Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:15

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      P10 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      Fotbollssäsongen 2018 P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:00

      Träning F-07


      09:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Lagfotografering P-04


      10:30
    • 10:00

      Fotografering F-04


      11:00
    • 10:00

      Fotografering Fotboll


      15:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:00
    • 11:15

      Lagfotografering F-06


      12:00
    • 12:00

      FC Arlanda P06 Grön (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Gamla Upsala SK P08 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      Fotografering P-05


      13:00
    • 14:00

      Majcupen Åland P-07


      00:00
    • 16:30

      Upsala IF svart (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Vaksala SK (hemma) F-03


      20:00
    • 18:30

      Gimo IF (hemma) A-lag Herr


      21:15
  • 6Sön
    • 00:00

      Majcupen Åland P-07


      21:00
    • 10:00

      Fanna BK P04 Vit (borta) P-04


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK-Sunnersta P04/05 P-05


      12:00
    • 10:00

      Fotografering Fotboll


      15:00
    • 11:30

      Fanna BK (borta) F-07


      12:30
    • 12:00

      Håbo FF P06 18Sv (borta) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Fotografering P08 P-08


      13:30
    • 13:30

      Föräldrarmöte P-08


      13:45
    • 14:00

      Fotografering A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Fotografering P-10 P-10


      14:30
    • 14:00

      Fotografering P-10 P-10


      14:30
    • 14:00

      Storvreta IK P06:vit (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 14:30

      Kallhälls FF (borta) F-04


      16:30
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F08 gul (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 17:00

      Gamla Upsala SK F06 svart (borta) F-06


      19:00
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      IK Sirius FK P08E (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      F10 Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Föräldramöte F-10


      21:00
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 10:00

      Träningsdag P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 15:00

      Märsta IK U14 (borta) P-04


      17:00
    • 15:30

      Träning F-08


      17:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Gräsö Norrskedika IF (borta) A-lag Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
  • 11Fre
    • Heldag

      NIC Cupen F-04

    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
  • 12Lör
    • Heldag

      NIC Cupen F-04

    • 09:30

      Hagby IK P06 (borta) P-06 Svart/Vit


      11:30
    • 10:00

      Funbo IF P06/07 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      SK Iron F06 lag2 (borta) F-06


      12:00
    • 11:30

      Vaksala SK Gul 3 (borta) P-06-Gul-Grön


      13:30
    • 14:00

      SK Iron (borta) F-03


      16:00
  • 13Sön
    • Heldag

      NIC Cupen F-04

    • 10:00

      Fjärdhundra SK (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      SK Iron F08 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 11:30

      Jomala IK (hemma) P-04


      13:30
    • 11:45

      Fanna BK P07 Vit (borta) P-07


      13:45
    • 12:00

      Heby AIF 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      FC Arlanda P08 vit (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Olands FF P06 (borta) P-06-Gul-Grön


      15:00
    • 13:30

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06 Svart/Vit


      15:30
    • 15:00

      IF VP Uppsala (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      IK Uppsala - AIK F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Storvreta IK F06 (borta) F-06


      18:00
    • 16:30

      Danmarks IF P05/06 (borta) P-05


      18:30
    • 19:00

      Olands FF-Saif P04/05 P-05


      21:00
    • 19:00

      Olands FF P04 (borta) P-04


      20:30
  • 14Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      F06 Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte F-06


      20:30
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      IK Sirius FK P08S:2 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
      Granebergs IP
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:30

      Gamla Upsala SK (hemma) F-04


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 18:30

      F04 match Funbo-SAIF F-06


      20:30
    • 18:30

      Funbo IF F04 (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Funbo IF (borta) F-04


      20:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Saif-dagen P-05

    • 00:00

      Matcher SAIF-dagen F-07


      00:00
    • 09:00

      Matcher SAIF-dagen P-07


      16:00
    • 09:00

      Saifdagen FP-09


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen P-10


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen 19/5 P-10


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen 2018 P-08


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-08


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-06


      16:00
    • 10:00

      SAIF-dagen P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 10:30

      Tierps IF (hemma) F-03


      12:15
    • 11:30

      Match UIF-Saif P04/05 P-05


      13:30
    • 11:30

      Upsala IF Vit (borta) P-04


      13:30
    • 14:30

      Fikaförsäljning & bollkalle P-04


      16:45
    • 15:00

      IF Trikadien (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Unik 1 (hemma) FP-09


      12:00
    • 09:45

      Knatteligan poolspel P-10


      13:30
    • 10:00

      Unik FK Vit (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 10:00

      Sammandrag IFK Uppsala P-10


      13:00
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 12:00

      Hagby IK P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Håbo FF P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Danmarks IF P08 Svart (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Upsala IF 2 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Strömsbergs IF P08 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      IK Sirius FK P06 Svart (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 15:00

      IFK Mariehamn (borta) F-06


      17:00
    • 15:00

      IFK Mariehamn (borta) F-04


      16:30
    • 15:30

      Storvreta IK F08 (borta) F-08


      17:30
    • 16:00

      Hagby IK (borta) F-07


      17:00
    • 16:00

      Unik FK Grön (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Märsta IK U13 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Knivsta IK (hemma) F-06


      20:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:15

      MATCH F14 mot Knivsta F-04


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      SAIF cupen möte Fotboll


      20:30
  • 23Ons
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Danmarks IF P03 (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Vaksala SK (hemma) F-04


      20:30
  • 24Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 18:30

      Fikaförsäljning & bollkalle P-04


      20:45
    • 18:45

      Träning F-04


      21:00
    • 19:00

      DM P17 A-lag Herr


      21:00
    • 19:15

      Östervåla/Tärnsjö IF (borta) F-03


      22:00
  • 26Lör
    • 09:30

      Sammandrag Sigtuna P-10


      14:00
    • 10:00

      Upsala IF Svart (borta) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF (hemma) F-04


      11:00
    • 10:00

      Upsala IF (hemma) F-06


      12:00
    • 13:00

      IK Sirius FK P06 Blå (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 13:00

      Håbo FF P04 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:00

      Rosersbergs IK (borta) A-lag Herr


      15:00
  • 27Sön
    • 09:00

      IF VP (hemma) F-10


      15:00
    • 10:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:00

      P09 Grön (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:00

      Heby AIF (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Match Vaksala Gul - Sunnersa P08 Grön P-08


      12:00
    • 10:30

      Unik FK Blå (borta) P-08


      12:30
    • 11:00

      Österlövsta FF 1 (borta) F-08


      13:00
    • 13:00

      Bälinge IF P08 (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Upsala IF 1 (borta) P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 14:00

      Östhammars SK Röd (hemma) F-06


      16:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala Blå (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Järlåsa IF 06/07 (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart 2 (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:15

      Upsala IF 1 (borta) P-07


      18:15
    • 16:35

      IFK Uppsala (borta) P-06-Gul-Grön


      18:35
    • 18:15

      Upsala IF F17 (borta) F-04


      20:15
  • 28Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Beställning av tröja, shorts och strumpor F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Danmarks IF P07 röd (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Upsala IF 2 (hemma) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 31Tor
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 17:30

      Träning F-04


      19:30
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45