Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 19:00

      Match Håbo P-05


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF P05 (borta) P-05


      21:00
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Märsta IK (P15) (borta) P-04


      21:00
    • 19:30

      Ledarmöte Fotboll


      21:30
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
  • 6Sön
    • 00:00

      Intresseanmälan - Cup Damjuniorer


      21:00
    • 00:00

      OBOS Cup Damjuniorer


      20:00
    • Heldag

      Parkcupen P-09

    • Heldag

      Parkcupen F-07

    • 08:00

      Parkcupen F-09


      15:00
    • 09:15

      Cup och bankett P-06


      20:00
    • 10:00

      Upsala IF (borta) F-10


      16:45
    • 14:00

      Upsala IF (borta) F/P-12


      16:00
    • 14:00

      Skuttunge SK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Västerås IK (hemma) A-lag Herr


      15:00
    • 16:00

      P06 Svart/Vit Fotboll


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 7Mån
    v.41
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Teamaktivitet … Lasergame F-07


      19:00
    • 18:00

      P06 Svart/Vit Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 20:15

      Träning A-lag Herr


      21:30
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
    • 19:00

      Tränar/ledarmöte P-09


      21:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 19:45

      P/F 2013 Fotboll


      21:00
    • 19:45

      Träning F/P-13


      21:00
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
      Valsätra konstgräs, Uppsala
      Samlingsinformation: Valsätra
      Samlingstid: 17:20
    • 19:00

      Herr Fotboll


      21:00
  • 11Fre
    • 13:00

      Thomas Nordahl cup F-06


      00:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
  • 12Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl cup F-06

    • 09:00

      Matcher 9-manna P-07


      15:30
    • 09:00

      Hjälp att stänga Graneberg F-09


      10:00
    • 09:00

      Stänga Graneberg P-10


      10:00
    • 10:30

      Match UIF P-08


      12:30
    • 12:00

      Hyra 40 års fest Johan Lidén Fotboll


      00:00
    • 13:00

      Syrianska FC (P15) (hemma) P-04


      15:00
    • 14:15

      Match Danmark P-08


      15:30
    • 15:00

      Uppsalaruset 12 oktober - spring hela laget tillsammans! P-09


      16:00
  • 13Sön
    • 00:00

      Thomas Nordahl cup F-06


      20:00
    • 00:00

      Hyra 40 års fest Johan Lidén Fotboll


      12:00
    • 09:00

      Träning P-06


      10:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 14:00

      P/F 2012 Fotboll


      16:00
    • 14:00

      Ledarmöte F/P-2012 F/P-12


      15:00
    • 14:15

      Match Alsike P-05


      16:00
    • 15:00

      Match mot VIK A-lag Herr


      19:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Skidmöte Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
  • 18Fre
    • 18:00

      McDonald´s cup P-05


      00:00
  • 19Lör
    • Heldag

      McDonald´s cup P-05

    • 09:00

      Obligatorisk närvaro - Utdelning Sunnersta Egnahem Damjuniorer


      00:00
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 11:00

      Träning P-06


      13:00
    • 11:30

      Höstsjuan P-08


      19:00
    • 12:00

      Avslutning F-08


      14:00
    • 12:00

      Assyriska FF (P15) (borta) P-04


      14:00
    • 14:00

      F08 Fotboll


      18:00
    • 14:30

      Bollisar F-08


      18:30
    • 15:00

      Storvreta IK P07 vit (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Bälinge IF F05 (borta) F-06


      17:00
  • 20Sön
    • Heldag

      McDonald´s cup P-05

    • 00:00

      Obligatorisk närvaro - Utdelning Sunnersta Egnahem Damjuniorer


      20:00
    • 08:30

      C diplom Fotboll


      17:00
    • 12:00

      Escape room P-06


      15:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Avslutningskväll med middag Damjuniorer


      20:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 20:15

      Films SK (borta) P-06


      21:30
  • 26Lör
    • 09:00

      Träning F/P-13


      10:00
    • 11:00

      Knytkalas Fotboll


      16:00
    • 11:20

      Storvreta IK P07 blå (hemma) P-07


      13:20
    • 11:30

      Fanna BK Svart (hemma) P-05


      13:30
    • 12:50

      Storvreta IK (hemma) F-06


      14:50
    • 17:00

      Kalas Yasmine 076-090 81 39 Fotboll


      23:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-06


      10:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:30

      Träning P-07


      14:00
    • 14:00

      Intresseanmälan inomhusträningar P-10


      15:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:30

      Märsta IK P05 Gul (hemma) P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 28Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 20:15

      Träning A-lag Herr


      21:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:15
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00