Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 08:00

      Uppdaterad: Pengar till lagkassan Damjuniorer


      12:00
    • 08:00

      Träningsbollen Cup Västerås P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Unik FK (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Upsala IF Vit (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Film/IFK D-Ö (hemma) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 11:00

      Film/IFK D-Ö (hemma) P-05


      13:00
    • 12:00

      Vaksala SK (borta) F-07


      13:30
    • 13:00

      Danmarks IF P06 (hemma) P-06 Gul/Grön


      15:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:30
    • 16:20

      Träning Damjuniorer


      17:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Vaksala SK Vit (borta) F-08


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 10:00

      IF VP Uppsala Orange (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK P08 Röd (hemma) P-08


      12:00
    • 13:00

      BKV Norrtälje P07 Blå (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      17:00
    • 15:45

      Västerås IK (hemma) Damjuniorer


      17:45
    • 16:00

      IF VP Uppsala (borta) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF P06 (borta) P-06 Svart/Vit


      11:30
    • 10:00

      Upsala IF P06 (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Bärlinge IF (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      P09 Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 10:00

      Roslagsbro IF 2 (hemma) P-09


      11:00
    • 11:30

      Gamla Upsala SK P06 Gul/Svart (borta) P-06 Gul/Grön


      13:30
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Bälinge IF P09 Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 14:00

      Östhammars SK F/P 08 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Strömsbergs IF P05/06 (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      Strömsbergs IF P05/06 (borta) P-06 Svart/Vit


      15:30
    • 15:00

      Örsundsbro IF F05 (borta) F-06


      17:00
    • 16:00

      Enköpings SK UK P07 Vit (hemma) P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      P10 Fotboll


      21:00
    • 17:00

      Föräldramöte P-10 SAIF P-10


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 8Ons
    • Heldag

      Träning P-10

    • 17:00

      IK Sirius F10 (hemma) F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Skiljebo SK (P15) (hemma) P-04


      20:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      P/F 2012 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Ledarträff F/P-12


      11:00
    • 11:30

      IK Sirius FK U13 (borta) P-05


      13:30
    • 11:30

      IK Sirius FK U13 (borta) P-06 Svart/Vit


      12:30
    • 12:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje P08 Röd (hemma) P-08


      14:00
    • 12:15

      Håbo FF Vit (borta) F-06


      14:15
    • 12:30

      Vaksala SK Svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 14:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (borta) P-08


      16:00
    • 14:10

      Håbo FF Vit (borta) F-08


      16:10
    • 15:00

      Syrianska FF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:30

      Vaksala SK Svart 1 (borta) F-09


      17:30
    • 18:00

      Herr Fotboll


      23:00
  • 12Sön
    • 08:00

      Jenny Stålhammar Fotboll


      23:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P05 Gul (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Märsta IK P07 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P05 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Almunge IK P09 (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      Danmarks IF (borta) F-07


      13:30
    • 12:30

      Upsala IF P06 (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:45

      Storvreta IK P09:vit (borta) P-09


      15:45
    • 14:00

      Storvreta IK P08:blå (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Ornäs BK (borta) Damjuniorer


      16:00
    • 14:00

      IK Huge (P15) (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
    • 19:00

      Västerås SK FK (P15) (hemma) P-04


      20:00
  • 16Tor
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
      Graneberg 9-manna
      Anteckning: Medtag skor, benskydd och vattenflaska
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      IK Sirius FK P07S:1 (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 17Fre
  • 18Lör
    • Heldag

