Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
  • 2Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 11:30

      IK Sirius FK P05 (borta) P-05


      13:30
    • 13:30

      Danmarks IF F05 (borta) F-06


      15:30
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning F-06


      10:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 18:15

      Vaksala SK Svart (borta) P-07


      20:15
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 4Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Fotbollssektionsmöte Fotboll


      22:00
    • 20:15

      Träning A-lag Herr


      21:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch 11-manna F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning Damjuniorer


      19:45
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 19:00

      Prova tröjor Fotboll


      20:00
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Prova tröjor Fotboll


      20:00
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:50

      träningsmatch Intern A-lag Herr


      14:00
    • 11:20

      Rimbo IF P06 (hemma) P-06


      13:20
    • 12:50

      Danmarks IF P07 (hemma) P-07


      14:50
      Gottsunda Boll och Boulehall
      Serie: Futsal P13 (07)
      Samlingsinfo: På plats
      Samlingstid: 12:15
      Anteckning: Dags för match #4 i Futsalserien. Denna gång kommer Danmark och besöker oss! Samling på plats.
      Resultat och referat
  • 10Sön
    • 08:00

      11-manna cup F05 F-06


      19:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning Damjuniorer


      13:30
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 11Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 20:15

      Träning A-lag Herr


      21:30
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Lek och lär utbildning Fotboll


      21:00
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 16:30

      Match Unik P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:20

      Alsike IF F05 (hemma) F-06


      13:20
  • 17Sön
    • 08:30

      C diplom Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träning F-06


      10:00
    • 11:30

      Upsala IF P07FB (borta) P-07


      13:30
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning Damjuniorer


      13:30
    • 12:30

      Unik FK P05 (borta) P-05


      14:30
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 13:00

      Vaksala SK P06 Gul 1 (borta) P-06


      15:00
    • 13:20

      Procyon BK 1 (borta) A-lag Herr


      14:20
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 14:20

      Vattholma (hemma) A-lag Herr


      15:20
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 15:20

      IK Rex (hemma) A-lag Herr


      16:20
    • 16:00

      IK Sirius (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Börje SK (hemma) A-lag Herr


      18:00
    • 17:40

      Procyon BK 2 (borta) A-lag Herr


      18:40
    • 18:00

      Allianscupen A-lag Herr


      19:00
    • 18:20

      GUSK (hemma) A-lag Herr


      19:20
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Håbo FF (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Persien FC (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 18Mån
    v.47
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning Damjuniorer


      19:45
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Budgetårsmöte Fotboll


      21:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
  • 22Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 23Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:20

      Film-IFK D/Ö P07 (hemma) P-07


      13:20
    • 12:50

      Märsta IK (hemma) P-06


      14:50
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning F-06


      10:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning Damjuniorer


      13:30
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 15:45

      Films SK (borta) F-06


      17:45
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Alsike IF P05 (hemma) P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 25Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 20:15

      Träning A-lag Herr


      21:30
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Supporterklubben Fotboll


      21:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 30Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 09:30

      Alsike IF P06 (borta) P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:20

      Unik FK F05 (hemma) F-06


      13:20