Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Rimbo IF F12 (hemma) F-06


      21:00
    • 19:15

      Träning P-04


      20:45
  • 2Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 3Lör
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen FP-10

    • 08:00

      UNT cupen P-08


      00:00
    • 10:30

      Träning P-01


      12:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje Blå (borta) F-04


      13:00
    • 12:00

      IF VP Uppsala P-06 (hemma) P-06


      14:00
    • 12:30

      IK Nordia Vit (borta) P-06


      14:30
    • 14:00

      UNT-cupen lördag F-07


      16:30
    • 14:15

      Fanna BK (borta) F-03


      15:15
    • 17:20

      UNT Cupen, lördag FP-10


      20:00
  • 4Sön
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen FP-10

    • 00:00

      UNT cupen P-08


      18:00
    • Heldag

      UNT Cupen P-05

    • 08:50

      UNT cupen söndag F-07


      13:00
    • 09:45

      Upsala IF EN 1 (borta) P-07


      11:45
    • 10:00

      UNT-cupen F-04


      00:00
    • 10:40

      Unt Cupen FP-10


      19:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje (hemma) P-01


      12:00
    • 11:00

      Unik FK P04 Blå (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Enköpings SK FK (borta) F-03


      12:30
    • 12:00

      Upsala IF Svart 2 (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:30

      Olands FF P07 svart (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      GUSK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:45

      Upplands FF 100 år P-05


      20:00
    • 17:30

      Manifestation upplandsfotbollen i samband med IK Sirius FK – Halmstad BK i fotbollsallsvenskan Fotboll


      19:00
  • 5Mån
    v.23
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen FP-10

    • Heldag

      UNT Cupen P-05

    • Heldag

      UNT-cupen F-04

    • 09:00

      Storvreta (hemma) F-08


      19:00
    • 13:00

      UNT-cupen P-06


      00:00
    • 15:25

      Träning P-04


      16:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      19:00
    • 17:15

      Träning P-01


      18:45
    • 17:20

      UNT Cupen, måndag FP-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      IF VP 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 19:00

      IF VP 2 (hemma) P-00


      21:00
  • 6Tis
    • Heldag

      UNT-cupen F-06

    • Heldag

      UNT-cupen FP-10

    • Heldag

      UNT Cupen P-05

    • 00:00

      UNT-cupen F-04


      15:30
    • 00:00

      UNT-cupen P-06


      14:00
    • 09:00

      Nationaldagscupen P-06


      17:00
    • 10:00

      Storvreta (hemma) F-08


      16:00
    • 11:30

      Träning P-00


      13:00
    • 11:30

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 12:00

      Funbo IF F06/07 (borta) F-07


      14:00
    • 16:00

      SK Iron P13 Vit (borta) P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 7Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-01


      20:00
    • 18:30

      Knivsta IK P04 Vit (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-01


      19:00
    • 18:00

      UNIK P05 röd (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:15

      Träning P-04


      20:45
    • 19:30

      Bälinge IF 2 (borta) A-lag Dam


      21:30
    • 19:30

      Match Bälinge-SAIF A-lag Dam


      21:30
  • 9Fre
    • 12:00

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll


      00:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll

    • 09:00

      SAIF F09 (hemma) FP-09


      12:00
    • 09:00

      P09 Svart (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      P09 Vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      15:00
    • 09:00

      SAIF P09 grön/gul/svart/vit (hemma) FP-09


      14:00
    • 10:00

      Sigtuna IF FK Vit (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P07S (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Knivsta IK F03/04 (borta) F-04


      12:30
    • 11:00

      Enköpings SK FK P04 Grön (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      IK Sirius FK P05 Blå (hemma) P-05


      14:00
    • 12:00

      Bälinge IF P07 Gul (hemma) P-07


      14:00
    • 12:30

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06


      14:30
    • 16:00

      Alsike IF P06 svart (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      FC Arlanda (borta) P-00


      18:00
    • 16:00

      FC Arlanda (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 17:00

      Bålsta Sanering FC (borta) A-lag Herr


      18:00
    • 17:00

      Bålsta Sanering (borta) P-00


      19:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Hyra Pavven 6 års kalas, Marielle Håkansson Fotboll


