Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      Ekebycupen dag 2 P-05

    • 08:00

      Parkcupen P-06 Svart/Vit


      19:00
    • 10:00

      Parkcupen F-07


      16:00
    • 11:00

      Storvreta IK P04:vit (hemma) P-04


      13:00
    • 15:00

      Sunnersta AIF F05/06 (hemma) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning FP-09


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch 9-manna SAIF F04 F-06


      19:00
  • 2Mån
    v.40
    • 16:40

      Träning P-04


      18:15
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Ledarmöte P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      P04 Ledarmöte Fotboll


      21:00
  • 3Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Upplandscupen Månkarbo- Sunnersta A-lag Herr


      22:00
  • 6Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 18:00

      McDonald's cup F-06


      00:00
  • 7Lör
    • Heldag

      McDonald's cup F-06

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:30

      Märsta Games F-04


      00:00
  • 8Sön
    • 00:00

      McDonald's cup F-06


      19:00
    • 00:00

      Märsta Games F-04


      18:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 18:00

      Match UIF, 9-manna P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Föreläsning med Kalle Zackari F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 10Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 19:00

      Styrelsemöte huvudstyrelsen Sunnersta AIF


      21:00
    • 19:00

      Möte huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Avslutning F-08


      19:00
    • 17:45

      Funktionärer Imarunnerloppet P-04


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:00
  • 12Tor
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      McDonald's Cup F-04

    • 06:30

      KIF-cupen P-08


      16:00
    • 10:00

      Märsta Games P-05


      16:00
    • 14:00

      Träning P-04


      15:00
  • 15Sön
    • Heldag

      McDonald's Cup F-04

    • 09:30

      Fotbollscup P-10


      13:00
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 14:00

      P04 Utbildning Fotboll


      16:00
    • 14:00

      Rörlighets- o löpträning m Linda Lövqvist P-04


      16:00
    • 18:00

      Match UIF, 9-manna P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 17Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
  • 19Tor
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Guldcupen P-07


      16:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 14:00

      Träning P-04


      15:15
  • 22Sön
    • 10:00

      Träning FP-09


      11:00
    • 13:15

      Unik FK P04 (hemma) P-04


      14:30
    • 13:30

      Träning F-03


      15:00
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 23Mån
    v.43
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Möte Fotbollsstyrelsen Fotboll


      19:30
  • 24Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
  • 26Tor
    • 17:40

      Träning F-04


      19:20
    • 18:00

      P01 Möte Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 09:00

      Miniturnering Älvsjö P-04


      13:25
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Reklamutdelning F-04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.44
    • 16:40

      Träning P-04


      18:00
  • 31Tis
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15