Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
  • 2Lör
    • 08:45

      BLÅ Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:30

      Poolspel Nr3 P09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      HOIF/SMÅ (borta) F-06/07


      13:15
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) U-Dam


      17:00
  • 3Sön
    • 08:45

      GULD Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Vit (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Avesta AIK (borta) U-Herr


      12:00
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P-07


      14:30
    • 16:00

      Match med F-02 mot Västerås FK F-03


      19:00
    • 16:00

      IFK Västerås FK F01-03 (borta) F-02


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
  • 4Mån
    v.36
    • 16:30

      Landskamp Sverige -Rumänien U-Herr


      20:30
    • 16:30

      Landskamp Sverige - Rumänien ( P17) P-08


      21:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Landskamp F-05


      21:00
    • 17:15

      Landskamp P17 U-Dam


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-04


      20:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK (U21) (borta) Herrlaget


      21:30
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 2 (F02-04) (borta) F-02


      21:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Garphyttan (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:00

      ÖBOs Norrdag P-05


      14:00
    • 11:00

      IK Sturehov (borta) F-04


      13:00
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-07


      02:00
    • 08:45

      Vit Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Glanshammars IF 1 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06 Vit


      13:00
    • 11:00

      Sturehov (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-05


      15:00
    • 14:00

      Träning P-05


      15:30
    • 15:00

      IK Arvika Fotboll (hemma) U-Herr


      17:00
    • 16:00

      Lidköpings FK (borta) Damlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      IFK Lindesberg/GSBK (hemma) F-02


      19:00
  • 11Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Västerås/IK (U21) (hemma) Herrlaget


      21:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:00
    • 18:00

      IFK Lindesberg (hemma) F-04


      20:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) U-Dam


      21:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) U-Herr


      21:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
      Hagaby
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      VIT Serieomgång 3 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      GULD Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      IFK Kumla 1 (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla 2 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      Örebro Sk Söder (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK F14 (borta) F-02


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:15

      Finnerödja IF (hemma) F-06/07


      13:15
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Bollkallar P-08


      16:00
    • 13:30

      Träning F-08/09


      14:30
    • 14:00

      IFK Kumla (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 17Sön
    • 08:15

      BLÅ Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:00

      HOIF/SMÅ (borta) F-05


      13:00
    • 11:15

      Sköllersta IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      IK Sturehov (borta) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-06 Vit


      15:00
    • 13:00

      Syriasnska (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Bollflicka F-05


      16:00
    • 14:00

      IK Rössö Uddevalla (hemma) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Västerås BK 30 F03 (borta) F-03


      17:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) U-Dam


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-05


      20:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte P-06 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:15

      Tidnings utdelning. F-02


      20:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:45

      Ett Fyra (hemma) P-05


      20:00
    • 20:00

      Nora BK (hemma) U-Herr


      22:00
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      14:00
    • 10:00

      Hovsta IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 11:00

      Match med F-02 F-03


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK Söder 2 (F03) (borta) F-02


      13:00
    • 12:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-07


      14:30
    • 14:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Assyriska IF i Norrköping (borta) Herrlaget


      17:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel hemma vid Pettersebergs IP P09


      13:00
    • 10:15

      GULD Serieomgång 4 F-06/07


      14:00
    • 11:00

      Sala FF F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK 2 Gul (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Frövi IK (hemma) F-06/07


      14:30
    • 13:00

      IFK Kumla (borta) P-06 Vit


      15:00
    • 15:00

      IK Franke (borta) U-Herr


      17:00
    • 16:30

      Karlslund (borta) P-05


      19:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      20:00
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Damlaget


      19:00
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 00:00

      Fjugesta IF (hemma) P-06 Vit


      02:00
    • 08:45

      Vit Serieomgång 4 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Gul 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) U-Herr


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06 Vit


      12:00
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) F-04


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-06 Vit


      13:15
    • 11:15

      Latorps IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-06/07


      13:15
    • 15:00

      Värmbols FC (borta) Herrlaget


      17:00
    • 15:00

      Lillån (hemma) P-05


      16:20
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) U-Dam


      17:00