Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 11:00

      Träning F-04


      13:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
  • 2Mån
    v.14
    • 12:00

      Match mot Järfälla A-lag Herr


      14:00
    • 18:00

      Match Järfälla P-01


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
  • 5Tor
    • 10:00

      Träning P-05


      11:15
    • 16:15

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P-01


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
  • 6Fre
    • 09:00

      Minicup Diöshallen P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning P-05


      15:00
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:40
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 7Lör
    • 09:30

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:30

      IK Sirius FK P04Blå (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch UNIK P-06


      14:00
    • 15:00

      Enköpings SK F03 (borta) F-04


      17:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träningsmatch UNIK P-08


      10:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 16:15

      Börje SK (hemma) A-lag Herr


      17:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 9Mån
    v.15
    • 18:00

      Knivsta IK (hemma) F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 10Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 18:15

      Träningsmatch Gideonsberg F-06


      19:30
    • 18:45

      SAIF-Cupen 2018 Fotboll


      20:30
    • 19:30

      Träning P-01


      21:00
    • 19:30

      Knivsta IK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
  • 12Tor
    • 15:00

      Supp klubben Fotboll


      17:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      F04 Fotboll


      21:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P-01


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Lagkväll F-04


      21:00
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:40
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 14Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 08:30

      Träningsmatcher Bälinge P-06


      10:00
    • 09:30

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Danmarks IF P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch Bälinge P-05


      12:30
    • 11:30

      DM 9-manna mot Håbo F-06


      13:00
    • 12:30

      Träning A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Kallhäll FF (borta) F-04


      16:00
    • 18:00

      Upsala IF P04 vit (borta) P-04


      19:30
    • 18:00

      träningsmatch P-01


      19:00
  • 15Sön
    • 10:00

      Träningsmatch mot Danmark P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 10:30

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 15:15

      Träningsmatch Fanna borta P-05


      17:00
    • 16:00

      P07 Fotboll


      20:00
    • 17:00

      Lagaktivitet och föräldramöte P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 16Mån
    v.16
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      P06 Möte Fotboll


      22:00
    • 20:00

      Föräldramöte P06 P-06


      21:00
      Pavven (SAIFs klubbhus vid skolan)
      Anteckning: Vi träffas ledare och föräldrar för att tillsammans blicka frammåt över den här och kommande säsonger.

      Vi reder ut eventuella missförstånd och kan behöva er hjälp med att sprida lugn i truppen.

      Vi går igenom vad spelare och föräldrar kan förvänta sig av oss ledare och vad vi ledare kommer förvänta oss av spelare och föräldrar.

      Välkomna!
      /Ledarna i P-06
  • 17Tis
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      SAIF- dagen Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Träning P-01


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Maskot IK Sirius P-08


      21:00
    • 18:30

      Repetition för domare 5/7-manna (max 20 deltagare) Fotboll


      21:00
  • 19Tor
    • 16:15

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Pizzakväll P04 Fotboll


      20:00
    • 17:30

      Pizzakväll på Pavven P-04


      19:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P-01


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:40
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Knivsta och UIF F-06


      12:00
    • 09:30

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Knivsta IK P-06


      11:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch UIF P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:30

      Träningsmatch 2 Knivsta IK P-06


      13:00
    • 12:00

      DM match P-01


      14:00
    • 12:10

      Träningmatch mot Storvreta F-03


      15:30
    • 13:00

      Upsala IF P04 röd (hemma) P-04


      14:30
    • 15:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 22Sön
    • 06:00

      Kvicksundscupen P-08


      14:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 11:30

      Märsta IK (hemma) P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 14:30

      Rimbo IF (hemma) P-05


      16:30
    • 18:30

      DM P17 A-lag Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 23Mån
    v.17
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      F10 Fotboll


      21:00
  • 24Tis
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      Möte Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Träning P-01


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Möte lekisledare Fotboll


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 20:00

      Möte P2010 Fotboll


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning P-01


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 18:00

      Föräldramöte 09 Fotboll


      21:00
  • 27Fre
    • 15:00

      Utbildning i tillslag P-06


      21:00
    • 15:00

      Tillslag P-05


      20:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:40
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
  • 28Lör
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 10:15

      SK Iron (borta) F-04


      12:15
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 12:00

      Väddö IF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch Sirius Akademi P-06


      15:30
    • 16:30

      IFK Uppsala (hemma) P-04


      18:30
  • 29Sön
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 30Mån
    v.18