Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Rimbo IF F12 (hemma) F-06


      21:00
    • 19:15

      Träning P-04


      20:45
  • 2Fre
  • 3Lör
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen P-10

    • 08:00

      UNT cupen P-08


      00:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje Blå (borta) F-04


      13:00
    • 12:00

      IF VP Uppsala P-06 (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:30

      IK Nordia Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 14:00

      UNT-cupen lördag F-07


      16:30
    • 14:15

      Fanna BK (borta) F-03


      15:15
    • 17:20

      UNT Cupen, lördag P-10


      20:00
  • 4Sön
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen P-10

    • 00:00

      UNT cupen P-08


      18:00
    • Heldag

      UNT Cupen P-05

    • 08:50

      UNT cupen söndag F-07


      13:00
    • 09:45

      Upsala IF EN 1 (borta) P-07


      11:45
    • 10:00

      UNT-cupen F-04


      00:00
    • 10:40

      Unt Cupen P-10


      19:00
    • 11:00

      Unik FK P04 Blå (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Enköpings SK FK (borta) F-03


      12:30
    • 12:00

      Upsala IF Svart 2 (borta) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:30

      Olands FF P07 svart (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      GUSK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 16:45

      Upplands FF 100 år P-05


      20:00
    • 17:30

      Manifestation upplandsfotbollen i samband med IK Sirius FK – Halmstad BK i fotbollsallsvenskan Fotboll


      19:00
  • 5Mån
    v.23
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen P-10

    • Heldag

      UNT Cupen P-05

    • Heldag

      UNT-cupen F-04

    • 09:00

      Storvreta (hemma) F-08


      19:00
    • 13:00

      UNT-cupen P-06 Svart/Vit


      00:00
    • 15:25

      Träning P-04


      16:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 17:20

      UNT Cupen, måndag P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      IF VP 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:30

      Knivsta IK P04 Vit (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      UNIK P05 röd (borta) P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:15

      Träning P-04


      20:45
    • 19:30

      Match Bälinge-SAIF A-lag Dam


      21:30
  • 9Fre
    • 12:00

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll


      00:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll

    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      12:00
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 10:00

      Sunnersta AIF P05 Svart (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P07S (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Knivsta IK F03/04 (borta) F-04


      12:30
    • 11:00

      Enköpings SK FK P04 Grön (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Sunnersta AIF P05 Grön (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Bälinge IF P07 Gul (hemma) P-07


      14:00
    • 12:30

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06 Svart/Vit


      14:30
    • 16:00

      Alsike IF P06 svart (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      FC Arlanda (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 17:00

      Bålsta Sanering FC (borta) A-lag Herr


      18:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll


      12:00
    • 08:00

      Vaksala SK (hemma) F-08


      13:00
    • 09:00

      Utbildning ledare fotbollskola Fotboll


      12:00
    • 09:15

      IK Sirius SVART (borta) P-08


      14:30
    • 09:30

      VP sammandrag (hemma) P-08


      13:00
    • 10:00

      Börje SK F06/07 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P06 Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK F06 Grön (hemma) F-06


      12:00
    • 10:45

      SAIF lag Svart Sammandrag (hemma) P-08


      15:00
    • 10:50

      IFK Uppsala (borta) P-06 Svart/Vit


      12:50
    • 11:00

      IK Sirius FK P05 (hemma) P-04


      13:00
    • 11:45

      Unik FK F05 (borta) F-06


      13:45
    • 14:30

      Storvreta IK F04:vit (borta) F-04


      16:30
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 16:00

      Håbo FF (hemma) F-03


      17:00
    • 16:00

      Sunnersta AIF P05 Vit (borta) P-05


      18:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:40

      Enköpings SK UK F05 (borta) F-06


      20:40
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
    • 19:15

      Alsike IF P05 Svart (borta) P-05


      21:15
  • 15Tor
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:15

      Alsike IF (hemma) F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • Heldag

      Hudik cup P-05

    • 01:00

      Hudik - betalning P-05


      01:00
    • 13:00

      Bil till Hudiksvall P-05


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IK P06:blå/vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 10:00

      Håbo FF P06:Röd (hemma) P-06 Svart/Vit


      12:00
    • 11:00

      Bollhämtare F-07


      13:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 13:05

      IFK Uppsala Blå (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Härnevi BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 09:30

      UNIK (hemma) P-08


      13:30
    • 10:45

      Upsala IF 1 (borta) F-06


      12:45
    • 11:40

      Danmarks IF F07 Vit (borta) F-07


      13:40
    • 13:00

      Hagby IK F05 (hemma) F-06


      15:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      16:00
    • 15:00

      Storvreta IK P07:röd (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Bollmaja och kiosk F-03


      17:00
    • 15:00

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Håbo FF F04 (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 16:00

      Alsike IF P06 Gul (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 19Mån
    v.25
    • 18:00

      Upsala IF Svart 1 (hemma) P-06 Svart/Vit


      20:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
      Graneberg
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träningsmatch Storvreta F-03


      20:00
    • 18:30

      Match Älvsjö P-05


      19:30
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Funbo IF P05 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:30

      Storvreta IK P04:vit (borta) P-04


      21:30
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 11:30

      Gimo IF FK P12 (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Roslagsbro IF - Sunnersta AIF F04 Grön F-04


      14:00
    • 17:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) A-lag Herr


      18:00
  • 26Mån
    v.26
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 12:00

      Dalecarlia 2017 F-03


      00:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 30Fre