Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Tord Trophy Cup U14 P-04


      00:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Tord Trophy Cup U14 P-04

    • Heldag

      Parkcupen P-09

    • Heldag

      Märsta Games P-11

    • 09:00

      Ekebycupen F-06


      00:00
    • 09:00

      Avslutning P-06 Svart/Vit


      16:30
    • 10:00

      Avslutning - fotbollsgolf F-08


      13:30
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning Damjuniorer


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Sigtuna IF FK P14 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Möte Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Sigtuna-Saif P04/05 P-05


      20:30
    • 20:00

      Vaksala SK (borta) A-lag Herr


      21:00
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 00:00

      Intresseförfrågan vinterträning P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 16:00

      Thomas Nordahl cup F-06


      00:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Gul/Grön


      18:00
      Valsätra IP Konstgräs
      Samlingsinformation: Samling vid Valsätra IP Konstgräs
      Samlingstid: 16:50
      Anteckning: Gemensam lagträning med hela SAIF P06. Träningen leds av Björn och Oskar Kindlund.
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      IFK Uppsala (borta) P-04


      19:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl cup F-06

    • 08:00

      Märsta Games P-08


      17:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 14:30

      Träning P-04


      15:30
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 18:00

      P04 Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Föreläsning om träning, mat mm P-04


      20:00
  • 25Tor
    • 19:00

      Spelarträff Damjunior. Damjuniorer


      20:30
    • 19:00

      F04 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Första träff för F-17 F-03


      21:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:00
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.44
  • 30Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      BKV Norrtälje (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 31Ons