Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
    • 12:00

      Match mot Järfälla A-lag Herr


      14:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:30

      IK Sirius FK P04Blå (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch UNIK P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 15:00

      Enköpings SK F03 (borta) Damjuniorer


      17:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.15
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Knivsta IK (hemma) F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 10Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 18:15

      Träningsmatch Gideonsberg F-06


      19:30
    • 18:45

      SAIF-Cupen 2018 Fotboll


      20:30
    • 19:30

      Knivsta IK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning Damjuniorer


      20:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 08:30

      Träningsmatcher Bälinge P-06 Svart/Vit


      10:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Danmarks IF P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch Bälinge P-05


      12:30
    • 11:30

      DM 9-manna mot Håbo F-06


      13:00
    • 12:30

      Träning A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Kallhäll FF (borta) Damjuniorer


      16:00
    • 18:00

      Upsala IF P04 vit (borta) P-04


      19:30
  • 15Sön
    • 10:00

      Träningsmatch mot Danmark P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:30

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 15:15

      Träningsmatch Fanna borta P-05


      17:00
    • 16:00

      P07 Fotboll


      20:00
    • 17:00

      Lagaktivitet och föräldramöte P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 16Mån
    v.16
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      P06 Möte Fotboll


      22:00
    • 20:00

      Föräldramöte P06 P-06 Svart/Vit


      21:00
      Pavven (SAIFs klubbhus vid skolan)
      Anteckning: Vi träffas ledare och föräldrar för att tillsammans blicka frammåt över den här och kommande säsonger.

      Vi reder ut eventuella missförstånd och kan behöva er hjälp med att sprida lugn i truppen.

      Vi går igenom vad spelare och föräldrar kan förvänta sig av oss ledare och vad vi ledare kommer förvänta oss av spelare och föräldrar.

      Välkomna!
      /Ledarna i P-06
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Maskot IK Sirius P-08


      21:00
    • 18:30

      Repetition för domare 5/7-manna (max 20 deltagare) Fotboll


      21:00
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Knivsta och UIF F-06


      12:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Knivsta IK P-06 Svart/Vit


      11:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch UIF P-07


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch 2 Knivsta IK P-06 Svart/Vit


      13:00
    • 12:10

      Träningmatch mot Storvreta F-03


      15:30
    • 13:00

      Upsala IF P04 röd (hemma) P-04


      14:30
    • 15:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 22Sön
    • 06:00

      Kvicksundscupen P-08


      14:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:30

      Märsta IK (hemma) P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 14:30

      Rimbo IF (hemma) P-05


      16:30
    • 19:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Möte lekisledare Fotboll


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 20:00

      Möte P2010 Fotboll


      21:00
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.18