      Saif-dagen P-05

    • 09:00

      Lagfotografering Damjuniorer


      10:00
    • 09:00

      Saif-dagen P-08


      16:00
    • 09:00

      Saif-dagen F-06


      17:00
    • 09:00

      SAIF-dagen P-10


      17:00
    • 09:30

      SAIF dagen F-07


      16:00
    • 09:30

      SAIF-dagen P-09


      16:00
    • 09:30

      Träning F-08


      16:00
    • 09:30

      SAIF-dagen F-09


      16:00
    • 09:30

      SAIF-dagen P-07


      16:00
    • 09:45

      Lagfotografering P-10


      10:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-10


      16:00
    • 10:00

      SAIF dagen P-11


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-06


      15:30
    • 10:00

      SAIF-dagen Fotboll


      17:00
    • 10:15

      Fotografering F-06


      10:45
    • 10:15

      SAIF-dagen P-06 Svart/Vit


      15:30
    • 10:45

      Lagfotografi F-08


      11:00
    • 11:15

      Lagfotografi F10 F-10


      11:30
    • 11:30

      Lagfotografi F11 F-10


      11:45
    • 11:30

      SAIF-dagen, fotografering A-lag Herr


      15:00
    • 12:00

      Fotografering P-05


      12:15
    • 15:00

      Fanna BK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      IF VP Uppsala Blå (borta) F-06


      18:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-2010 Åsunda F-10


      14:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje P06 Röd (borta) P-06 Gul/Grön


      12:00
    • 10:00

      Funbo IF P09 (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK (hemma) F-07


      11:30
    • 10:30

      IF VP Uppsala blå (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Dalkurd FF (P15) (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Vaksala SK Gul (hemma) F-09


      12:30
    • 12:30

      Danmarks IF F09 Vit (hemma) F-09


      13:45
    • 14:00

      Danmarks IF F08 (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      "Bollis" på IK Uppsala match F-09


      17:00
    • 15:00

      Bollnäs GIF FF/Kilafors IF (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:15

      Rasbo IK (borta) P-08


      17:15
    • 16:00

      Gräsö Norrskedika IF (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Heby AIF P08 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Avslutning Bordtennis Fotboll


      19:00
    • 17:00

      Storvreta IK P06:vit (borta) P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Planeringsmöte inför poolspel 15 juni P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Enköpings SK UK gul (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Möte huudstyrelsen Sunnersta AIF


      21:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • Heldag

      Resa Åland P-05

    • 09:30

      Rasbo IK P05/06 (borta) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 09:30

      Unik FK F0708-röd (borta) F-08


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-10


      14:30
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) Damjuniorer


      13:00
    • 12:00

      Gamla Upsala SK P08 Svart (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Danmarks IF P09 Vit (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Riala GoIF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      FC Åland (borta) P-05


      15:00
    • 13:00

      Fjärdhundra/Nordia/Åsunda IF (borta) F-06


      15:00
    • 14:00

      IK Rex (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      SK Wigör P07 (borta) P-07


      16:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Resa Åland P-05


      21:00
    • 09:00

      Poolspel SAIF P-10 P-10


      12:20
    • 10:00

      Upsala IF P09 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK (borta) F-07


      11:30
    • 10:00

      FC Åland (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Matchvärd P-09


      12:00
    • 11:00

      Håbo FF (P15) (hemma) P-04


      13:00
    • 12:30

      IF VP Uppsala (hemma) P-06 Gul/Grön


      14:30
    • 13:15

      IF VP Uppsala 1 (borta) F-09


      14:30
    • 14:00

      Vattholma IF (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (borta) Damjuniorer


      16:00
    • 14:10

      Håbo FF 1 (borta) P-08


      16:10
    • 16:00

      Håbo FF P12 Vit (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Håbo FF Svart (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Bälinge IF (hemma) Damjuniorer


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Hallsta IK (borta) P-08


      21:00
  • 29Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:45
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 20:00

      Petter Hansson Fotboll


      22:00
  • 30Tor
    • 00:00

      Heby AIF (hemma) F-07


      01:00
    • 08:50

      Träningsmatch Östersund P-08


      10:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK F08 Svart (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Films SK/IFK D-Ö (hemma) P-06 Gul/Grön


      13:00
    • 12:15

      Håbo FF P06 3 (borta) P-06 Svart/Vit


      14:15
    • 12:30

      Upsala IF 07EN (borta) P-07


      14:30
    • 13:00

      Storvreta IK P05 (borta) P-05


      15:00
    • 13:00

      Storvreta IK P05 (borta) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 31Fre