Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 2Ons
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Vaksala 2 (hemma) P-00


      21:00
    • 19:00

      Vaksala SK 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 12:00

      Träning P-01


      13:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 13:30

      Herrlaget Fotboll


      00:00
    • 15:00

      Upsala IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF (hemma) P-00


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Herrlaget Fotboll


      11:00
    • 15:00

      Häverödals SK F03/04 (hemma) F-04


      17:00
  • 7Mån
    v.32
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 17:00

      Träning P-01


      18:30
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Apollon (hemma) P-00


      21:00
    • 19:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 8Tis
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 9Ons
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-01


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Enköpings SK UK P05 Grön (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 11Fre
    • 14:30

      Miniträningsläger P-04


      17:00
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Funbo IF P03/04 (borta) P-04


      20:30
  • 12Lör
    • 07:30

      Västerås 9-manna Throphy! P-04


      19:00
    • 09:45

      Vaksala SK Svart (borta) F-06


      11:45
    • 10:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Sigtuna IF FK Blå (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) P-01


      12:00
    • 12:30

      SK Wigör P05 (borta) P-05


      14:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK F03 Svart (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) P-00


      16:00
  • 13Sön
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      13:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      13:00
    • 10:20

      Rallarbollen P-06


      19:00
    • 12:00

      Alsike IF F05 (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Olands FF P05 svart (borta) P-05


      15:00
      Korsängens IP 2
      Serie: P12 Kompisligan G3
      Samlingsinfo: Pavven
      Samlingstid: 11:30
      Anteckning: Bortamatch ute i Alunda. Samling som vanligt vid Pavven.
      Resultat och referat
    • 14:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-04


      16:00
    • 14:00

      Upsala IF Vit 2 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      SAIF - Smedby P-01


      16:45
    • 14:00

      Danmarks IF F05 Vit (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Smedby AIS (hemma) P-00


      17:00
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) F-03


      18:00
  • 14Mån
    v.33
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:00

      Träning P-01


      18:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Alsike IF P05 Vit (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Märsta IK 2 (borta) P-00


      21:00
    • 19:00

      Märsta IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 15Tis
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      SK Wigör P06 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje (borta) F-03


      20:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 19:00

      Gamla Upsala SK P07 (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Möte SAIF-cupen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF P05:Vit (borta) P-05


      21:00
  • 16Ons
    • 14:00

      Miniträningsläger 2 P-04


      15:30
    • 18:00

      Börje SK P04 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Funbo/Almunge P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Håbo FF P06:Vit (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Fanna BK F06 Svart (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      IFK Uppsala (borta) P-01


      19:15
    • 18:45

      Tärnsjö IF (borta) P-00


      20:45
    • 19:00

      Tärnsjö IF (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning P-01


      19:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Börje SK F04 (borta) F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:20

      IFK Uppsala (borta) F-06


      20:20
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
  • 18Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Domarmöte SAIF cupen Fotboll


      19:00
  • 19Lör
    • 08:00

      SAIF-cupen P-06


      18:00
    • 08:00

      SAIF-cupen 05-klass F-06


      18:00
    • 09:00

      SAIF-cupen 2017 P-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      Danmarks IF (hemma) F-04


      10:30
    • 09:15

      IF VP Uppsala Blå (borta) P-05


      11:15
    • 10:30

      Upsala IF Röd 1 (borta) P-04


      12:30
    • 11:40

      Danmarks IF P07 Röd/vit (borta) P-07


      13:40
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:15

      DM final P-01


      16:00
    • 14:45

      Träning F-07


      17:00
    • 15:00

      GOIF Kåre (hemma) P-00


      16:00
    • 15:00

      GoIF Kåre (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Saif cupen P-05

    • 08:45

      Upsala IF F07 (borta) F-07


      10:45
    • 09:00

      SAIF-cupen 06-klass F-06


      16:00
    • 09:00

      SAIF-cupen P-07


      16:30
    • 09:00

      SAIF-cupen F-08


      16:00
    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      SAIF (hemma) FP-09


      18:00
    • 09:00

      Hagby-cupen P-06


      17:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) P-04


      12:00
    • 10:30

      Fikaförsäljning redan på söndag F-04


      13:00
    • 11:30

      Fanna BK P06 Vit (borta) P-06


      13:30
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Vassunda/LLBK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Vassunda/LL BK (hemma) P-00


      17:00
  • 21Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      Rasbo IK P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Upsala IF Svart 2 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 22Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Gamla Upsala SK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Hagby IK P06 G (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      landskamp P-01


      19:00
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 19:00

      Rimbo IF (hemma) F-03


      21:00
  • 23Ons
    • 18:00

      Märsta IK P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Heby AIF P01 (hemma) P-01


      21:00
    • 19:00

      Vaksala SK (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Fotboll styrelsemöte Fotboll


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Skyttorps IF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-01


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      IK Nordia (borta) F-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-00


      20:15
    • 18:45

      Films/IFK D-Ö F04 (hemma) F-04


      20:45
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Möte F03 Fotboll


      21:00
  • 25Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 19:00

      Danmarks IF P01 (borta) P-01


      20:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Domarkurs Pingis Fotboll


      17:00
    • 09:00

      VP (hemma) F-08


      14:00
    • 09:30

      Knivsta IK F05 (borta) F-06


      11:30
    • 09:30

      Knivsta IK F03/04 (borta) F-04


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Olands FF (hemma) P-08


      15:00
    • 11:00

      IK Sirius FK U13 (hemma) P-04


      13:00
    • 11:00

      Knivsta IK P05 Vit (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Upsala IF Röd (hemma) P-05


      14:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK P06 (hemma) P-06


      14:00
    • 13:00

      Rimbo IF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 13:00

      Rimbo IF (borta) P-00


      14:00
    • 14:00

      Bälinge IF P06 Gul (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      Enköpings SK UK P06 Grön (borta) P-06


      16:15
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      11:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      SAIF lag Svart Sammandrag (hemma) P-08


      13:00
    • 09:40

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 11:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 11:00

      Börje SK P07/08 (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Morgongåva SK F11 (borta) F-06


      14:30
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) P-00


      17:00
    • 15:00

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Match mot Vaksala P-01


      17:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK F04 (hemma) F-04


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      Storvreta IK P06:blå/vit (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Funbo IF F04/05 (borta) F-06


      19:00
    • 19:30

      Sigtuna IF (borta) P-00


      21:30
    • 19:30

      Sigtuna IF FK (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 28Mån
    v.35
    • 16:40

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Fanna BK P05 Vit (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-01


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Vaksala SK Svart (hemma) P-07


      20:00
    • 20:00

      SAIF-kläder FP-10


      19:00
  • 29Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Sigtuna IF FK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:15

      Träning P-00


      19:45
    • 19:00

      Håbo FF P04 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Håbo FF F03 (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Möte huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      SK Iron P13 Vit (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-01


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-00


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IK F07:United (hemma) F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Fjärdhundra SK P06 (borta) P-06


      20:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Vaksala SK Gul (hemma) F-06


      20:30
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30