Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC Seniortrupp Herrar

Följ

Seniortrupp Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Herrar, Träningsmatcher 2019 Västergötland
Tabell
Lag M V O F P
1 Gerdskens BK 5 4 1 0 13
2 Dalstorps IF 5 4 1 0 13
3 IFK Falköping FF 5 4 0 1 12
4 Vänersborgs IF 6 3 2 1 11
5 Rydboholms SK 4 3 0 1 9
6 Vänersborgs FK 4 3 0 1 9
7 Wargöns IK 3 3 0 0 9
8 Jula BK 3 3 0 0 9
9 Vårgårda IK 4 2 2 0 8
10 Ekedalens SK 4 2 2 0 8
11 Skövde AIK 4 2 2 0 8
12 Lockryd/Sexdrega 3 2 1 0 7
13 Fristads GoIF U 3 2 1 0 7
14 IFK Trollhättan 3 2 1 0 7
15 IFK Tidaholm 5 2 1 2 7
16 Hestrafors IF A 6 2 1 3 7
17 Limmareds IF 3 2 0 1 6
18 Norrby IF U 19 2 2 0 0 6
19 Vårgårda IK FK 2 2 0 0 6
20 IF Elfsborg U21 2 2 0 0 6
21 Dardania IF 2 2 0 0 6
22 Melleruds IF 2 2 0 0 6
23 FC Trollhättan 4 1 3 0 6
24 Främmestads IK 4 2 0 2 6
25 Edet FK 3 2 0 1 6
26 Skepplanda BTK 4 1 2 1 5
27 Lidköpings FK 4 1 2 1 5
28 Mariestads BK 2 1 1 0 4
29 Svenljunga IK 2 1 1 0 4
30 Falköpings FK 2 1 1 0 4
31 Tidaholms GoIF U 2 1 1 0 4
32 Husqvarna FF Herr 2 1 1 0 4
33 Ulvåkers IF 3 1 1 1 4
34 Tidaholms GoIF 3 1 1 1 4
35 Trollhättans IF 3 1 1 1 4
36 Trollhättans BoIS 4 1 1 2 4
37 Sandared/Sjömarken 1 1 0 0 3
38 Ekedalens SK U 1 1 0 0 3
39 Åsaka SK 1 1 0 0 3
40 Säven/Hol 1 1 0 0 3
41 Skara FC 1 1 0 0 3
42 Rävlanda AIS 1 1 0 0 3
43 Finnerödja IF 2 1 0 1 3
44 Skultorps IF 2 1 0 1 3
45 Vedums AIS 1 1 0 0 3
46 SK Mjörn 1 1 0 0 3
47 IFK Emtunga 1 1 0 0 3
48 Elmer-Fåglum FK 1 1 0 0 3
49 Kinna IF 1 1 0 0 3
50 Grolanda IF 1 1 0 0 3
51 Grebbestads IF A-lag 1 1 0 0 3
52 Azalea BK 1 1 0 0 3
53 Edets FK U 1 1 0 0 3
54 Vinninga AIF 1 1 0 0 3
55 Alingsås IF FF 1 1 0 0 3
56 Igelstorps IK 1 1 0 0 3
57 Alvhems IK 1 1 0 0 3
58 Nödinge SK A-lag herrar 1 1 0 0 3
59 Älvängens IK A herr 1 1 0 0 3
60 Dalstorps IF U 1 1 0 0 3
61 Tibro AIK FK U 1 1 0 0 3
62 Skeppshults BK 1 1 0 0 3
63 Åsa IF 1 1 0 0 3
64 Våmbs IF 1 1 0 0 3
65 Annelunds IF 1 1 0 0 3
66 Bollebygd/Olsfors 1 1 0 0 3
67 Götene IF 1 1 0 0 3
68 Herrljunga SK FK 1 1 0 0 3
69 Åsarp-Trädet FK 1 1 0 0 3
70 Ulricehamns IFK 1 1 0 0 3
71 Tomtens IF 1 1 0 0 3
72 Månstads IF 1 1 0 0 3
73 Marbäcks IF 1 1 0 0 3
74 Gislaveds IS 1 1 0 0 3
75 Råda BK 2 1 0 1 3
76 IFK Skövde FK 2 1 0 1 3
77 Gullspångs IF 2 1 0 1 3
78 Fagersanna IF 2 1 0 1 3
79 Sätila SK 2 1 0 1 3
