Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • 09:00

      Cup med Lillån U-Dam


      20:59
    • 19:00

      FC Linköping City (borta) Herrlaget


      21:00
  • 3Lör
    • 08:00

      NON Violence CUP P-08


      00:00
    • 09:00

      Rynninge IK (hemma) P05/06


      19:00
    • 10:00

      Miniturnering Damlaget


      16:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00
  • 4Sön
    • 00:00

      NON Violence CUP P-08


      19:00
  • 5Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Sommarträning hos Glanshammars IF F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Seriematch mot Hallsberg U-Dam


      21:00
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 10:00

      Träning P05/06


      12:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (hemma) Damlaget


      19:30
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 08:00

      Forwardcupen U-Dam


      00:00
    • 10:00

      Västerås IK Fotboll (hemma) P05/06


      11:00
    • 14:00

      Strömsbro IF Orange (borta) P05/06


      15:00
    • 15:00

      Forwardcupen F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning F-06/07


      19:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Forwardcupen U-Dam

    • Heldag

      Forwardcupen F-05

    • Heldag

      Transtenscupen F-06/07

    • 08:00

      IFK Motala 1 (borta) P05/06


      09:00
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 4 (borta) P05/06


      13:00
    • 14:00

      Bollkalle RIK-Forward P-08


      16:00
    • 14:00

      BK Forward (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P05/06


      17:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Forwardcupen U-Dam


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen F-05


      19:00
    • 07:40

      Transtenscupen P-08


      16:00
    • 08:40

      Glanshammars IF (hemma) P-08


      09:20
    • 10:40

      Adolfsbregs IK Gul (hemma) P-08


      11:20
    • 12:00

      Borens IK (borta) P-08


      12:40
    • 14:00

      Karlskoga SK KSK vit (borta) P-08


      14:40
    • 14:00

      Bolltjejer F-06/07


      17:00
    • 15:00

      Korsnäs IF FK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:20

      Västerås IK (borta) P-08


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
  • 12Mån
    v.33
    • 08:30

      Fotbollsskola U-Dam


      12:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte. P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:30

      DM match mot Pålsboda/Sköllersta/Hallsberg U-Dam


      21:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:40
      Petttersberg IP
      Samlingsinformation: Kom i tid ombytta o klara!
      Samlingstid: 17:50
    • 18:30

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK (borta) Herrlaget


      21:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-1213


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:30
  • 19Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      IFK Kumla Vit/Yxhults IK (borta) F-06/07


      21:00
    • 19:00

      FC Örebro Nordic (borta) Herrlaget


      21:00
    • 20:00

      Extra Årsmöte F-06/07


      21:00
    • 20:00

      Extra årsmöte Rynninge IK


      22:00
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:40
    • 18:00

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Skyllbergs IK Blå (borta) P05/06


      20:30
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:30
    • 16:45

      Seriespel 7mot7 omg. 5 F-08/09


      20:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Seriematch P-08


      20:45
    • 18:00

      Örebro SK Söder 2 (hemma) F-08/09


      20:00
    • 18:40

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-08


      19:40
    • 19:20

      Nora BK 2 (borta) F-08/09


      21:20
    • 19:50

      IK Sturehov Vit (hemma) P-08


      20:45
  • 24Lör
    • 08:30

      Seriespel 7mot7 omg. 5 F-08/09


      12:15
    • 08:55

      Seriematch P-08


      12:15
    • 09:30

      Rynninge IK (hemma) F-10


      13:00
    • 10:00

      Matcher P09


      13:00
    • 10:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Glanshammars IF (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 11:00

      Nora BK 1 (borta) P05/06


      13:00
    • 11:20

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P-08


      12:15
    • 11:20

      Mariebergs IK (hemma) F-08/09


      13:20
    • 13:00

      Bolltjejer F-06/07


      16:00
    • 14:00

      Lysviks IF (hemma) Damlaget


      16:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Poolspel P-1213


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      14:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P05/06


      12:00
    • 14:00

      Vasalunds IF (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:30

      Dam och Flickfotbollsdag U-Dam


      19:00
    • 16:00

      Träning F-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:30
  • 26Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder 2 (hemma) U-Dam


      21:00
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 18:30

      Nora BK (hemma) F-06/07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK 1 (borta) P05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 30Fre
    • 16:30

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Garderob Conventum F-10


      01:00
    • 17:00

      Garderob Conventum F-11/12


      00:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:40
  • 31Lör
    • 00:00

      Garderob Conventum F-11/12


      01:00
    • Heldag

      Poolspel F-11/12

    • 08:15

      Seriespel 7mot7 omg. 6 F-08/09


      12:15
    • 08:45

      Seriematch P-08


      12:15
    • 09:00

      Garderob Conventum F-10


      18:30
    • 10:00

      Träningsläger F10 F-10


      00:00
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) F-08/09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-11/12


      14:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Röd (hemma) P-08


      11:00
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:20

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-08


      12:15
    • 11:20

      IFK Askersund (hemma) F-08/09


      13:20
    • 14:00

      Karlstad BK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Leksands IF FK (borta) Damlaget


      17:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:00