Stäng
Fel lösenord
Glömt lösenordet?
Väntar

LOPPIS 2015

DELA SIDAN

Skabersjö IF Herrar

Följ oss på Facebook och Instagram
21:28 24 jun | Skrivet av: Herrar

Nu på söndag håller vi i den loppisen som ställdes in i våras. Den största skillnaden är att nu är det en gammal hederlig loppmarknad som gäller. Så b... Läs mer

Waiting
16:51 19 jun | Skrivet av: Herrar

Fotboll är en konstig sport. Vinnarna står och skäller på varandra efter slutsignalen medan förlorarna går runt och klappar om varandra för en bra gen... Läs mer

Waiting
21:33 16 jun | Skrivet av: Herrar

Samling: 17 45 på Gamla IP
Matchstart: Torsdag, 19 00 på Gamla IP

Truppen:
Sonny (Mv)
Marcus (Mv)
Jacob
M83
Chappe
Mattias
Andy M
Prahl
Anton
David N
Sacke
Johan
Da... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
Bosniska FK Behar1290327
Vellinge IF1281325
ÖT Smygehuk FF1374225
Vellinge FF1373324
Lilla Torg FF1262420
Lindeborgs FF 19481362520
IFK Klagshamn1353518
MF Pelister1343615
Skabersjö IF1350815
AIF Barrikaden1235414
Anderslövs BoIK1220106
BK Skansen1211104
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
13:00 8 aug
Skabersjö IF
VS
MF Pelister
VS
19:00 23 jun
Lindeborgs FF 1948
2-1
Skabersjö IF
2-1

INSTAGRAM


SVENSKA SPEL

Stöd Skabersjö IF när du spelar på Svenska Spel.

Du har säkert sett, läst eller hört talas om Svenska Spels satsning ”50 miljoner till ungdomsidrotten”. Det unika med denna satsning är att alla som spelar hos Svenska Spel med sitt Spelkort är med och bestämmer till vilka föreningar pengarna ska gå.

Välj oss som din favoritförening nästa gång du spelar hos Svenska Spel. Då är vi med och delar på pengarna! Du gör det i din spelbutik, på svenskaspel.se/ungdomsidrotten eller via bannern här på vår hemsida. Du kan också ringa Svenska Spels kundservice på 0770-11 11 11. Ditt stöd betyder mycket för vår förening – och det kostar dig inget extra!

SPONSORHUSET

Beställer du dina resor, filmer, CD-skivor, böcker, bläckpatroner eller tjänster på nätet?

Bra, fortsätt med det, men gör det via Sponsorhuset nästa gång, så tjänar Skabersjö IF pengar utan att det kostar dig något extra!

Du får också riktiga pengar för varje köp!

CDON, Hotels.com och inkClub är tre av de drygt 200 kända nätbutiker som stödjer Skabersjö IF via Sponsorhuset.

NÄSTA MATCH

13:00 8 aug
Gamla IP
Skabersjö IF
VS
MF Pelister
VS

SENASTE MATCHEN

19:00 23 jun
Lindeborgs IP
Lindeborgs FF 1948
2-1
Skabersjö IF
2-1

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN

1. (302) Ystads IF HF Elitlaget
2. (7) Ystads IF HF
3. (12) IK Pantern
4. (125) Kävlinge HK
5. (1) Ifö Bromölla IF
6. (9) IFK Osby
7. (4) GIF Nike
8. (147) Ifö Bromölla IF Fotbollsskolan
9. (20) LB07 P10
10. (3) Tomelilla IF
Listar de tio mest besökta sidorna i Skåne Län igår