Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Tord Trophy Cup U14 P-04


      00:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Tord Trophy Cup U14 P-04

    • Heldag

      Parkcupen FP-09

    • Heldag

      Märsta Games P-11

    • 09:00

      Ekebycupen F-06


      00:00
    • 09:00

      Avslutning P-06 Svart/Vit


      16:30
    • 10:00

      Avslutning - fotbollsgolf F-08


      13:30
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Sigtuna IF FK P14 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Möte Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Sigtuna-Saif P04/05 P-05


      20:30
    • 20:00

      Vaksala SK (borta) A-lag Herr


      21:00
  • 10Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 00:00

      Intresseförfrågan vinterträning P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 16:00

      Thomas Nordahl cup F-06


      00:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
      Valsätra konstgräs, Uppsala
    • 17:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      IFK Uppsala (borta) P-04


      19:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl cup F-06

    • 08:00

      Märsta Games P-08


      17:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 14:30

      Träning P-04


      15:30
  • 14Sön
    • 00:00

      Thomas Nordahl cup F-06


      19:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 10:15

      Träning F-04


      11:30
    • 11:00

      Träning P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Sirius Akademi P-06-Gul-Grön


      12:30
    • 14:15

      Träningsmatch Alsike P-05


      16:00
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Fotbollssektionsmöte Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Märsta IK (hemma) A-lag Herr


      20:30
  • 17Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 18Tor
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
  • 19Fre
  • 20Lör
    • Heldag

      Viggan Invitational Cup F-04

    • 09:00

      Träningsmatcher i 9-mannafotboll P-06-Gul-Grön


      11:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:00
  • 21Sön
    • 00:00

      Viggan Invitational Cup F-04


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:00
    • 11:00

      Träning P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      P04 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Föreläsning om träning, mat mm P-04


      20:00
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:00
  • 28Sön
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:45

      Vaksala SK Gul (borta) P-05


      12:45
    • 11:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 11:00

      Träning P-07


      12:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 29Mån
    v.44
  • 30Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      BKV Norrtälje (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 31Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00