Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 10:00

      Miniläger P-05


      00:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Miniläger P-05


      17:00
    • 13:30

      Träningsmatch Saif-Storvreta P-05


      15:00
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje 04/05Röd (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Danmarks IF P07 röd (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      IK Sirius FK P08E (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      GUSK P08 - Sunnersta AIF Vit P-08


      12:30
    • 12:00

      BKV Norrtälje P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Hagby IK P07 (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Upsala IF 1 (borta) P-08


      15:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Fanna BK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Match med F07 F-06


      12:00
    • 14:00

      Häverödals SK (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Fikaförsäljning på herrlagets match på söndag F-04


      17:00
    • 15:00

      Väddö IF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      SK Wigör P05/04 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Håbo FF P06 18Sv (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 18:00

      Vaksala SK (borta) F-03


      20:00
    • 18:00

      Bälinge IF P06 (borta) P-06-Gul-Grön


      20:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 19:00

      SAIF-Cupen 2018 Fotboll


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 17Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      16:45
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:20
  • 18Lör
    • Heldag

      SAIF Cup FP-09

    • 08:00

      SAIF-cupen F-06


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen F-10


      17:00
    • 09:45

      Vendelsö (hemma) F-08


      17:15
    • 10:30

      SK Iron (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Heby AIF 1 (borta) P-08


      13:00
    • 12:30

      Unik FK (hemma) F-04


      14:30
    • 17:30

      Fanna BK P04 Vit (hemma) P-04


      19:30
    • 17:30

      Saif P04/05-Fanna P-05


      19:00
  • 19Sön
    • Heldag

      SAIF cupen FP-09

    • 09:00

      SAIF-cupen P-08


      16:00
    • 09:00

      Höstupptakt - lagträningsdag P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 09:15

      Saifcupen P-10


      16:30
    • 09:30

      Träning F-08


      11:00
    • 10:00

      Rasbo IK (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Knivsta IK (borta) F-06


      12:30
    • 11:00

      Gamla Upsala SK F17 (hemma) F-04


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK P07 Grön (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK (borta) F-07


      13:00
    • 14:00

      Danmarks IF P03 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 15:00

      Gimo IF (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 17:30

      Gamla Upsala SK F06 svart (hemma) F-06


      19:30
    • 17:30

      FC Arlanda P08 vit (hemma) P-08


      19:30
    • 18:15

      Storvreta IK P06:vit (borta) P-06-Gul-Grön


      20:15
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 18:00

      BKV Norrtälje Röd (hemma) F-04


      19:00
    • 18:00

      Hagby IK P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      BKV Norrtälje 04/05Röd (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-08


      20:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 22Ons
    • 18:00

      Danmarks IF P05/06 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Olands FF P06 (hemma) P-06-Gul-Grön


      20:00
    • 18:00

      Fanna BK P07 Vit (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      SK Iron F06 lag2 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
  • 23Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      20:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 09:00

      Poolspel Rosersberg P-10


      13:00
    • 09:00

      Poolspel Storvreta P-10


      14:00
    • 09:00

      Danmarks IF P08 Svart (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      UIF (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:45

      Unik FK Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      12:45
    • 11:00

      Vaksala SK (borta) F-04


      13:00
    • 13:00

      Upsala IF Vit (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif P04/05-UIF P-05


      15:00
  • 26Sön
    • 09:15

      Unik FK Vit (borta) P-06-Gul-Grön


      11:15
    • 09:30

      Hagby IK P07 (borta) P-07


      11:30
    • 09:30

      Märsta IK U13 (borta) P-05


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Storvreta IK F08 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Tierps IF (borta) F-03


      13:30
    • 12:00

      IK Sirius FK P08S:2 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Håbo FF P06 (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 15:00

      Jomala IK (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Gräsö Norrskedika IF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      IK Sirius FK P06 Svart (borta) P-06-Gul-Grön


      17:00
    • 15:00

      Upsala IF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Strömsbergs IF P08 (borta) P-08


      18:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      SK Iron F08 1 (borta) F-08


      20:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Unik FK P05 röd (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 30Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Funbo IF F04 (hemma) F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 31Fre