Stäng
Fel lösenord
Glömt lösenordet?
Väntar

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Loppis 2015

DELA SIDAN

Skabersjö IF Herrar

Följ oss på Facebook och Instagram
14:13 3 aug | Skrivet av: Herrar

Det blev seger i genrepet mot Lunds FF inför seriestarten nästa helg i lördagens tidiga match. Med avspark redan kl 10.00 var man nästan på väg att kö... Läs mer

Waiting
10:10 31 jul | Skrivet av: Herrar

Det blir en mastodont trupp som ska ta sig an lördagens match mot Lunds FF. På lördag finns det även med ett par nya ansikten också. Simon, Anton Gust... Läs mer

Waiting
20:16 12 jul | Skrivet av: Herrar

Fastän Gamla IP står tom så stannar inte fotbollslivet för vår kära klubb för det. Sommaruppehållet har väl genererat i så värst många stranddagar och... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
Vellinge IF1391328
Bosniska FK Behar1290327
ÖT Smygehuk FF1374225
Vellinge FF1373324
Lilla Torg FF1372423
Lindeborgs FF 19481362520
IFK Klagshamn1353518
MF Pelister1343615
Skabersjö IF1350815
AIF Barrikaden1335514
Anderslövs BoIK1220106
BK Skansen1311114
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
13:00 8 aug
Skabersjö IF
VS
MF Pelister
VS
19:00 23 jun
Lindeborgs FF 1948
2-1
Skabersjö IF
2-1

INSTAGRAM


SVENSKA SPEL

Stöd Skabersjö IF när du spelar på Svenska Spel.

Du har säkert sett, läst eller hört talas om Svenska Spels satsning ”50 miljoner till ungdomsidrotten”. Det unika med denna satsning är att alla som spelar hos Svenska Spel med sitt Spelkort är med och bestämmer till vilka föreningar pengarna ska gå.

Välj oss som din favoritförening nästa gång du spelar hos Svenska Spel. Då är vi med och delar på pengarna! Du gör det i din spelbutik, på svenskaspel.se/ungdomsidrotten eller via bannern här på vår hemsida. Du kan också ringa Svenska Spels kundservice på 0770-11 11 11. Ditt stöd betyder mycket för vår förening – och det kostar dig inget extra!

SPONSORHUSET

Beställer du dina resor, filmer, CD-skivor, böcker, bläckpatroner eller tjänster på nätet?

Bra, fortsätt med det, men gör det via Sponsorhuset nästa gång, så tjänar Skabersjö IF pengar utan att det kostar dig något extra!

Du får också riktiga pengar för varje köp!

CDON, Hotels.com och inkClub är tre av de drygt 200 kända nätbutiker som stödjer Skabersjö IF via Sponsorhuset.

NÄSTA MATCH

13:00 8 aug
Gamla IP
Skabersjö IF
VS
MF Pelister
VS

SENASTE MATCHEN

10:00 1 aug
Gamla IP
Skabersjö IF
1-0
Lunds FF
1-0

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN

1. (1) Högaborgs BK U16
2. (3) IK Pantern
3. (2) Högaborgs BK
4. (6) Ystads IF HF
5. (19) Malbas BBK
6. (12) IF Lödde
7. (205) Skabersjö IF Herrar
8. (5) IF Malmö Redhawks J18 Elit
9. (14) IK Pantern A-lag Herrar
10. (11) Tomelilla IF
Listar de tio mest besökta sidorna i Skåne Län igår