Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
  • 2Lör
    • 08:45

      BLÅ Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:30

      Poolspel Nr3 P09


      13:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      Surahammars FK F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      HOIF/SMÅ (borta) F-06/07


      13:15
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) U-Dam


      17:00
    • 15:00

      Askersund/Skyllberg 2 (borta) Damlaget


      17:00
  • 3Sön
    • 08:45

      GULD Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 10:00

      Avesta AIK (borta) U-Herr


      12:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Vit (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P-07


      14:30
    • 16:00

      Match med F-02 mot Västerås FK F-03


      19:00
  • 4Mån
    v.36
    • 16:30

      Landskamp Sverige -Rumänien U-Herr


      20:30
    • 16:30

      Landskamp Sverige - Rumänien ( P17) P-08


      21:00
    • 17:00

      Landskamp F-05


      21:00
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:15

      Landskamp P17 U-Dam


      20:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-04


      20:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK (U21) (borta) Herrlaget


      21:30
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Garphyttan (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:00

      IK Sturehov (borta) F-04


      13:00
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-07


      02:00
    • 08:45

      Vit Serieomgång 2 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Glanshammars IF 1 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-05


      15:00
    • 15:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      17:00
    • 16:00

      Lidköpings FK (borta) Damlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:00
    • 18:00

      IFK Lindesberg (hemma) F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) U-Dam


      21:00
    • 19:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) Damlaget


      21:00
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) U-Herr


      21:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
      Pettersbergs IP Konstgräset
      Samlingstid: 16:45
      Anteckning: Vattenflaska
      Benskydd
      RIK klädsel (blåa)
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      VIT Serieomgång 3 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      GULD Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      IFK Kumla 1 (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla 2 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Örebro Sk Söder (hemma) F-10


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:15

      Finnerödja IF (hemma) F-06/07


      13:15
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Bollkallar P-08


      16:00
    • 13:30

      Träning F-08/09


      14:30
    • 14:00

      IFK Kumla (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 17Sön
    • 08:15

      BLÅ Serieomgång 3 F-06/07


      13:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ (borta) F-05


      13:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      12:30
    • 11:15

      Sköllersta IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      IK Sturehov (borta) F-06/07


      13:15
    • 14:00

      IK Rössö Uddevalla (hemma) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      Bollflicka F-05


      16:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Västerås BK 30 F03 (borta) F-03


      17:00
    • 15:00

      Romfartuna GIF (borta) U-Dam


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-05


      20:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte P-06 Vit


      19:00
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 20:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      22:00
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      13:30
    • 10:00

      Hovsta IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      14:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      Match med F-02 F-03


      13:00
    • 12:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-07


      14:30
    • 14:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      16:00
    • 15:00

      Assyriska IF i Norrköping (borta) Herrlaget


      17:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel hemma vid Pettersebergs IP P09


      13:00
    • 10:15

      GULD Serieomgång 4 F-06/07


      14:00
    • 11:00

      Sala FF F02-03 (borta) F-03


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK 2 Gul (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Frövi IK (hemma) F-06/07


      14:30
    • 15:00

      IK Franke (borta) U-Herr


      17:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (borta) Damlaget


      20:00
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      17:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Damlaget


      19:00
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 08:45

      Vit Serieomgång 4 F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Gul 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P07 P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      12:00
    • 11:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) F-04


      13:00
    • 11:00

      Bingolotto F-05


      17:00
    • 11:15

      Latorps IF (borta) P-07


      13:15
    • 11:15

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-06/07


      13:15
    • 15:00

      Värmbols FC (borta) Herrlaget


      17:00
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) U-Dam


      17:00
    • 15:00

      Yxhults IK/Sköllersta 2 (hemma) Damlaget


      17:00