Stäng
Fel lösenord
Glömt lösenordet?
Väntar

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Loppis 2015

DELA SIDAN

Skabersjö IF Herrar

Följ oss på Facebook och Instagram
20:30 22 aug | Skrivet av: Herrar

Tre segrar på tre matcher. Sommaruppehållet har gjort oss gott.

Vårens möte mot Vellinge FF slutade med en 3-0 förlust och vi visste redan på förhand a... Läs mer

Waiting
21:54 20 aug | Skrivet av: Herrar

Då var det dags för den första av två raka hemmamatcher. Vårens möte slutade med en 3-0 vinst för Vellinge.

Samling: 11:45
Avspark: 13:00

Ola
Jacob
Marcus... Läs mer

Waiting
17:36 16 aug | Skrivet av: Herrar

Precis som förra veckans match så låg båda lagen på samma poäng inför matchen, och åter igen gick vi segrande ur striden.

Värmen var minst sagt påtagl... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
Bosniska FK Behar16112335
Vellinge IF16103333
ÖT Smygehuk FF1695232
Vellinge FF1683527
Lilla Torg FF1682626
Skabersjö IF1680824
Lindeborgs FF 19481672723
MF Pelister1663721
IFK Klagshamn1663721
AIF Barrikaden1655620
Anderslövs BoIK1621137
BK Skansen1611144
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
13:00 30 aug
Skabersjö IF
VS
ÖT Smygehuk FF
VS
13:00 22 aug
Skabersjö IF
3-0
Vellinge FF
3-0

INSTAGRAM


SVENSKA SPEL

Stöd Skabersjö IF när du spelar på Svenska Spel.

Du har säkert sett, läst eller hört talas om Svenska Spels satsning ”50 miljoner till ungdomsidrotten”. Det unika med denna satsning är att alla som spelar hos Svenska Spel med sitt Spelkort är med och bestämmer till vilka föreningar pengarna ska gå.

Välj oss som din favoritförening nästa gång du spelar hos Svenska Spel. Då är vi med och delar på pengarna! Du gör det i din spelbutik, på svenskaspel.se/ungdomsidrotten eller via bannern här på vår hemsida. Du kan också ringa Svenska Spels kundservice på 0770-11 11 11. Ditt stöd betyder mycket för vår förening – och det kostar dig inget extra!

SPONSORHUSET

Beställer du dina resor, filmer, CD-skivor, böcker, bläckpatroner eller tjänster på nätet?

Bra, fortsätt med det, men gör det via Sponsorhuset nästa gång, så tjänar Skabersjö IF pengar utan att det kostar dig något extra!

Du får också riktiga pengar för varje köp!

CDON, Hotels.com och inkClub är tre av de drygt 200 kända nätbutiker som stödjer Skabersjö IF via Sponsorhuset.

NÄSTA MATCH

13:00 30 aug
Gamla IP
Skabersjö IF
VS
ÖT Smygehuk FF
VS

SENASTE MATCHEN

13:00 22 aug
Gamla IP
Skabersjö IF
3-0
Vellinge FF
3-0

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN

1. (2) IK Pantern
2. (4) Ystads IF HF
3. (40) Ystads IF HF Elitlaget
4. (1) IK Pantern A-lag Herrar
5. (32) IFK Osby
6. (111) IF Lödde F-00/01/02
7. (282) Ystads IF HF P-01
8. (22) Kävlinge HK
9. (9) IK Pantern J20/J18
10. (34) Högaborgs BK
Listar de tio mest besökta sidorna i Skåne Län igår