Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
    • 09:00

      Minicup Diöshallen P-07


      14:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
  • 3Ons
    • 08:00

      GUSK flickcup F-06


      18:00
    • 19:00

      Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 4Tor
    • 10:00

      Barnkalas Fotboll


      16:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 09:00

      GUSK flickcup F-08


      16:00
    • 12:30

      Träning F-04


      14:30
  • 7Sön
    • 08:40

      Julcupen P-04


      19:00
    • 08:50

      GUSK flickcup F-04


      18:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 8Mån
    v.2
  • 9Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:00

      P06 Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 08:25

      Börje SK (borta) A-lag Herr


      09:25
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
      Sunnerstaskolans gymnastiksal
      Anteckning: Träning för flickor födda 2010

      Kom ihåg inomhusskor, benskydd och vattenflaska
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Uppsala-Kurd FK P04 (hemma) P-04


      12:00
    • 11:20

      Essinge IK (hemma) A-lag Herr


      12:20
    • 13:00

      IK Rex (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:40

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      15:40
  • 14Sön
    • 10:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 16:15

      IK Sirius FK P05 (borta) P-05


      18:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 08:30

      Träning F-04


      10:00
    • 09:00

      Lagunda AIK P04 (hemma) P-04


      10:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 12:30

      Sunnersta AIF P05 (borta) P-05


      14:30
  • 21Sön
    • Heldag

      Deltagande 2018 P-05

    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 23:00

      Deltagande 2018 P-08


      23:59
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Lagkväll F-04


      21:00
    • 18:30

      Möte F04 Fotboll


      21:00
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • Heldag

      Göransson Cup F-03

    • 08:30

      Träning F-04


      10:00
    • 09:30

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 13:30

      Märsta IK P05 Svart (borta) P-05


      15:30
    • 14:45

      Märsta IK P04 Svart (borta) P-04


      15:45
  • 28Sön
    • 00:00

      Göransson Cup F-03


      16:00
    • Heldag

      Roslagshallen cup F-04

    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
  • 31Ons
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00