Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
    • 12:00

      Match mot Järfälla A-lag Herr


      14:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
  • 5Tor
    • 10:00

      Träning P-05


      11:15
    • 16:15

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herr


      18:30
  • 6Fre
    • 09:00

      Minicup Diöshallen P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning P-05


      15:00
    • 17:30

      Träning F-04


      18:40
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
  • 7Lör
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:30

      IK Sirius FK P04Blå (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch UNIK P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 15:00

      Enköpings SK F03 (borta) F-04


      17:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.15
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Knivsta IK (hemma) F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 10Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 18:15

      Träningsmatch Gideonsberg F-06


      19:30
    • 18:45

      SAIF-Cupen 2018 Fotboll


      20:30
    • 19:30

      Knivsta IK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:30

      Utbildning för nya domare 5/7-manna (max 12 deltagare) Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 08:30

      Träningsmatcher Bälinge P-06 Svart/Vit


      10:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Danmarks IF P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch Bälinge P-05


      12:30
    • 11:30

      DM 9-manna mot Håbo F-06


      13:00
    • 12:30

      Träning A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Kallhäll FF (borta) F-04


      16:00
    • 18:00

      Upsala IF P04 vit (borta) P-04


      19:30
  • 15Sön
    • 10:00

      Träningsmatch mot Danmark P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 10:30

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 15:15

      Träningsmatch Fanna borta P-05


      17:00
    • 16:00

      P07 Fotboll


      20:00
    • 17:00

      Lagaktivitet och föräldramöte P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 16Mån
    v.16
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
      Valsätra konstgräs, Uppsala
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      P06 Möte Fotboll


      22:00
    • 20:00

      Föräldramöte P06 P-06 Svart/Vit


      21:00
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Maskot IK Sirius P-08


      21:00
    • 18:30

      Repetition för domare 5/7-manna (max 20 deltagare) Fotboll


      21:00
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 08:00

      Diplom C-utbildning Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Knivsta och UIF F-06


      12:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Knivsta IK P-06 Svart/Vit


      11:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch UIF P-07


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch 2 Knivsta IK P-06 Svart/Vit


      13:00
    • 12:10

      Träningmatch mot Storvreta F-03


      15:30
    • 13:00

      Upsala IF P04 röd (hemma) P-04


      14:30
    • 15:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 22Sön
    • 06:00

      Kvicksundscupen P-08


      14:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 11:30

      Märsta IK (hemma) P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 14:30

      Rimbo IF (hemma) P-05


      16:30
    • 19:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 23Mån
    v.17
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      F10 Fotboll


      21:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Möte lekisledare Fotboll


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 20:00

      Möte P2010 Fotboll


      21:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 15:00

      Utbildning i tillslag P-06 Svart/Vit


      21:00
    • 15:00

      Tillslag P-05


      20:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:15

      Träning F-04


      18:40
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
  • 28Lör
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:15

      SK Iron (borta) F-04


      12:15
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 12:00

      Väddö IF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch Sirius Akademi P-06 Svart/Vit


      15:30
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.18