Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Uppstart PF2012 Fotboll


      21:00
  • 3Ons
  • 4Tor
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      F10 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Föräldramöte F-08


      21:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 09:00

      Mini-Cup P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 09:00

      Ställs in pga för få deltagare C diplom Fotboll


      17:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:45

      Träning F-08


      12:15
    • 11:00

      Match solna F-07


      15:00
    • 11:00

      Landskamp Sverige-Tyskland Damjuniorer


      19:00
    • 11:00

      Def. Anmälan Sverige-Tyskland Damjuniorer


      19:00
    • 12:15

      Träning F-10


      13:30
    • 13:30

      Träningsmatch mot IK Fyris P-08


      15:30
    • 14:15

      Träningsmatch UIF P-07


      15:30
    • 15:30

      Träningsmatch UIF P-05


      17:00
    • 17:00

      DM kvartsfinal- Gimo A-lag Herr


      19:00
    • 17:30

      Håbo FF (P15) (borta) P-04


      19:30
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.15
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      SAIF-dagen Fotboll


      21:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      F2010 Fotboll


      20:00
    • 19:00

      P08 Fotboll


      20:30
    • 19:00

      Ledarmöte P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 08:30

      Vaksala SK (hemma) F-10


      11:45
    • 09:30

      Träning F-07


      10:45
    • 10:00

      Träningsmatcher mot Storvreta P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 14:00

      IF VP (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 15:30

      Träningsmatch Gimo P-05


      17:00
    • 17:00

      Extraträning P-07


      18:30
    • 18:00

      Vaksala SK (borta) P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 14Sön
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 10:30

      Films SK (hemma) F-06


      12:30
    • 11:30

      Träningsmatch Sirius Ekudden P-07


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:15

      IK Sirius FK (hemma) P-04


      14:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 15Mån
    v.16
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
  • 19Fre
  • 20Lör
    • Heldag

      Bollisar IK Sirius - Malmö FF P-05

    • 14:30

      Bollisar IK Sirius - Malmö FF P-05


      19:00
    • 15:00

      "Bollis" på IK Uppsala match F-09


      17:00
  • 21Sön
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 22Mån
    v.17
    • 10:00

      Alsike (borta) F-08


      15:00
    • 14:30

      Tierps IF (hemma) A-lag Herr


      16:30
    • 16:00

      Träningsmatch Vaksala P-07


      17:30
    • 17:15

      Träningsmatch mot Hagby P-06 Svart/Vit


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      P08 Fotboll


      19:00
    • 17:45

      Föräldramöte P-08


      18:30
    • 19:00

      SAIF-cupen Fotboll


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 07:00

      Kvicksundscupen P-08


      17:00
    • 09:00

      Träningsmatch P-09


      11:00
    • 09:00

      Ställs in pga för få deltagare C diplom Fotboll


      17:00
    • 09:30

      Träning F-07


      10:45
    • 09:30

      BKV Norrtälje Blå (borta) P-06 Gul/Grön


      11:30
    • 10:00

      Föräldramöte SAIF P-11 P-11


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      Fotografering lag Fotboll


      16:00
    • 11:15

      Knivsta IK Svart (borta) P-07


      13:15
    • 12:00

      Träningsmatch P05 P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Börje SK (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 12:00

      Träningsmatch Bälinge P-05


      14:00
    • 13:00

      Träning F-06


      14:30
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) Damjuniorer


      16:00
    • 15:00

      Bollis IK Uppsala F-08


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Danmark P-05


      18:00
    • 16:00

      Träningsmatch P05 P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 28Sön
    • 08:45

      Storvreta IK P07:vit (borta) P-07


      10:45
    • 09:45

      Lagdag P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 10:00

      Fotografering lag Fotboll


      16:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      P06 Fotboll


      15:00
    • 15:30

      P07 Fotboll


      20:30
    • 16:00

      Fanna BK (borta) A-lag Herr


      18:00
    • 16:00

      Föräldramöte P-07


      17:00
    • 17:00

      Lagaktivitet P-07


      19:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:00

      Västerås IK (P15) (borta) P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Alsike IF (borta) F-06


      21:00
  • 29Mån
    v.18
  • 30Tis
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00