Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • Heldag

      Ålandstidningen Cup P-06-Gul-Grön

    • 08:50

      Träning P-04


      10:30
    • 09:20

      Poolspel P-10


      13:30
    • 10:00

      Heby AIF (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Östervåla/Tärnsjö IF (hemma) F-03


      12:30
    • 11:00

      Poolspel P-09 FP-09


      14:00
    • 12:00

      IK Sirius FK P06 Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Järlåsa IF 06/07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Östhammars SK Röd (borta) F-06


      14:00
    • 14:00

      Unik FK Blå (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      SK Iron (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 14:00

      Films SK (hemma) F-08


      16:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Ålandstidningen Cup P-06-Gul-Grön


      20:00
    • 08:30

      Unik 1 (hemma) FP-09


      12:00
    • 09:00

      Poolspel i Bälinge F-10


      14:30
    • 10:00

      Österlövsta FF 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Upsala IF F17 (hemma) F-04


      13:00
    • 11:00

      Poolspel P-09 FP-09


      16:00
    • 12:00

      Vaksala SK Svart 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      Upsala IF 2 (borta) F-06


      14:30
    • 14:00

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Märsta IK U14 (hemma) P-04


      16:00
    • 15:00

      IF Trikadien (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Upsala IF 1 (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
  • 3Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 4Tis
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      FC Arlanda - Sunnersta AIF Gul P-06-Gul-Grön


      20:30
  • 5Ons
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Saif f06-Storvreta F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Upsala IF svart (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Storvreta IK F06 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Upsala IF Svart (hemma) P-06-Gul-Grön


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06 Svart/Vit


      20:00
  • 6Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      Poolspel i Graneberg P-10

    • 09:30

      Poolspel Sunnersta, 8/9 P-10


      14:00
    • 10:00

      Håbo FF (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) F-04


      11:00
    • 10:00

      IK Fyris Svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P09 FP-09


      14:00
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) F-06


      12:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-04


      16:00
    • 14:30

      IF VP Uppsala (borta) P-06-Gul-Grön


      16:30
    • 15:00

      Knivsta IK Vit (borta) P-06 Svart/Vit


      17:00
    • 16:30

      Danmarks IF P08 Röd (borta) P-08


      18:30
  • 9Sön
    • 07:00

      Plocka skräp F-04


      10:00
    • 09:00

      Poolspel i Hagby F-10


      15:00
    • 11:30

      Upsala IF 1 (borta) P-08


      13:30
    • 11:30

      Knarrbacken FC Tigrar (borta) P-07


      13:30
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P06 svart (borta) P-06-Gul-Grön


      15:00
    • 14:00

      Östhammars SK Vit (hemma) F-06


      16:00
    • 14:30

      Alsike IF P06 Gul (borta) P-06 Svart/Vit


      15:30
    • 15:00

      Upsala IF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Rosersbergs IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      Sälja fika på söndagens herrmatch F-04


      17:00
    • 15:00

      Vaksala SK Gul 1 (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Saif-Örsundsbro P-05


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (hemma) F-06


      18:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:15

      Träning P-04


      17:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Sverige-Turkiet P-07


      23:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:10

      Runhällens BOIS (hemma) A-lag Herr


      20:10
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      IK Fyris Vit (borta) P-08


      11:00
    • 09:30

      F09 Poolspel FP-09


      12:00
    • 10:00

      Knivsta IK (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF P06 18Vi (hemma) P-06-Gul-Grön


      12:00
    • 11:00

      IF VP Uppsala (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P06 Vit (hemma) P-06 Svart/Vit


      14:00
    • 12:00

      Unik FK Blå (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      BKV Norrtälje 04/05Blå (borta) F-06


      14:30
    • 12:30

      BKV Norrtälje Blå (borta) F-04


      13:30
    • 17:00

      Upsala IF (borta) F-03


      19:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Upsala IF (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF (borta) F-04


      11:30
    • 10:00

      Bälinge IF Svart (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Sirius F-10


      15:30
    • 11:00

      Film/IFK D-Ö F07 (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF P08 Vit (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Morgongåva SK P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Rasbo IK P08 (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Hagby IK P07 (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 14:30

      Danmarks IF F06 (borta) F-06


      16:30
    • 15:00

      Hallsta IK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Håbo FF Svart (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Håbo-Sunnersta P04/05 P-05


      18:00
    • 16:00

      BKV Norrtälje P06 Blå (hemma) P-06 Svart/Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Lagaktivitet Elitettan-match F-04


      20:45
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 10:00

      Håbo FF P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      FC Arlanda P06 Vit (borta) P-06-Gul-Grön


      13:00
    • 11:00

      Films SK (borta) F-08


      13:00
    • 11:30

      IFK Mariehamn (hemma) F-06


      13:30
    • 11:30

      IFK Mariehamn (hemma) F-04


      12:30
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      Enköpings SK UK P08 Gul (borta) P-08


      17:30
  • 23Sön
    • 09:50

      IFK Uppsala (borta) P-06-Gul-Grön


      11:50
    • 10:00

      Enköpings SK (borta) F-07


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Gottsundsgipen, 23/9 P-10


      15:00
    • 10:45

      Alsike IF P08 Gul (borta) P-08


      12:45
    • 11:00

      Knivsta IK Svart (hemma) F-04


      13:00
    • 13:00

      Väddö IF P15 (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P06 gul (borta) P-06 Svart/Vit


      15:00
    • 13:30

      Sigtuna IF FK P14 (borta) P-04


      15:30
    • 14:30

      Bollkallar och kiosk herrmatch P-07


      17:00
    • 15:00

      UNIK FK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:30

      Träningsmatch mot Danmarks IF P11 P-11


      16:30
    • 16:00

      Vaksala SK (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Enköpings SK UK F12 Gul (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
  • 24Mån
    v.39
    • Heldag

      Futsal anmälan P-05

    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart/Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      IK Sirius FK P08E mot Sunnersta AIF Grön P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06-Gul-Grön


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 27Tor
    • 17:30

      Gamla Upsala SK F08 gul (hemma) F-08


      19:30
    • 17:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning FP-09


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 19:30

      Ledarmöte fördelning tider Fotboll


      21:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Fanna BK F06 Vit (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Bälinge IF (hemma) F-03


      12:15
    • 12:00

      Unik FK P05 röd (borta) P-05


      14:00
    • 12:30

      Danmarks IF (borta) F-04


      13:30
    • 12:30

      Danmarks IF F04 (borta) F-06


      14:30
    • 13:00

      Håbo FF Svart (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Saif P04/05-Håbo P-05


      15:00
  • 30Sön
    • 09:15

      Alsike IF P06 Svart (borta) P-06 Svart/Vit


      11:15
    • 09:15

      Alsike IF P07 (borta) P-07


      11:15
    • 10:00

      Poolspel P-09 FP-09


      14:00
    • 10:00

      Knivsta IK (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Knivsta IK (borta) F-04


      11:30
    • 11:00

      Gimo IF FK F06 (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      Harg-Östhammar FF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      FC Arlanda P06 Sv (hemma) P-06-Gul-Grön


      16:00
    • 15:00

      Morgongåva SK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Knivsta IK Vit (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Träning FP-09


      17:00
    • 21:05

      Mcdonaldscup, 19-21/10 P-05


      21:10