80 FC Skövde 2 1 0 1 3
81 Göta BK 2 1 0 1 3
82 Tibro AIK FK 2 1 0 1 3
83 Värings GoIF 2 1 0 1 3
84 Dalsjöfors GoIF 2 1 0 1 3
85 Mariedals IK 2 1 0 1 3
86 Ardala GoIF 3 1 0 2 3
87 Sjuntorps IF 3 1 0 2 3
88 Tidans IF 2 1 0 1 3
89 IK Gauthiod 5 0 3 2 3
90 Brämhults IK 2 1 0 1 3
91 Skoftebyns IF 6 1 0 5 3
92 Bergdalens IK 2 0 2 0 2
93 IFK Mariestad 2 0 2 0 2
94 Qviding FIF 1 0 1 0 1
95 Rydboholms SK B 1 0 1 0 1
96 Hajoms IF 1 0 1 0 1
97 Björketorps IF 1 0 1 0 1
98 Högvads BK 1 0 1 0 1
99 Alingsås IF FF U 1 0 1 0 1
100 Sparsörs AIK 1 0 1 0 1
101 Östadkulle SK 1 0 1 0 1
102 Södra Vings IF 1 0 1 0 1
103 Tranemo IF 1 0 1 0 1
104 Tvärred-Vegby FC 1 0 1 0 1
105 Nossebro IF 1 0 1 0 1
106 Trollhättans BoIS J 1 0 1 0 1
107 IK Oddevold 1 0 1 0 1
108 Lerums IS HerrA 1 0 1 0 1
109 FC Corner 1 0 1 0 1
110 Fritsla IF 1 0 1 0 1
111 IF Tymer 1 0 1 0 1
112 Hampetorp-Odensbackens IF 1 0 1 0 1
113 Rackeby IK 1 0 1 0 1
114 Sils IF 1 0 1 0 1
115 Torestorp-Älekulla FF 1 0 1 0 1
116 Horreds IF 2 0 1 1 1
117 Korsberga IF 2 0 1 1 1
118 Holmalunds IF 2 0 1 1 1
119 Tidavads IF 2 0 1 1 1
120 Moholms SK 2 0 1 1 1
121 Äspereds IF 2 0 1 1 1
122 Saleby IF 2 0 1 1 1
123 Halvorstorps IS 3 0 1 2 1
124 Axvalls IF 0 0 0 0 0
125 Björndammens BK Herr 0 0 0 0 0
126 Björsäters IF 0 0 0 0 0
127 Borgstena IF 0 0 0 0 0
128 Borås GIF 0 0 0 0 0
129 Bosna FC 0 0 0 0 0
130 Dannike IK 0 0 0 0 0
131 Edsvära-Norra Vånga FF 0 0 0 0 0
132 FC Kabel Åttio 0 0 0 0 0
133 Floby IF 0 0 0 0 0
134 Forsviks IF 0 0 0 0 0
135 Grönahögs IK 0 0 0 0 0
136 Gällstads FK 0 0 0 0 0
137 Göteborgs FF 0 0 0 0 0
138 Hangelösa IF 0 0 0 0 0
139 Hemsjö IF 0 0 0 0 0
140 Herrestads AIF 0 0 0 0 0
141 Hova/Weimer Lyrestad 0 0 0 0 0
142 Hovslätts IK 0 0 0 0 0
143 Härlunda IF 0 0 0 0 0
144 Högsäters GF 0 0 0 0 0
145 Hörnebo SK 0 0 0 0 0
146 IFK Örby 0 0 0 0 0
147 IK Svane 0 0 0 0 0
148 Järpås IS 0 0 0 0 0
149 Kinnahults IF 0 0 0 0 0
150 Kinne-Vedums IF 0 0 0 0 0
151 Kroatiska Kf Tomislav 0 0 0 0 0
152 Kållandsö GoIF 0 0 0 0 0
153 Källby IF 0 0 0 0 0
154 Levene-Skogslunds IF 0 0 0 0 0
155 Ljungskile SK 0 0 0 0 0
156 Lundsbrunns IF 0 0 0 0 0
157 Långareds BoIS 0 0 0 0 0
158 Länghems IF 0 0 0 0 0
159 Mellby IK 0 0 0 0 0
160 Mölltorp-Breviks AIF 0 0 0 0 0
161 Norra Fågelås IF 0 0 0 0 0
162 Norra Härene BK 0 0 0 0 0
163 Norrby IF 0 0 0 0 0
