Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 09:00

      Poolspel UIF F-10


      14:00
    • 10:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      FC Arlanda P07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P09 FP-09


      15:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P06 svart (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 10:30

      Enköpings SK UK F03 (hemma) F-03


      12:00
    • 12:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC Tigrar (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Fotografering P10 P-10


      12:30
    • 12:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Danmarks IF P08 Röd (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Fikaförsäljning F-08


      17:00
    • 15:00

      Hallsta IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-04


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-06


      18:00
    • 18:00

      Malin Ericsson Fotboll


      19:00
  • 3Sön
    • 09:30

      Bälinge 05-Saif 05 P-05


      11:00
    • 09:30

      Vaksala 1 (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Östhammars SK Vit (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Ekeby P-10


      16:00
    • 10:00

      Poolspel Ekeby P-10


      16:00
    • 12:00

      Upsala IF 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      IK Fyris Svart (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Alsike IF P06 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 4Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 5Tis
  • 6Ons
    • Heldag

      Ligacupen 2018 P-04

    • 11:00

      Morgongåva SK P07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Hagby IK P07 (borta) P-06-Gul-Grön


      13:00
    • 13:30

      Upsala IF (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      Film/IFK D-Ö F07 (hemma) F-06


      16:00
    • 15:30

      Unik FK Blå (borta) P-08


      17:30
    • 16:00

      Danmarks IF F06 (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      UNIK FK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Sigtuna IF FK P06 Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      20:30
  • 7Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Rasbo IK P08 (borta) P-08


      20:00
    • 19:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (borta) P-06 Svart/Vit


      21:00
    • 19:00

      Aktivitetsinfo - BKV Norrtälje P06 Blå mot Sunnersta AIF P06 Svart P-06 Svart/Vit


      20:15
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Gamla Upsala SK F17 (borta) F-04


      21:00
  • 8Fre
    • 15:30

      UNT-cupen fredag F-10


      19:30
    • 16:00

      Untcupen FP-09


      00:00
    • 16:00

      UNT-cupen P-08


      00:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 19:00

      Enköpings SK UK F12 Gul (borta) F-06


      21:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Untcupen FP-09

    • 00:00

      UNT-cupen P-08


      15:00
    • 08:00

      Saif P09 (hemma) FP-09


      19:00
    • 08:00

      Storvreta (borta) F-08


      16:00
    • 08:20

      UNT-cupen lördag F-10


      10:45
    • 10:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Upsala IF (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Väddö IF P15 (borta) P-04


      13:00
    • 11:20

      UNT Cupen F-07


      13:00
    • 13:00

      Upsala IF P04 vit (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif 04/05-UIF P-05


      15:00
    • 14:30

      Fikaförsäljning & bollmaja F-06


      17:00
    • 15:00

      Harg-Östhammar FF (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:20

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 18:00

      UNT cupen F-07


      19:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Untcupen FP-09


      17:00
    • 00:00

      UNT cupen P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 10:00

      Poolspel Graneberg P-10


      14:30
    • 10:30

      UNT Cupen F-07


      12:00
    • 11:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-04


      13:00
    • 13:50

      UNT Cupen F-07


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Vit (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 15:00

      UIF 2 (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Knivsta IK (hemma) P-05


      18:00
    • 16:20

      UNT Cupen F-07


      18:00
    • 16:30

      Håbo FF P06 18Vi (borta) P-06-Gul-Grön


      18:30
    • 18:00

      Storvreta (borta) F-08


      19:00
    • 19:30

      Vaksala SK (hemma) F-04


      21:30
  • 11Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Avslutning med fika F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

      Karlstad
      Anteckning: Hej alla,

      Detta är en kallelse till Mästarcupen.
      Se officiell cup-site: http://www.hertzogabk.se/sida/?ID=174869

      Det är en 3-dagarsturnering som arrangeras i av Hertzöga och som spelas i Karlstad.
      Den spelas 15-17 juni.
      Deltagande lag är de lag som är bäst inom respektive distrikt så vi representerar Uppland.
      Denna cup kallas också för inofficiella SM för 14-åringar.
      16 lag är inbjudna, minst 7 matcher, 11-manna, speltid är 2x25 min, bara för 14-åringar, linjedomare.

      Denna cup är klassad som extra svår så vi kommer inte erbjuda alla tjejer lika speltid. Några kommer spela alla matcher och några kommer inte spela alla matcher, dock kommer alla spela minst varannan match.
      Vi kommer att övernatta på denna cup så vi kommer ta ut en avgift på 1250kr för mat och logi.
      Deltagande lag ses via länk ovan.
      Vi kan tyvärr inte erbjuda deltagande till alla tjejer i vårat lag. Visa respekt gentemot de som inte deltar.

      Det här ska bli kul och hoppas ni kan vara med :-)

      /Ledarna
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:30

      Håbo FF P07 Vit (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      IK Fyris Vit (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 15Fre
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

      Karlstad
      Anteckning: Hej alla,

      Detta är en kallelse till Mästarcupen.
      Se officiell cup-site: http://www.hertzogabk.se/sida/?ID=174869

      Det är en 3-dagarsturnering som arrangeras i av Hertzöga och som spelas i Karlstad.
      Den spelas 15-17 juni.
      Deltagande lag är de lag som är bäst inom respektive distrikt så vi representerar Uppland.
      Denna cup kallas också för inofficiella SM för 14-åringar.
      16 lag är inbjudna, minst 7 matcher, 11-manna, speltid är 2x25 min, bara för 14-åringar, linjedomare.

