Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Forward (hemma) P-05


      19:30
    • 18:30

      Latorps IF (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 18:30

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (borta) U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 18:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-06 Vit


      20:00
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P-06 Vit


      21:15
  • 3Lör
    • 09:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-04


      00:00
    • 10:00

      Poolspel F-08/09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 2 P09


      13:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      16:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (borta) U-Herr


      13:00
    • 12:00

      IF Eker Örebro (borta) U-Dam


      13:00
    • 15:00

      Lidköpings FK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Bollflicka F-05


      17:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-04


      18:00
    • 08:30

      Serieomg 3 för BLÅ F-06/07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-06/07


      12:00
    • 11:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) F-06/07


      13:15
    • 12:00

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) Damlaget


      14:00
    • 14:00

      IK Franke (hemma) U-Herr


      16:00
    • 17:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      IFK Västerås FK F01-03 (hemma) F-02


      19:00
    • 17:30

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) U-Dam


      19:30
  • 5Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Tidningsutdelning F-02


      19:00
    • 18:00

      Match med F04 F-03


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov (borta) F-04


      21:00
  • 6Tis
    • Heldag

      6:e Juni Trofen F-03

    • 09:00

      Serieomg 3 för VIT F-06/07


      12:30
    • 10:00

      Seriespel hemma P-07


      12:15
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Garphyttan IF Blå (hemma) F-10


      14:00
    • 10:30

      Sturehov (borta) P-05


      11:30
    • 11:15

      Glanshammars IF 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-06 Vit


      19:30
  • 7Ons
    • 00:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      ÖSK (hemma) P-05


      19:30
    • 18:30

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Gideonsbergs IF F02 (borta) F-02


      21:00
    • 19:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      20:45
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      KB Karlskoga FF (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 9Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      20:30
  • 10Lör
    • 09:00

      Samlingsinfo Lilla Lithellscupen F-06/07


      15:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Litthelscup P-07


      16:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      Träning Damlaget


      11:15
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) F-06/07


      11:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 12:00

      IK Sturehov (hemma) F-06/07


      13:00
    • 12:30

      BK Ett Fyra (borta) P-06 Vit


      13:30
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) F-06/07


      14:00
    • 14:00

      Motala AIF FK (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 11Sön
    • 08:40

      Sköllersta/yxhult (borta) F-04


      09:40
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 11:00

      Match med F02 F-03


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK F14 (borta) F-02


      13:00
    • 11:20

      IF kil (borta) F-04


      12:20
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (borta) U-Herr


      14:00
    • 12:40

      Ösk svart (hemma) F-04


      13:40
    • 14:00

      Nora BK (hemma) F-04


      15:00
    • 15:00

      IK Rössö Uddevalla (borta) Damlaget


      17:00
    • 16:00

      IF kil (hemma) F-04


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (hemma) U-Dam


      19:00
    • 17:20

      KIF Örebro dff (hemma) F-04


      18:20
    • 18:00

      Lilla lithellscupen F-04


      19:00
    • 18:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (borta) F-03


      20:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) U-Herr


      20:00
    • 19:00

      Nora BK (U21) (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) U-Dam


      21:30
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) Damlaget


      21:30
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Laxå IF (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Carlstad United BK (hemma) U-Herr


      21:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Forward (borta) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Lillån FK (hemma) F-05


      20:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Västerås BK 30 (hemma) U-Herr


      20:30
    • 18:30

      Askersund (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 20:30

      Grill Damlaget


      22:00
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebro cupen U-Dam

    • 08:00

      Örebrocupen P-06 Vit


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-05


      00:00
    • 08:00

      FC Espoo United (borta) F-04


      09:00
    • 08:00

      Skedsmo (hemma) P-05


      09:00
    • 09:00

      Kinna 1 (borta) P-05


      10:00
    • 09:00

      Barkarö SK (hemma) P-07


      10:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-07


      00:00
    • 11:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      00:00
    • 11:00

      IFK Stocksund (borta) P-07


      12:00
    • 13:00

      Täby 5 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Svart (borta) F-06/07


      14:00
    • 13:00

      Rotebro IS FF 2 (hemma) F-04


      14:00
    • 14:00

      Hammarby 3 (hemma) P-05


      15:00
    • 15:00

      FC Djursholm F11 (hemma) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      Örebrocupen F-02


      20:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:00

      Örebrocupen F-04


      00:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle F-08/09


      21:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebrocupen P-06 Vit

    • Heldag

      Örebrocupen F-05

    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • Heldag

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07

    • Heldag

      Örebrocupen F-04

    • Heldag

      Örebrocupen F-02

    • 08:00

      HSK F11 Grön (hemma) F-06/07


      09:00
    • 08:00

      Täby FK (hemma) P-07


      09:00
    • 09:00

      BP 14 (borta) P-05


      10:00
    • 10:00

      Huddinge 1 (borta) P-05


      11:00
    • 10:00

      Rönninge Salem Fotboll (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      FC Kuusysi F11 Valk. (borta) F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 11:00

      Boo IS (borta) F-04


      12:00
    • 15:00

      Sollentuna (hemma) P-05


      16:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) Herrlaget


      18:00
    • 19:00

      Enskede f04 (borta) F-04


      20:00
    • 19:00

      Espoo (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      IFK Lidingö A (hemma) P-05


      20:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • 00:00

      Örebrocupen P-06 Vit


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-05


      20:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-07


      19:00
    • 00:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      16:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-04


      19:00
    • Heldag

      Örebrocupen F-02

    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Spånga is (borta) F-04


      10:00
    • 12:00

      Skattkärrs IF (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Årsta FF F11 (hemma) F-06/07


      14:00
    • 13:45

      Match med F02 F-03


      15:00
    • 15:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Gul (borta) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 19Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
      Pettersberg KG
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Örebro Syrianska (hemma) U-Herr


      20:00
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Degerfors (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      Västanfors IF FK F01-03 (hemma) F-02


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Match Med F02 F-03


      21:00
    • 19:15

      Norrby SK (hemma) U-Herr


      21:15
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Latorp (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      Sala FF F02-03 (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:15

      Örebro SK FK (borta) U-Herr


      21:15
  • 22Tor
    • 14:00

      Träning U-Herr


      15:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      IFK Kumla (hemma) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      QBIK (borta) Damlaget


      21:00
    • 19:30

      Värmbols FC (hemma) Herrlaget


      21:30
  • 23Fre
    • 00:00

      MIDSOMMARAFTON 2017 U-Herr


      00:00
  • 24Lör
    • Heldag

      MIDSOMMARDAGEN 2017 U-Herr

  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 13:00

      Intresseanmälan match med F02 F-03


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK Söder 2 (F03) (borta) F-02


      15:00
    • 16:00

      Träning U-Herr


      18:00
  • 26Mån
    v.26
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning U-Dam


      19:30
    • 18:15

      Träning U-Herr


      20:00
    • 18:30

      Skiljebo SK F14 (borta) F-03


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (borta) F-04


      20:30
    • 19:00

      Yxhult/IFK Kumla (borta) U-Herr


      20:00
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06 Vit


      19:30
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) U-Dam


      21:00
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) Damlaget


      21:00
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      FC Linköping City (borta) Herrlaget


      21:00
  • 30Fre
    • Heldag

      SKADEVI CUP 2017 U-Herr