Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:30

      IF VP Uppsala blå (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Danmark F11 (hemma) F-10


      15:00
    • 10:00

      FC Arlanda P06 Grön (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      FC Arlanda P06 Grön (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 11:30

      Sigtuna IF FK F08/09 (borta) F-09


      13:30
    • 12:00

      Fanna F10 (hemma) F-10


      16:00
    • 12:00

      Bälinge IF P07 Gul (hemma) P-07


      13:20
    • 12:00

      Olands FF P08 svart (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      Enköpings SK FK P06 Grön (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 15:00

      Håbo FF 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Poolspel P-10 P-10


      13:30
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Uppsala Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      Unik FK P06 (borta) P-06 Gul/Grön


      13:30
    • 11:30

      Olands FF P08 röd (borta) P-08


      13:30
    • 12:00

      Fanna BK (borta) F-07


      13:30
    • 14:00

      Fanna BK P08 Vit (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Alsike IF F06 (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Gefle IF FF (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      SK Wigör F08/09 (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Knarrbacken FC Pantrar (hemma) P-07


      18:00
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Matchvärd P-09


      19:30
    • 17:30

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) P-09


      19:30
    • 18:00

      Planeringsmöte inför poolspel 15/6 P-11


      19:00
    • 18:00

      Vreta IF (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 10:00

      Bälinge IF P05 (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:15
    • 11:00

      IK Sirius FK P09S:2 (borta) P-09


      13:00
    • 12:30

      IK Fyris P06 United (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:15

      IF VP Uppsala (borta) P-07


      15:15
    • 13:30

      Almunge IK P08/09 (borta) P-08


      15:30
    • 15:00

      Örsundsbro/IK Nordia (hemma) P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 15:30

      Träning F-06


      17:00
    • 16:00

      Morgongåva SK (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 7Fre
    • 08:00

      UNT-cupen F-06


      00:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:15
    • 10:00

      Saif P09 (hemma) P-09


      23:00
    • 16:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Månkarbo/Ullfors IK P05 (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Månkarbo/Ullfors IK P05 (borta) P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 19:30

      Sandvikens IF (borta) Damjuniorer


      21:30
  • 8Lör
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • 09:00

      UNT-cupen F-09


      00:00
    • 10:00

      Danmarks IF P07 Röd (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Alsike IF 2 (hemma) F-08


      12:00
    • 12:00

      Alsike IF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Fanna BK P05 Svart (borta) P-06 Svart/Vit


      13:00
    • 12:00

      Fanna BK P05 Svart (borta) P-05


      14:00
    • 13:30

      UNT-cupen P-10


      00:00
    • 14:00

      Södra Trögds IK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 15:00

      Tierps IF F15/17 (hemma) Damjuniorer


      17:00
  • 9Sön
    • 00:00

      UNT-cupen F-06


      13:00
    • 00:00

      UNT-cupen F-09


      16:00
    • 00:00

      UNT-cupen P-10


      16:30
    • 10:00

      Fjärdhundra SK P11 (borta) P-08


      12:00
    • 12:25

      Upsala IF (P15) (borta) P-04


      14:25
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Sigtuna IF FK P07 (hemma) P-07


      18:00
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:50

      Sommaravlsutning PF09 P-09


      20:00
    • 17:50

      Sommaravlsutning PF09 F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      SAIF-cupen Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 Vit (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Upsala IF Vit (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 12Ons
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Knivsta IK Svart (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Vaksala SK (hemma) F-07


      19:30
      Granebergs IP
      Serie: SAIF F07 (F12 Röd 2)
      Samlingsinfo: Graneberg vanliga planen
      Samlingstid: 17:20
      Resultat och referat
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Film/IFK D-Ö (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Upsala IF (P15) (hemma) P-04


      20:00
    • 19:00

      Film/IFK D-Ö (borta) P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 13Tor
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Gamla Upsala SK F06 Svart (borta) F-06


      19:45
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      P08 Fotboll


      21:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Bälinge IF P06 (borta) P-06 Gul/Grön


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Roslagscupen F-08

    • Heldag

      Hudik Cup P-08

    • Heldag

      Hudik Cup P-06 Gul/Grön

    • Heldag

      Hudik cup P-05

    • Heldag

      Ulvacupen P-07

    • Heldag

      Poolspel SAIF P-11 Granebergs IP P-11

    • 10:00

      SAIF P11 (hemma) P-11


      15:00
    • 11:30

      BKV Norrtälje P09 Gul (borta) P-09


      13:30
    • 15:00

      Skuttunge SK (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 16Sön
    • Heldag

      Roslagscupen F-08

    • Heldag

      Hudik Cup P-08

    • 00:00

      Hudik Cup P-06 Gul/Grön


      20:00
    • 00:00

      Hudik cup P-05


      19:00
    • 00:00

      Ulvacupen P-07


      21:00
    • 11:30

      Unik FK (hemma) F-09


      12:30
    • 12:30

      Storvreta IK F09:vit (hemma) F-09


      14:45
    • 13:15

      Sigtuna IF FK FJ14 (borta) F-06


      15:15
    • 15:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Håbo FF P05 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 19:00

      Håbo FF P05 (hemma) P-05


      21:00
  • 19Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      SK Wigör P06 Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
    • 19:00

      IF VP (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 14:30

      Bollis IK Uppsala F-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:30

      SK Wigör P06 Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      18:30
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Bärlinge IF (borta) F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 27Tor
    • Heldag

      Piteå Summer Games (bindande anmälan) P-04

    • 16:00

      Intresseförfrågan, cup i sommar P-04


      00:00
    • 17:00

      Skadevi cup F-06


      00:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Matallergi Borlänge F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      19:00
    • 18:00

      Sommaravslutning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Piteå Summer Games (bindande anmälan) P-04

    • Heldag

      Intresseförfrågan, cup i sommar P-04

    • Heldag

      Skadevi cup F-06

    • Heldag

      Örebrocupen P-06 Svart/Vit

    • 10:00

      Hagby F10 (borta) F-10


      16:00
    • 10:00

      Vaksala SK Vit (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Strömsbergs IF P08 (borta) P-08


      13:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Piteå Summer Games (bindande anmälan) P-04

    • 00:00

      Intresseförfrågan, cup i sommar P-04


      18:00
    • 00:00

      Skadevi cup F-06


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30