Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
    • 09:00

      Minicup Diöshallen P-07


      14:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
  • 3Ons
    • 08:00

      GUSK flickcup F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 19:00

      Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 4Tor
    • 10:00

      Barnkalas Fotboll


      16:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 09:00

      GUSK flickcup F-08


      16:00
    • 12:30

      Träning F-04


      14:30
  • 7Sön
    • 08:40

      Julcupen P-04


      19:00
    • 08:50

      GUSK flickcup F-04


      18:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 8Mån
    v.2
  • 9Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:00

      P06 Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 12Fre
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
  • 13Lör
    • 08:25

      Börje SK (borta) A-lag Herr


      09:25
      Anders Diös-hallen (inomhus)
      Serie: Alina cup 2018
      Samlingsinfo: Anders Diöshallen
      Samlingstid: 07:30
      Anteckning: Alina cupen - 4 st matcher samt slutspel under lördag 13/1.
      Resultat och referat
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 11:00

      Träning FP-10


      12:00
    • 11:00

      Uppsala-Kurd FK P04 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:20

      Essinge IK (hemma) A-lag Herr


      12:20
    • 13:00

      IK Rex (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:40

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      15:40
    • 18:00

      Ken test F-04


      19:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 16:15

      IK Sirius FK P05 (borta) P-05


      18:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      F04 Fotboll


      18:30
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 16:30

      Fysträning med USIF P-06


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
  • 20Lör
    • 09:00

      Lagunda AIK P04 (hemma) P-04


      10:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 11:00

      Träning FP-10


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      13:30
    • 11:00

      Träning P-01


      12:30
    • 12:30

      Fanna BK P05 (hemma) P-05


      14:30
  • 21Sön
    • Heldag

      Deltagande 2018 P-05

    • 10:00

      Träning P-06


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-04


      12:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 23:00

      Deltagande 2018 P-08


      23:59
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Möte F04 Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Lagkväll F-04


      21:00
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 26Fre
    • 15:00

      Göransson Cup F-03


      00:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
  • 27Lör
    • Heldag

      Göransson Cup F-03

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:00
    • 11:00

      Träning FP-10


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      13:30
    • 11:00

      Träning P-01


      12:30
    • 13:30

      Märsta IK P05 Svart (borta) P-05


      15:30
    • 14:45

      Märsta IK P04 Svart (borta) P-04


      15:45
  • 28Sön
    • 00:00

      Göransson Cup F-03


      16:00
    • Heldag

      Roslagshallen cup F-04

    • 10:00

      Träning P-06


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-04


      12:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
  • 31Ons