      12:00
    • 08:00

      Vaksala SK (hemma) F-08


      13:00
    • 09:00

      Utbildning ledare fotbollskola Fotboll


      12:00
    • 09:15

      IK Sirius SVART (borta) P-08


      14:30
    • 09:30

      VP sammandrag (hemma) P-08


      13:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK F06 Grön (hemma) F-06


      12:00
    • 10:00

      Börje SK F06/07 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P06 Vit (borta) P-06


      12:00
    • 10:45

      SAIF lag Svart Sammandrag (hemma) P-08


      15:00
    • 10:50

      IFK Uppsala (borta) P-06


      12:50
    • 11:00

      IK Sirius FK P05 (hemma) P-04


      13:00
    • 11:45

      Unik FK F05 (borta) F-06


      13:45
    • 14:30

      Storvreta IK F04:vit (borta) F-04


      16:30
    • 14:40

      IK Sirius FK P01 B (borta) P-01


      15:40
    • 15:00

      Vaksala SK (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 16:00

      Östhammars SK P12 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Håbo FF (hemma) F-03


      17:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Träning P-01


      18:45
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:40

      Enköpings SK UK F05 (borta) F-06


      20:40
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      20:00
    • 18:00

      IK Sirius FK P06 S (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Hagby IK P06 A (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Grillkväll och match P-01


      22:00
    • 19:00

      Ev match Östervåla - SAIF A-lag Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 20:00

      Syrianska FF (borta) A-lag Herr


      22:00
    • 20:00

      Syrianska FF (borta) P-00


      22:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Unik FK P16/17 (hemma) P-01


      21:00
    • 19:15

      Alsike IF P05 Svart (borta) P-05


      21:15
  • 15Tor
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 17:00

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Västerås SK Ungdom (hemma) P-00


      20:00
    • 18:15

      Alsike IF (hemma) F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • Heldag

      Hudik cup P-05

    • 01:00

      Hudik - betalning P-05


      01:00
    • 13:00

      Bil till Hudiksvall P-05


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IK P06:blå/vit (hemma) P-06


      20:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 10:00

      Håbo FF P06:Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Bollhämtare F-07


      13:00
    • 11:00

      Härnevi BK (hemma) A-lag Dam


      13:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 13:05

      IFK Uppsala Blå (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Härnevi BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Härnevi (hemma) P-00


      17:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen 2017 P-04

    • 09:30

      UNIK (hemma) P-08


      13:30
    • 10:45

      Upsala IF 1 (borta) F-06


      12:45
    • 11:40

      Danmarks IF F07 Vit (borta) F-07


      13:40
    • 13:00

      Hagby IK F05 (hemma) F-06


      15:00
    • 13:00

      Herr genomgång inför match Fotboll


      15:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Vit (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      Storvreta IK P07:röd (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Bälinge IF (hemma) P-00


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      Bollmaja och kiosk F-03


      17:00
    • 15:00

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Håbo FF F04 (hemma) F-04


      17:00
    • 16:00

      Alsike IF P06 Gul (hemma) P-06


      18:00
  • 19Mån
    v.25
    • 17:15

      Träning P-01


      18:45
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
      Graneberg
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Upsala IF Svart 1 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      Träningsmatch Storvreta F-03


      20:00
    • 18:30

      Match Älvsjö P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Funbo IF P05 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:30

      Storvreta IK P04:vit (borta) P-04


      21:30
  • 21Ons
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Enköpings SK UK F03 Svart (borta) F-04


      21:00
    • 19:00

      IK Sirius FK P06 Vit (borta) P-06


      21:00
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 11:30

      Gimo IF FK P12 (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Roslagsbro IF - Sunnersta AIF F04 Grön F-04


      14:00
    • 12:00

      Roslagsbro IF (borta) F-04


      14:00
    • 17:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) A-lag Herr


      18:00
    • 17:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) P-00


      19:00
  • 26Mån
    v.26
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
  • 27Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 28Ons
    • 17:30

      FC Arlanda P06 Grön (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 29Tor
    • 12:00

      Dalecarlia 2017 F-03


      00:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 30Fre
    • Heldag

      Dalecarlia 2017 F-03

    • 08:00

      Aros-cupen P-06


      00:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00