Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      Ekebycupen dag 2 P-05

    • 08:00

      Parkcupen P-06


      19:00
    • 10:00

      Parkcupen F-07


      16:00
    • 11:00

      Storvreta IK P04:vit (hemma) P-04


      13:00
    • 15:00

      Sunnersta AIF F05/06 (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch 9-manna SAIF F04 F-06


      19:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
  • 2Mån
    v.40
    • 16:40

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Ledarmöte P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      P04 Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 3Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      P06 Möte Fotboll


      22:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 5Tor
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:30

      Upplandscupen Månkarbo- Sunnersta A-lag Herr


      22:00
  • 6Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 18:00

      McDonald's cup F-06


      00:00
  • 7Lör
    • Heldag

      McDonald's cup F-06

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:00

      Västerås SK Ungdom (borta) P-00


      13:00
    • 11:30

      Märsta Games F-04


      00:00
    • 15:30

      Match17 regional P-01


      17:15
  • 8Sön
    • 00:00

      McDonald's cup F-06


      19:00
    • 00:00

      Märsta Games F-04


      18:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 18:00

      Match UIF, 9-manna P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 18:00

      Föreläsning med Kalle Zackari F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 10Tis
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 19:00

      Kval mot Vakala P-01


      20:45
    • 19:00

      Styrelsemöte huvudstyrelsen Sunnersta AIF


      21:00
    • 19:00

      Möte huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Avslutning F-08


      19:00
    • 17:45

      Funktionärer Imarunnerloppet P-04


      19:45
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-00


      20:30
  • 12Tor
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      McDonald's Cup F-04

    • 06:30

      KIF-cupen P-08


      16:00
    • 10:00

      Märsta Games P-05


      16:00
    • 13:00

      Kval mot Enköping P-01


      15:00
    • 14:00

      Träning P-04


      15:00
    • 18:00

      Avslutning 2017 A-lag Herr


      22:00
      Latitud 59
  • 15Sön
    • Heldag

      McDonald's Cup F-04

    • 09:30

      Fotbollscup FP-10


      13:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 14:00

      P04 Utbildning Fotboll


      16:00
    • 14:00

      Rörlighets- o löpträning m Linda Lövqvist P-04


      16:00
    • 18:00

      Match UIF, 9-manna P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 17Tis
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 19:00

      Kval mot Uppsala Kurd P-01


      21:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
  • 19Tor
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Guldcupen P-07


      16:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning FP-10


      12:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 14:00

      Träning P-04


      15:15
  • 22Sön
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 13:00

      Kval mot Sirius P-01


      15:00
    • 13:15

      Unik FK P04 (hemma) P-04


      14:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 23Mån
    v.43
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Möte Fotbollsstyrelsen Fotboll


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:15
  • 24Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 20:00

      Kval mot HÅBO P-01


      22:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 26Tor
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-01


      20:20
  • 27Fre
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 19:05

      Fanna BK P05 (borta) P-05


      21:05
  • 28Lör
    • 09:00

      Miniturnering Älvsjö P-04


      13:25
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 11:00

      Träning FP-10


      12:00
    • 13:00

      Kval mot Norrtälje P-01


      15:00
  • 29Sön
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 12:00

      Träning P-06


      13:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 30Mån
    v.44
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 23:00

      Intresseanmälan Ultimate Performance P-01


      23:59
  • 31Tis
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30