Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 2Ons
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Vaksala SK 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 19:00

      Vaksala 2 (hemma) P-00


      21:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 12:00

      Träning P-01


      13:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 13:30

      Herrlaget Fotboll


      00:00
    • 15:00

      Upsala IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF (hemma) P-00


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Herrlaget Fotboll


      11:00
    • 15:00

      Häverödals SK F03/04 (hemma) F-04


      17:00
  • 7Mån
    v.32
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 17:00

      Träning P-01


      18:30
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 19:00

      Apollon (hemma) P-00


      21:00
  • 8Tis
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 9Ons
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 18:00

      Träning P-01


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Enköpings SK UK P05 Grön (borta) P-05


      21:00
  • 11Fre
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Funbo IF P03/04 (borta) P-04


      20:30
  • 12Lör
    • 07:30

      Västerås 9-manna Throphy! P-04


      19:00
    • 09:45

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      11:45
    • 10:00

      Sigtuna IF FK Blå (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) P-01


      12:00
    • 12:30

      SK Wigör P05 (borta) P-05


      14:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK F03 Svart (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) P-00


      16:00
  • 13Sön
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      13:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:20

      Rallarbollen P-06


      19:00
    • 12:00

      Alsike IF F05 (hemma) F-06


      14:00
      Granebergs IO 2
      Serie: F12 Kompisligan G2
      Samlingsinfo: Graneberg
      Samlingstid: 11:20
      Anteckning: Alla kallas till match sedan görs uttagning till respektive match.
      Resultat och referat
    • 13:00

      Olands FF P05 svart (borta) P-05


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF F05 Vit (hemma) F-06


      16:00
    • 14:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-04


      16:00
    • 14:00

      Upsala IF Vit 2 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      SAIF - Smedby P-01


      16:45
    • 15:00

      Smedby AIS (hemma) P-00


      17:00
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) F-03


      18:00
  • 14Mån
    v.33
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:00

      Träning P-01


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Alsike IF P05 Vit (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Märsta IK 2 (borta) P-00


      21:00
    • 19:00

      Märsta IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 15Tis
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      SK Wigör P06 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje (borta) F-03


      20:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 19:00

      Håbo FF P05:Vit (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Gamla Upsala SK P07 (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Möte SAIF-cupen Fotboll


      21:00
  • 16Ons
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 18:00

      Börje SK P04 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Håbo FF P06:Vit (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Funbo/Almunge P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:15

      IFK Uppsala (borta) P-01


      19:15
    • 18:45

      Tärnsjö IF (borta) P-00


      20:45
    • 19:00

      Tärnsjö IF (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning P-01


      19:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Börje SK F04 (borta) F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:20

      IFK Uppsala (borta) F-06


      20:20
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
  • 18Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Domarmöte SAIF cupen Fotboll


      19:00
  • 19Lör
    • 08:00

      SAIF-cupen P-06


      18:00
    • 08:00

      SAIF-cupen 05-klass F-06


      18:00
    • 09:00

      Danmarks IF (hemma) F-04


      10:30
    • 09:00

      SAIF-cupen 2017 P-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:15

      IF VP Uppsala Blå (borta) P-05


      11:15
    • 10:30

      Upsala IF Röd 1 (borta) P-04


      12:30
    • 11:40

      Danmarks IF P07 Röd/vit (borta) P-07


      13:40
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:15

      DM final P-01


      16:00
    • 14:45

      Träning F-07


      17:00
    • 15:00

      GOIF Kåre (hemma) P-00


      16:00
    • 15:00

      GoIF Kåre (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Saif cupen P-05

    • 08:45

      Upsala IF F07 (borta) F-07


      10:45
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      SAIF (hemma) FP-09


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen F-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      16:30
    • 09:00

      Hagby-cupen P-06


      17:00
    • 09:00

      SAIF-cupen 06-klass F-06


      16:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) P-04


      12:00
    • 10:30

      Fikaförsäljning redan på söndag F-04


      13:00
    • 11:00

      Procyon BK (hemma) A-lag Dam


      13:00
    • 11:30

      Fanna BK P06 Vit (borta) P-06


      13:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Vassunda/LLBK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Vassunda/LL BK (hemma) P-00


      17:00
    • 15:30

      Gamla Upsala SK P05 (borta) P-05


      17:30
  • 21Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Rasbo IK P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Upsala IF Svart 2 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Danmarks IF 2 (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 22Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Hagby IK P06 G (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Gamla Upsala SK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      landskamp P-01


      19:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 19:00

      Rimbo IF (hemma) F-03


      21:00
  • 23Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Märsta IK P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Heby AIF P01 (hemma) P-01


      21:00
    • 19:00

      Fotboll styrelsemöte Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Vaksala SK (borta) F-03


      20:30
  • 24Tor
    • 17:25

      Träning P-01


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Skyttorps IF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      IK Nordia (borta) F-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 18:45

      Films/IFK D-Ö F04 (hemma) F-04


      20:45
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Möte F03 Fotboll


      21:00
  • 25Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Danmarks IF P01 (borta) P-01


      20:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Domarkurs Pingis Fotboll


      17:00
    • 09:00

      VP (hemma) F-08


      14:00
    • 09:30

      Knivsta IK F05 (borta) F-06


      11:30
    • 09:30

      Knivsta IK F03/04 (borta) F-04


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Olands FF (hemma) P-08


      15:00
    • 11:00

      Knivsta IK P05 Vit (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK P06 (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      Upsala IF Röd (hemma) P-05


      14:00
    • 13:00

      Rimbo IF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Bälinge IF P06 Gul (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK P06 Grön (borta) P-06


      16:15
    • 15:00

      Märsta IK F13 (hemma) F-04


      17:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      11:00
    • 09:00

      P09 Grön (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      P09 Gul (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      SAIF lag Svart Sammandrag (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Börje SK P07/08 (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Morgongåva SK F11 (borta) F-06


      14:30
    • 15:00

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) P-00


      17:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F04 (hemma) F-04


      17:00
    • 16:00

      Procyon BK (borta) A-lag Dam


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      Storvreta IK P06:blå/vit (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Funbo IF F04/05 (borta) F-06


      19:00
    • 19:30

      Sigtuna IF (borta) P-00


      21:30
    • 19:30

      Sigtuna IF FK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 28Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Fanna BK P05 Vit (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Vaksala SK Svart (hemma) P-07


      20:00
    • 20:00

      SAIF-kläder FP-10


      19:00
  • 29Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Sigtuna IF FK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Håbo FF P04 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Möte huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF (hemma) F-03


      20:00
  • 30Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      SK Iron P13 Vit (hemma) P-04


      20:00
  • 31Tor
    • 17:25

      Träning P-01


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Storvreta IK F07:United (hemma) F-07


      20:00
    • 18:00

      Knivsta IK (hemma) F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Fjärdhundra SK P06 (borta) P-06


      20:15
    • 18:30

      Vaksala SK Gul (hemma) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30