Poolparty
Fredagen den 27/8, dvs helgen när vi har träningsläger, kommer vi att köra ett poolparty med grabbarna hemma hos familjen Erik i Stureby. Vi bjuder oss själva i laget på mat och dryck under eftermiddagen/kvällen men vi behöver ha några päron som har tid att baka några kladdkakor till fikat som kan skickas med.
Avanmälan görs till Lena/Lotta - vi utgår naturligtvis ifrån att samtliga killar letar fram vattenpickadollerna och laddar upp för en blöt kväll! Finns väl alltid någon coach man kan få in en fullträff på... :-) Tidpunkt återkommer vi med och vi reserverar oss för väder och vind.
Frågor? Hör av er!
Sedan måste vi tacka Ulf för engagemanget inför Midnattsloppet. Vi som var med och jobbade hade en svettig och intressant kväll, helt klart minnesvärd blev den i alla fall då vi fick många smakprov på hur folk kan bete sig vid avspärrningar... :-)
Filip och Erik sprang lilla Midnattsloppet på mkt bra tider och placeringar, 9:a resp 23:a av 90 startande, härligt kämpat killar! Somliga har sommartränat bra! :-)