      Denna cup är klassad som extra svår så vi kommer inte erbjuda alla tjejer lika speltid. Några kommer spela alla matcher och några kommer inte spela alla matcher, dock kommer alla spela minst varannan match.
      Vi kommer att övernatta på denna cup så vi kommer ta ut en avgift på 1250kr för mat och logi.
      Deltagande lag ses via länk ovan.
      Vi kan tyvärr inte erbjuda deltagande till alla tjejer i vårat lag. Visa respekt gentemot de som inte deltar.

      Det här ska bli kul och hoppas ni kan vara med :-)

      /Ledarna
    • 09:00

      Ulva-cupen F-06


      00:00
    • 12:00

      Hudik Cup P-05


      00:00
    • 12:00

      Hudik cup P-05


      00:00
    • 15:30

      Vilka föräldrar följer med? F-06


      00:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
  • 16Lör
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

      Karlstad
      Anteckning: Hej alla,

      Detta är en kallelse till Mästarcupen.
      Se officiell cup-site: http://www.hertzogabk.se/sida/?ID=174869

      Det är en 3-dagarsturnering som arrangeras i av Hertzöga och som spelas i Karlstad.
      Den spelas 15-17 juni.
      Deltagande lag är de lag som är bäst inom respektive distrikt så vi representerar Uppland.
      Denna cup kallas också för inofficiella SM för 14-åringar.
      16 lag är inbjudna, minst 7 matcher, 11-manna, speltid är 2x25 min, bara för 14-åringar, linjedomare.

      Denna cup är klassad som extra svår så vi kommer inte erbjuda alla tjejer lika speltid. Några kommer spela alla matcher och några kommer inte spela alla matcher, dock kommer alla spela minst varannan match.
      Vi kommer att övernatta på denna cup så vi kommer ta ut en avgift på 1250kr för mat och logi.
      Deltagande lag ses via länk ovan.
      Vi kan tyvärr inte erbjuda deltagande till alla tjejer i vårat lag. Visa respekt gentemot de som inte deltar.

      Det här ska bli kul och hoppas ni kan vara med :-)

      /Ledarna
    • Heldag

      Ulva-cupen F-06

    • Heldag

      Hudik Cup P-05

    • Heldag

      Hudik cup P-05

    • Heldag

      Vilka föräldrar följer med? F-06

    • 10:00

      IFK Uppsala (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 12:00

      Alsike IF P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Alsike IF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Rådmansö SK (borta) A-lag Herr


      13:00
    • 12:00

      Alsike IF P06 Svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Saif P04/05-Sigtuna IF P-05


      15:00
    • 13:00

      Sigtuna IF FK P14 (hemma) P-04


      15:00
  • 17Sön
    • Heldag

      Mästarcupen F-04

      Karlstad
      Anteckning: Hej alla,

      Detta är en kallelse till Mästarcupen.
      Se officiell cup-site: http://www.hertzogabk.se/sida/?ID=174869

      Det är en 3-dagarsturnering som arrangeras i av Hertzöga och som spelas i Karlstad.
      Den spelas 15-17 juni.
      Deltagande lag är de lag som är bäst inom respektive distrikt så vi representerar Uppland.
      Denna cup kallas också för inofficiella SM för 14-åringar.
      16 lag är inbjudna, minst 7 matcher, 11-manna, speltid är 2x25 min, bara för 14-åringar, linjedomare.

      Denna cup är klassad som extra svår så vi kommer inte erbjuda alla tjejer lika speltid. Några kommer spela alla matcher och några kommer inte spela alla matcher, dock kommer alla spela minst varannan match.
      Vi kommer att övernatta på denna cup så vi kommer ta ut en avgift på 1250kr för mat och logi.
      Deltagande lag ses via länk ovan.
      Vi kan tyvärr inte erbjuda deltagande till alla tjejer i vårat lag. Visa respekt gentemot de som inte deltar.

      Det här ska bli kul och hoppas ni kan vara med :-)

      /Ledarna
    • 00:00

      Ulva-cupen F-06


      19:00
    • 00:00

      Hudik Cup P-05


      19:00
    • 00:00

      Hudik cup P-05


      20:59
    • 00:00

      Vilka föräldrar följer med? F-06


      19:00
    • 00:00

      FC Arlanda P06 Sv (borta) P-06-Gul-Grön


      02:00
    • 10:00

      Enköpings SK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel Märsta P-10


      14:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK P08 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 15:00

      Utbildning ledare fotbollsskola Fotboll


      20:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:15

      IF VP Uppsala (borta) P-04


      18:15
  • 18Mån
    v.25
    • 13:00

      Fotbollsskolan ser VM-match Fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Avslutning F-07


      19:30
    • 19:00

      Morgongåva SK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      SK Iron (hemma) F-04


      21:00
    • 19:00

      Knivsta IK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 12:40

      IFK Uppsala (borta) P-04


      14:40
    • 14:00

      Danmarks IF (hemma) F-04


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF F04 (hemma) F-06


      16:00
  • 25Mån
    v.26
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 19:00

      Bälinge IF (borta) F-03


      21:00
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje 04/05Blå (hemma) F-06


      20:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje Blå (hemma) F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • Heldag

      AROS-cupen P-06 Svart/Vit

    • 11:00

      BKV Norrtälje 04/05Röd (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-04


      12:00