Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • Heldag

      Ålandstidningen Cup P-06 Gul/Grön

    • 08:50

      Träning P-04


      10:30
    • 09:20

      Poolspel P-10


      13:30
    • 10:00

      Heby AIF (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Östervåla/Tärnsjö IF (hemma) F-03


      12:30
    • 11:00

      Poolspel P-09 P-09


      14:00
    • 12:00

      Östhammars SK Röd (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      IK Sirius FK P06 Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Järlåsa IF 06/07 (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Films SK (hemma) F-08


      16:00
    • 14:00

      Unik FK Blå (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      SK Iron (borta) A-lag Herr


      16:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Ålandstidningen Cup P-06 Gul/Grön


      20:00
    • 08:30

      Unik 1 (hemma) P-09


      12:00
    • 09:00

      Poolspel i Bälinge F-10


      14:30
    • 10:00

      Österlövsta FF 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Poolspel P-09 P-09


      16:00
    • 11:00

      Upsala IF F17 (hemma) Juniorlag Damer


      13:00
    • 12:00

      Vaksala SK Svart 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      Upsala IF 2 (borta) F-06


      14:30
    • 14:00

      Märsta IK U14 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      IF Trikadien (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 3Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Storvreta IK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Saif f06-Storvreta F-06


      20:00
    • 18:00

      Upsala IF svart (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Upsala IF Svart (hemma) P-06 Gul/Grön


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      Poolspel i Graneberg P-10

    • 09:30

      Poolspel Sunnersta, 8/9 P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P09 P-09


      14:00
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) F-06


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) Juniorlag Damer


      11:00
    • 10:00

      IK Fyris Svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF (hemma) F-07


      11:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-04


      16:00
    • 14:30

      IF VP Uppsala (borta) P-06 Gul/Grön


      16:30
    • 15:00

      Knivsta IK Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 16:30

      Danmarks IF P08 Röd (borta) P-08


      18:30
  • 9Sön
    • 07:00

      Plocka skräp Juniorlag Damer


      10:00
    • 09:00

      Poolspel i Hagby F-10


      15:00
    • 11:30

      Upsala IF 1 (borta) P-08


      13:30
    • 11:30

      Knarrbacken FC Tigrar (borta) P-07


      13:30
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P06 svart (borta) P-06 Gul/Grön


      15:00
    • 14:00

      Östhammars SK Vit (hemma) F-06


      16:00
    • 14:30

      Alsike IF P06 Gul (borta) P-06 Svart/Vit


      15:30
    • 15:00

      Rosersbergs IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      Sälja fika på söndagens herrmatch Juniorlag Damer


      17:00
    • 15:00

      Upsala IF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK Gul 1 (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Saif-Örsundsbro P-05


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:15

      Träning P-04


      17:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Sverige-Turkiet P-07


      23:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:10

      Runhällens BOIS (hemma) A-lag Herr


      20:10
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      IK Fyris Vit (borta) P-08


      11:00
    • 09:30

      F09 Poolspel P-09


      12:00
    • 10:00

      Knivsta IK (borta) P-05


      12:00
      Fröängen/Pizzavallen/Broplan 1
      Serie: P13 G5
      Samlingsinfo: Pavven, Sunnersta
      Samlingstid: 08:45
      Resultat och referat
    • 10:00

      Håbo FF P06 18Vi (hemma) P-06 Gul/Grön


      12:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Unik FK Blå (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P06 Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:30

      BKV Norrtälje 04/05Blå (borta) F-06


      14:30
    • 12:30

      BKV Norrtälje Blå (borta) Juniorlag Damer


      13:30
    • 17:00

      Upsala IF (borta) F-03


      19:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Upsala IF (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Sirius F-10


      15:30
    • 10:00

      Bälinge IF Svart (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF (hemma) F-07


      11:00
    • 11:00

      Film/IFK D-Ö F07 (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF P08 Vit (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Morgongåva SK P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Rasbo IK P08 (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Hagby IK P07 (hemma) P-06 Gul/Grön


      16:00
    • 14:30

      Danmarks IF F06 (borta) F-06


      16:30
    • 15:00

      Hallsta IK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Håbo FF Svart (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Håbo-Sunnersta P04/05 P-05


      18:00
    • 16:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 10:00

      Håbo FF P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      FC Arlanda P06 Vit (borta) P-06 Gul/Grön


      13:00
    • 11:00

      Films SK (borta) F-08


      13:00
    • 11:30

      IFK Mariehamn (hemma) Juniorlag Damer


      12:30
    • 11:30

      IFK Mariehamn (hemma) F-06


      13:30
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      Enköpings SK UK P08 Gul (borta) P-08


      17:30
  • 23Sön
    • 09:50

      IFK Uppsala (borta) P-06 Gul/Grön


      11:50
    • 10:00

      Enköpings SK (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Gottsundsgipen, 23/9 P-10


      15:00
    • 10:45

      Alsike IF P08 Gul (borta) P-08


      12:45
    • 11:00

      Knivsta IK Svart (hemma) Juniorlag Damer


      13:00
    • 13:00

      Väddö IF P15 (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 14:30

      Bollkallar och kiosk herrmatch P-07


      17:00
    • 15:00

      UNIK FK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:30

      Träningsmatch mot Danmarks IF P11 P-11


      16:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Enköpings SK UK F12 Gul (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK (hemma) P-05


      18:00
  • 24Mån
    v.39
    • Heldag

      Futsal anmälan P-05

    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      IK Sirius FK P08E mot Sunnersta AIF Grön P-08


      19:30
  • 27Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 17:30

      Gamla Upsala SK F08 gul (hemma) F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Ledarmöte fördelning tider Fotboll


      21:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Fanna BK F06 Vit (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Bälinge IF (hemma) F-03


      12:15
    • 12:00

      Unik FK P05 röd (borta) P-05


      14:00
    • 12:30

      Danmarks IF (borta) Juniorlag Damer


      13:30
    • 12:30

      Danmarks IF F04 (borta) F-06


      14:30
    • 13:00

      Håbo FF Svart (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif P04/05-Håbo P-05


      15:00
  • 30Sön
    • 09:15

      Alsike IF P06 Svart (borta) P-06 Svart/Vit


      11:15
    • 09:15

      Alsike IF P07 (borta) P-07


      11:15
    • 10:00

      Knivsta IK (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-09 P-09


      14:00
    • 10:00

      Knivsta IK (borta) Juniorlag Damer


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch mot Danmark F-07


      12:30
    • 12:00

      Harg-Östhammar FF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Sv (hemma) P-06 Gul/Grön


      16:00
    • 15:00

      Morgongåva SK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Knivsta IK Vit (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 21:05

      Mcdonaldscup, 19-21/10 P-05


      21:10