Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 09:00

      Poolspel UIF F-10


      14:00
    • 10:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      FC Arlanda P07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P09 FP-09


      15:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P06 svart (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 10:30

      Enköpings SK UK F03 (hemma) F-03


      12:00
    • 12:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC Tigrar (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Fotografering P10 P-10


      12:30
    • 14:00

      Danmarks IF P08 Röd (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Fikaförsäljning F-08


      17:00
    • 15:00

      Hallsta IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-04


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-06


      18:00
    • 18:00

      Malin Ericsson Fotboll


      19:00
  • 3Sön
    • 09:30

      Bälinge 05-Saif 05 P-05


      11:00
    • 09:30

      Vaksala 1 (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel Ekeby P-10


      16:00
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Östhammars SK Vit (borta) F-06


      12:00
    • 12:00

      Upsala IF 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      IK Fyris Svart (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Alsike IF P06 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 4Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 5Tis
  • 6Ons
    • Heldag

      Ligacupen 2018 P-04

    • 11:00

      Morgongåva SK P07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Hagby IK P07 (borta) P-06-Gul-Grön


      13:00
    • 13:30

      Upsala IF (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      Film/IFK D-Ö F07 (hemma) F-06


      16:00
    • 15:30

      Unik FK Blå (borta) P-08


      17:30
    • 16:00

      Danmarks IF F06 (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      UNIK FK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Sigtuna IF FK P06 Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      20:30
  • 7Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Rasbo IK P08 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 19:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06 Svart/Vit


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Gamla Upsala SK F17 (borta) F-04


      21:00
  • 8Fre
    • 15:30

      UNT-cupen fredag F-10


      19:30
    • 16:00

      Untcupen FP-09


      00:00
    • 16:00

      UNT-cupen P-08


      00:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 19:00

      Enköpings SK UK F12 Gul (borta) F-06


      21:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Untcupen FP-09

    • 00:00

      UNT-cupen P-08


      15:00
    • 08:00

      Storvreta (borta) F-08


      16:00
    • 08:00

      Saif P09 (hemma) FP-09


      19:00
    • 08:20

      UNT-cupen lördag F-10


      10:45
    • 10:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Upsala IF (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Väddö IF P15 (borta) P-04


      13:00
    • 11:20

      UNT Cupen F-07


      13:00
    • 13:00

      Upsala IF P04 vit (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif 04/05-UIF P-05


      15:00
    • 14:30

      Fikaförsäljning & bollmaja F-06


      17:00
    • 15:00

      Harg-Östhammar FF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:20

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 18:00

      UNT cupen F-07


      19:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Untcupen FP-09


      17:00
    • 00:00

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 10:00

      Poolspel Graneberg P-10


      14:30
    • 10:30

      UNT Cupen F-07


      12:00
    • 11:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-04


      13:00
    • 13:50

      UNT Cupen F-07


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Vit (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 15:00

      UIF 2 (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Knivsta IK (hemma) P-05


      18:00
    • 16:20

      UNT Cupen F-07


      18:00
    • 16:30

      Håbo FF P06 18Vi (borta) P-06-Gul-Grön


      18:30
    • 18:00

      Storvreta (borta) F-08


      19:00
    • 19:30

      Vaksala SK (hemma) F-04


      21:30
  • 11Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Avslutning med fika F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
      Granebergs IP
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:30

      IK Fyris Vit (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Håbo FF P07 Vit (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 15Fre
  • 16Lör
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

    • Heldag

      Ulva-cupen F-06

    • 07:00

      Hudik Cup P-05


      19:00
    • 10:00

      IFK Uppsala (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 12:00

      Alsike IF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Alsike IF P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Alsike IF P06 Svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Rådmansö SK (borta) A-lag Herr


      13:00
    • 13:00

      Sigtuna IF FK P14 (hemma) P-04


      15:00
  • 17Sön
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

    • 00:00

      Ulva-cupen F-06


      19:00
    • 07:00

      Hudik-cup P-05


      19:00
    • 10:00

      Enköpings SK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Märsta P-10


      14:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 15:00

      Utbildning ledare fotbollsskola Fotboll


      20:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:15

      IF VP Uppsala (borta) P-04


      18:15
  • 18Mån
    v.25
    • 13:00

      Fotbollsskolan ser VM-match Fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Avslutning F-07


      19:30
    • 19:00

      Morgongåva SK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 19:00

      SK Iron (hemma) F-04


      21:00
    • 19:00

      Knivsta IK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 14:00

      Danmarks IF (hemma) F-04


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF F04 (hemma) F-06


      16:00
  • 25Mån
    v.26
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje Blå (hemma) F-04


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje 04/05Blå (hemma) F-06


      20:30
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
  • 29Fre
  • 30Lör