Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 10:00

      Miniläger P-05


      00:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Miniläger P-05


      17:00
    • 13:30

      Träningsmatch Saif-Storvreta P-05


      15:00
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      BKV Norrtälje Röd (borta) Damjuniorer


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje 04/05Röd (borta) F-06


      20:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Danmarks IF P07 röd (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      GUSK P08 - Sunnersta AIF Vit P-08


      12:30
    • 12:00

      BKV Norrtälje P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Hagby IK P07 (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Upsala IF 1 (borta) P-08


      15:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Match med F07 F-06


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK (hemma) F-07


      11:00
    • 14:00

      Häverödals SK (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Fikaförsäljning på herrlagets match på söndag Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      Väddö IF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      SK Wigör P05/04 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Håbo FF P06 18Sv (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 18:00

      Vaksala SK (borta) F-03


      20:00
    • 18:00

      Bälinge IF P06 (borta) P-06 Gul/Grön


      20:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 19:00

      SAIF-Cupen 2018 Fotboll


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • Heldag

      SAIF Cup P-09

    • 08:00

      SAIF-cupen F-06


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen F-10


      17:00
    • 09:45

      Vendelsö (hemma) F-08


      17:15
    • 10:30

      SK Iron (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Heby AIF 1 (borta) P-08


      13:00
    • 12:30

      Unik FK (hemma) Damjuniorer


      14:30
    • 17:30

      Saif P04/05-Fanna P-05


      19:00
    • 17:30

      Fanna BK P04 Vit (hemma) P-04


      19:30
  • 19Sön
    • Heldag

      SAIF cupen P-09

    • 09:00

      SAIF-cupen P-08


      16:00
    • 09:00

      Höstupptakt - lagträningsdag P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 09:15

      Saifcupen P-10


      16:30
    • 09:30

      Träning F-08


      11:00
    • 10:00

      Rasbo IK (borta) F-06


      12:00
    • 11:00

      Gamla Upsala SK F17 (hemma) Damjuniorer


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK P07 Grön (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK (borta) F-07


      13:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 14:00

      Danmarks IF P03 (hemma) P-04


      16:00
    • 15:00

      Gimo IF (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 17:30

      Gamla Upsala SK F06 svart (hemma) F-06


      19:30
    • 17:30

      FC Arlanda P08 vit (hemma) P-08


      19:30
    • 18:15

      Storvreta IK P06:vit (borta) P-06 Gul/Grön


      20:15
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 18:00

      Danmarks IF P05/06 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Fanna BK P07 Vit (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      SK Iron F06 lag2 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Olands FF P06 (hemma) P-06 Gul/Grön


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
  • 23Tor
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 09:00

      Poolspel Rosersberg P-10


      13:00
    • 09:00

      Poolspel Storvreta P-10


      14:00
    • 09:00

      Danmarks IF P08 Svart (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      UIF (hemma) P-09


      13:00
    • 10:45

      Unik FK Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      12:45
    • 11:00

      Vaksala SK (borta) Damjuniorer


      13:00
    • 13:00

      Upsala IF Vit (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif P04/05-UIF P-05


      15:00
  • 26Sön
    • 09:15

      Unik FK Vit (borta) P-06 Gul/Grön


      11:15
    • 09:30

      Märsta IK U13 (borta) P-05


      11:30
    • 09:30

      Hagby IK P07 (borta) P-07


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Storvreta IK F08 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Tierps IF (borta) F-03


      13:30
    • 12:00

      IK Sirius FK P08S:2 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Håbo FF P06 (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 15:00

      Upsala IF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Jomala IK (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Gräsö Norrskedika IF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      IK Sirius FK P06 Svart (borta) P-06 Gul/Grön


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Strömsbergs IF P08 (borta) P-08


      18:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      19:00
    • 18:00

      SK Iron F08 1 (borta) F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Unik FK P05 röd (hemma) P-05


      20:30
  • 30Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      Funbo IF (hemma) Damjuniorer


      20:30
    • 18:30

      Sunnersta F04/05-Funbo F04 F-06


      20:30
    • 18:30

      Funbo IF F04 (hemma) F-06


      20:30
  • 31Fre