Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 19:00

      Vaksala SK 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 13:30

      Herrlaget Fotboll


      00:00
    • 15:00

      Upsala IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Herrlaget Fotboll


      11:00
    • 15:00

      Häverödals SK F03/04 (hemma) F-04


      17:00
  • 7Mån
    v.32
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Enköpings SK UK P05 Grön (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 11Fre
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Funbo IF P03/04 (borta) P-04


      20:30
  • 12Lör
    • 07:30

      Västerås 9-manna Throphy! P-04


      19:00
    • 09:45

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      11:45
    • 10:00

      Sigtuna IF FK Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 12:30

      SK Wigör P05 (borta) P-05


      14:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK F03 Svart (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 13Sön
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      13:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      13:00
      Årsta IP
      Serie: Poolspel P09
      Samlingsinfo: Årsta IP
      Samlingstid: 08:20
      Anteckning: Poolspel Saif vit lag 2
      Resultat och referat
    • 10:20

      Rallarbollen P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 12:00

      Alsike IF F05 (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Olands FF P05 svart (borta) P-05


      15:00
    • 14:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-04


      16:00
    • 14:00

      Upsala IF Vit 2 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Danmarks IF F05 Vit (hemma) F-06


      16:00
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) F-03


      18:00
  • 14Mån
    v.33
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Svart (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Märsta IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 15Tis
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      SK Wigör P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje (borta) F-03


      20:00
    • 19:00

      Möte SAIF-cupen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF P05:Vit (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Gamla Upsala SK P07 (borta) P-07


      21:00
  • 16Ons
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Börje SK P04 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Vit (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Håbo FF P06:Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Tärnsjö IF (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 17Tor
    • 18:00

      Börje SK F04 (borta) F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:20

      IFK Uppsala (borta) F-06


      20:20
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 08:00

      SAIF-cupen P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 08:00

      SAIF-cupen 05-klass F-06


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen 2017 P-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      Danmarks IF (hemma) F-04


      10:30
    • 09:15

      IF VP Uppsala Blå (borta) P-05


      11:15
    • 10:30

      Upsala IF Röd 1 (borta) P-04


      12:30
    • 11:40

      Danmarks IF P07 Röd/vit (borta) P-07


      13:40
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:45

      Träning F-07


      17:00
    • 15:00

      GoIF Kåre (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Saif cupen P-05

    • 08:45

      Upsala IF F07 (borta) F-07


      10:45
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      16:30
    • 09:00

      SAIF-cupen F-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      SAIF (hemma) FP-09


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen 06-klass F-06


      16:00
    • 09:00

      Hagby-cupen P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) P-04


      12:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Vassunda/LLBK (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 21Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Vit (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Upsala IF Svart 2 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 22Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Hagby IK P06 G (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Gamla Upsala SK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 19:00

      Rimbo IF (hemma) F-03


      21:00
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Svart (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Grön (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Fotboll styrelsemöte Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Vaksala SK (borta) F-03


      20:30
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Skyttorps IF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      IK Nordia (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:30
    • 18:45

      Films/IFK D-Ö F04 (hemma) F-04


      20:45
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Möte F03 Fotboll


      21:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 09:00

      Domarkurs Pingis Fotboll


      17:00
    • 09:00

      VP (hemma) F-08


      14:00
    • 09:30

      Knivsta IK F05 (borta) F-06


      11:30
    • 09:30

      Knivsta IK F03/04 (borta) F-04


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Olands FF (hemma) P-08


      15:00
    • 11:00

      Knivsta IK P05 Vit (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Sunnersta AIF P05 Grön (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK P06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Rimbo IF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Bälinge IF P06 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK P06 Grön (borta) P-06 Svart/Vit


      16:15
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      11:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      SAIF lag Svart Sammandrag (hemma) P-08


      13:00
    • 09:40

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 11:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 11:00

      Börje SK P07/08 (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Morgongåva SK F11 (borta) F-06


      14:30
    • 15:00

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F04 (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (borta) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:30

      Storvreta IK P06:blå/vit (borta) P-06 Svart/Vit


      18:30
    • 17:00

      Funbo IF F04/05 (borta) F-06


      19:00
    • 19:30

      Sigtuna IF FK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 28Mån
    v.35
    • 16:40

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Vaksala SK Svart (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Sunnersta AIF P05 Grön (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 19:00

      SAIF-kläder P-10


      20:00
  • 29Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Sigtuna IF FK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 19:00

      Håbo FF P04 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF F03 (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Möte huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 18:00

      Storvreta IK F07:United (hemma) F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Fjärdhundra SK P06 (borta) P-06 Svart/Vit


      20:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Vaksala SK Gul (hemma) F-06


      20:30
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30