164 Redvägs FK 0 0 0 0 0
165 Sandhems IF 0 0 0 0 0
166 Savana IF 0 0 0 0 0
167 Sjöviks SK 0 0 0 0 0
168 Somali FF 0 0 0 0 0
169 Stenstorps IF 0 0 0 0 0
170 Torsö BIF 0 0 0 0 0
171 Trollekis 0 0 0 0 0
172 Trollhättans FF 0 0 0 0 0
173 Tråvad/Larv 0 0 0 0 0
174 Trässbergs BK 0 0 0 0 0
175 Upphärads IS 0 0 0 0 0
176 Utbynäs SK 0 0 0 0 0
177 Vara SK 0 0 0 0 0
178 Varnhems IF 0 0 0 0 0
179 Vartofta SK 0 0 0 0 0
180 Viskafors IF 0 0 0 0 0
181 Åsebro IF 0 0 0 0 0
182 Örslösa-Söne IK 0 0 0 0 0
183 Hällekis/Trolmen A 0 0 0 0 0
184 Ulricehamns IFK U 0 0 0 0 0
185 Åsarp-Trädet FK B 0 0 0 0 0
186 Kållered SK A-lag Herrar 0 0 0 0 0
187 IFK Uddevalla 0 0 0 0 0
188 Henåns IF 0 0 0 0 0
189 Jönköpings Södra IF 0 0 0 0 0
190 IF Haga Herr 0 0 0 0 0
191 Främmestads IK B 0 0 0 0 0
192 Tölö IF Herr A 0 0 0 0 0
193 Borgunda IK U 0 0 0 0 0
194 Axvalls IF U 0 0 0 0 0
195 Vinninga AIF U-herr 0 0 0 0 0
196 Trollhättans BoIS/Skoftebyn J 0 0 0 0 0
197 Sandared/Sjömarken U 0 0 0 0 0
198 IFK Skövde FK U 0 0 0 0 0
199 Mariedals IK U 0 0 0 0 0
200 IFK Falköping FF U 0 0 0 0 0
201 Vänersborgs IF Junior, Pojkar, Div 1 19+ 2018 0 0 0 0 0
202 Melleruds IF lag 2 0 0 0 0 0
203 IFK Falköping FF Junior 0 0 0 0 0
204 Veddige BK 0 0 0 0 0
205 Real Maskin BK 0 0 0 0 0
206 Skepplanda BTK C 0 0 0 0 0
207 Bergums IF 0 0 0 0 0
208 Askims IK 0 0 0 0 0
209 Habo IF 0 0 0 0 0
210 Landvetter IS Senior 0 0 0 0 0
211 Torestorp/Älekulla FF 0 0 0 0 0
212 Kung Karl BK 0 0 0 0 0
213 Lidköpings FK U 0 0 0 0 0
214 Edsvära-Norra Vånga FF B 0 0 0 0 0
215 Sils IF U-lag 0 0 0 0 0
216 Frändefors IF 0 0 0 0 0
217 IFK Kristinehamn 0 0 0 0 0
218 Vårgårda IK FK U 0 0 0 0 0
219 Södra Härene IF U 0 0 0 0 0
220 Hemsj?? IF 0 0 0 0 0
221 Hemsj?? IF 0 0 0 0 0
222 Skövde AIK U 19 0 0 0 0 0
223 T??reboda IK 0 0 0 0 0
224 Tidaholms GoIF J 0 0 0 0 0
225 Fröjereds IF B 0 0 0 0 0
226 Hyssna IF Seniorer 0 0 0 0 0
227 IFK Trollhättan C 0 0 0 0 0
228 Åsaka SK A 0 0 0 0 0
229 Borås GIF Senior 0 0 0 0 0
230 Solängens BK A-lag 0 0 0 0 0
231 Levene-Skogslunds IF B 0 0 0 0 0
232 Jung/Kvänum 10 IF B 0 0 0 0 0
233 Kronängs IF B 0 0 0 0 0
234 Brämhults IK U 0 0 0 0 0
235 Gånghesters SK/Målsryds IF B 0 0 0 0 0
236 K??llby IF 0 0 0 0 0
237 Fröjereds IF 1 0 0 1 0
238 Arentorp/Helås FK 1 0 0 1 0
239 Skene IF 1 0 0 1 0
240 Rångedala IK 1 0 0 1 0
241 Valtorps IF 1 0 0 1 0
