Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 09:30

      Miniläger P-05


      00:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Miniläger P-05


      18:00
    • 14:30

      Träningsmatch Alsike P-05


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Fanna BK F06 Svart (borta) F-06


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Träningsmatch mot vaksala F-06


      12:00
    • 10:30

      Alsike IF P05 Gul (borta) P-05


      12:30
    • 12:00

      BKV Norrtälje P07 Blå (hemma) P-07


      14:00
    • 12:30

      IF VP Uppsala (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 13:00

      Hagby IK P08 Röd (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Alsike IF F09/10 (borta) F-09


      16:00
  • 11Sön
    • 10:00

      Strömsbergs IF P05/06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:00

      Strömsbergs IF P05/06 (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Västerås IK (P15) (hemma) P-04


      13:00
    • 12:30

      Gamla Upsala SK P06 Gul/Svart (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:15

      IF VP Uppsala Orange (borta) F-08


      15:15
    • 15:00

      Börje SK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
    • 17:30

      Vaksala SK (hemma) Damjuniorer


      19:30
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:30

      Enköpings SK UK P07 Vit (borta) P-07


      21:30
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 09:00

      Poolspel UIF P-10


      14:00
    • 09:45

      Storvreta IK P08:blå (borta) P-08


      11:45
    • 10:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Bälinge IF P09 Vit (borta) P-09


      12:00
    • 14:00

      Gamla Upsala SK P05 Gul (borta) P-05


      16:00
    • 14:15

      Gamla Upsala SK (borta) Damjuniorer


      16:15
    • 15:00

      Örsundsbro IF F05 (hemma) F-06


      17:00
  • 18Sön
    • 08:45

      Poolspel SAIF P-11 P-11


      14:30
    • 09:30

      Vaksala SK Svart (borta) P-06 Svart/Vit


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 2 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF (hemma) F-07


      11:30
    • 11:00

      BKV Norrtälje P08 Röd (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF P06 (borta) P-06 Gul/Grön


      14:00
    • 15:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Ornäs BK (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      Västerås IK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 15:30

      Västerås SK FK (P15) (borta) P-04


      17:30
    • 16:00

      Märsta IK P07 (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Östhammars SK F/P 08 (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Roslagsbro IF 2 (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      BKV Norrtälje P06 Röd (hemma) P-06 Gul/Grön


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Skiljebo SK (P15) (borta) P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
    • 20:00

      Domarmöte SAIF-cup Fotboll


      21:00
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Heby AIF P08 (borta) P-08


      20:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      SAIF-cupen F-08

    • Heldag

      SAIF-cupen F-10

    • 09:00

      Saif-cupen P-11


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-09


      16:30
    • 09:00

      SAIF (hemma) P-09


      19:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      17:00
    • 11:00

      Enköpings SK UK gul (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Vaksala SK Gul (borta) F-09


      14:00
    • 13:00

      Bollnäs GIF FF/Kilafors IF (borta) Damjuniorer


      15:00
    • 14:30

      Enköpings SK UK (borta) F-07


      16:00
  • 25Sön
    • Heldag

      SAIF-cupen F-08

    • Heldag

      SAIF-cupen F-10

    • 08:00

      Saif-cupen P-08


      17:00
    • 09:00

      SAIF Cupen F-07


      17:00
    • 09:00

      Gästande lag (hemma) F-09


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-10


      16:30
    • 11:00

      IK Huge (P15) (hemma) P-04


      13:00
    • 12:30

      Almunge IK P09 (borta) P-09


      14:30
    • 14:30

      Håbo FF Svart (borta) F-06


      16:30
    • 15:00

      SK Elvan (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      Fanna BK (borta) A-lag Herr


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Danmarks IF F08 (hemma) F-08


      18:30
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Rasbo IK (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Storvreta IK P09:vit (hemma) P-09


      19:30
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 09:00

      Gamla Upsala SK P08 Svart (borta) P-08


      11:00
    • 09:00

      IF VP Uppsala (borta) P-06 Gul/Grön


      11:00
    • 09:00

      Danmarks IF (borta) F-10


      11:00
    • 10:00

      Unik FK F0708-röd (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Gamla Upsala SK Svart (borta) P-09


      13:00
    • 12:30

      Rasbo IK P05/06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 15:00

      Skiljebo SK (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      Rosersbergs IK (hemma) F-06


      17:00
    • 16:10

      Dalkurd FF (P15) (borta) P-04


      18:10