242 Ellenö IK 1 0 0 1 0
243 Assyriska Turab. IK JKP. 1 0 0 1 0
244 Groheds IF 1 0 0 1 0
245 Dalstorps IF J 1 0 0 1 0
246 IFK Åmål 1 0 0 1 0
247 Gånghester/Målsryd 1 0 0 1 0
248 Hedareds BK 1 0 0 1 0
249 Kinnarp-Slutarps IF 1 0 0 1 0
250 Ljungsarps IF 1 0 0 1 0
251 Åtvidabergs FF 1 0 0 1 0
252 Sjötofta IF 2 0 0 2 0
253 Trollhättans FK 2 0 0 2 0
254 Ullareds IK 1 0 0 1 0
255 Öxabäcks IF 1 0 0 1 0
256 Stenkullen GoIK A 1 0 0 1 0
257 Säffle FF 1 0 0 1 0
258 Jonsereds IF A-truppen 1 0 0 1 0
259 Surte IS FK 1 0 0 1 0
260 Gnosjö IF 1 0 0 1 0
261 BK Trix 1 0 0 1 0
262 Borås AIK 1 0 0 1 0
263 Hjärtums IS 1 0 0 1 0
264 Råslätts SK 1 0 0 1 0
265 IFK Värsås Jun 1 0 0 1 0
266 Norrmalms IK 1 0 0 1 0
267 Lödöse Nygård IK 1 0 0 1 0
268 Borgunda IK 2 0 0 2 0
269 Kungsbacka IF 1 0 0 1 0
270 Kronängs IF 1 0 0 1 0
271 Jung/Kvänum 10 IF 1 0 0 1 0
272 Byttorps IF 1 0 0 1 0
273 Stora Mellby SK 1 0 0 1 0
274 Södra Härene IF 1 0 0 1 0
275 Skara FC Junior 1 0 0 1 0
276 Mullsjö IF A 1 0 0 1 0
277 IFK Skövde FK J 1 0 0 1 0
278 Hössna/Timmele 1 0 0 1 0
279 Herrljunga SK FK B 1 0 0 1 0
280 Sävedalens IF 2 0 0 2 0
281 Töllsjö IF 1 0 0 1 0
282 Sollebrunns AIK 1 0 0 1 0
283 Hyssna IF Herrar 1 0 0 1 0
284 IFK Hjo 1 0 0 1 0
285 Annelunds IF U 1 0 0 1 0
286 IK Friscopojkarna 1 0 0 1 0
287 IFK Värsås 2 0 0 2 0
288 Folkabo IK 1 0 0 1 0
289 Töreboda IK 2 0 0 2 0
290 Anderstorps IF 2 0 0 2 0
291 Grimsås IF 2 0 0 2 0
292 Sandhults SK 1 0 0 1 0
293 Fristads GoIF 2 0 0 2 0
294 Trollhättans Syrianska FK 4 0 0 4 0

Match

Råda BK

0 - 4
Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2 mars 2019
16:00

Skara FC

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Alexander Hambäck 1 0 0 0 0 0
Andreas Dahl 1 0 0 0 0 0
Ekrem Ibrasimovic 1 0 0 0 0 0
Emil Skillermo 1 0 0 0 0 0
Jesper Falk 1 0 0 0 0 0
Jesse Svensson Jackson 1 0 0 0 0 0
Joakim Friberg 1 0 0 0 0 0
Linus Bock 1 0 0 0 0 0
Lukas Lilja 1 0 0 0 0 0
Mikael Trönnberg 1 0 0 0 0 0
Niklas Eklund 1 0 0 0 0 0
Omar Conteh 1 0 0 0 0 0
Patrik Eklund 1 0 0 0 0 0
Viktor Karlsson 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng
Spelarstatistik
Målvakter
Namn M G A S IM GK RK P
Albin Appell 1 0 0 0 0 0 0 0
Matias Laurila 1 0 0 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist S Skott på mål IM Insläppta mål GK Gula kort RK Röda kort P Poäng