Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (borta) U-Dam


      20:00
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 18:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P05/06


      20:00
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P05/06


      21:15
  • 3Lör
    • 09:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-03/04


      00:00
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      16:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel 2 P09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (borta) U-Herr


      13:00
    • 12:00

      IF Eker Örebro (borta) U-Dam


      13:00
    • 15:00

      Lidköpings FK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      Bollflicka F-05


      17:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Spelarutbildningsläger ölff F-03/04


      18:00
    • 08:30

      Serieomg 3 för BLÅ F-06/07


      14:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Guldsmedsh.-Stråssa BK (borta) F-06/07


      12:00
    • 11:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) F-06/07


      13:15
    • 12:00

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) Damlaget


      14:00
    • 14:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      16:00
    • 17:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 17:30

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) U-Dam


      19:30
  • 5Mån
    v.23
  • 6Tis
    • Heldag

      6:e Juni Trofen F-03

    • 09:00

      Serieomg 3 för VIT F-06/07


      12:30
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel hemma P-07


      12:15
    • 10:00

      Garphyttan IF Blå (hemma) F-10


      14:00
    • 11:15

      Glanshammars IF 1 (hemma) F-06/07


      13:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
  • 7Ons
    • 00:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Match med F02 F-03


      19:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      SMÅ IF/HOIF (F01-03) (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Eskilstuna United DFF F01/ 02 (hemma) U-Dam


      20:45
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:00

      Samlingsinfo Lilla Lithellscupen F-06/07


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 10:00

      Litthelscup P-07


      16:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Träning Damlaget


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-06/07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 12:00

      IK Sturehov (hemma) F-06/07


      13:00
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) F-06/07


      14:00
    • 14:00

      Motala AIF FK (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 11Sön
    • 08:40

      Sköllersta/yxhult (borta) F-03/04


      09:40
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 11:00

      Träning F-08/09


      17:00
    • 11:00

      Match med F02 F-03


      13:00
    • 11:20

      IF kil (borta) F-03/04


      12:20
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (borta) U-Herr


      14:00
    • 12:40

      Ösk svart (hemma) F-03/04


      13:40
    • 14:00

      Nora BK (hemma) F-03/04


      15:00
    • 15:00

      IK Rössö Uddevalla (borta) Damlaget


      17:00
    • 16:00

      IF kil (hemma) F-03/04


      17:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (hemma) U-Dam


      19:00
    • 17:20

      KIF Örebro dff (hemma) F-03/04


      18:20
    • 18:00

      Lilla lithellscupen F-03/04


      19:00
    • 18:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (borta) F-03


      20:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) Damlaget


      21:30
    • 19:30

      Romfartuna GIF (hemma) U-Dam


      21:30
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Lillån FK (hemma) F-05


      20:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebro cupen U-Dam

    • 08:00

      FC Espoo United (borta) F-03/04


      09:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-05


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen P05/06


      00:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-07


      00:00
    • 09:00

      Barkarö SK (hemma) P-07


      10:00
    • 11:00

      IFK Stocksund (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      00:00
    • 13:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Svart (borta) F-06/07


      14:00
    • 13:00

      Rotebro IS FF 2 (hemma) F-03/04


      14:00
    • 15:00

      FC Djursholm F11 (hemma) F-06/07


      16:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:00

      Örebrocupen F-03/04


      00:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle F-08/09


      21:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • Heldag

      Örebrocupen F-05

    • Heldag

      Örebrocupen P05/06

    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • Heldag

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07

    • Heldag

      Örebrocupen F-03/04

    • 08:00

      HSK F11 Grön (hemma) F-06/07


      09:00
    • 08:00

      Täby FK (hemma) P-07


      09:00
    • 10:00

      Rönninge Salem Fotboll (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      FC Kuusysi F11 Valk. (borta) F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 11:00

      Boo IS (borta) F-03/04


      12:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) Herrlaget


      18:00
    • 19:00

      Enskede f04 (borta) F-03/04


      20:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen F-03

    • 00:00

      Örebrocupen F-05


      20:00
    • 00:00

      Örebrocupen P05/06


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-07


      19:00
    • 00:00

      ÖrebroCupen samlingsinfo F-06/07


      16:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-03/04


      19:00
    • 09:00

      Spånga is (borta) F-03/04


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 12:00

      Skattkärrs IF (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Årsta FF F11 (hemma) F-06/07


      14:00
    • 13:45

      Match med F02 F-03


      15:00
    • 15:00

      Rönninge Salem Fotboll F11 Gul (borta) F-06/07


      16:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 19Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning U-Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
      Pettersbergs IP - naturgräs
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:00

      Match Med F02 F-03


      21:00
    • 19:15

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      21:15
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Sala FF F02-03 (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:15

      Örebro SK FK (borta) U-Herr


      21:15
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 13:00

      Intresseanmälan match med F02 F-03


      15:00
    • 16:00

      Träning U-Herr


      18:00
  • 26Mån
    v.26
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      FC Linköping City (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 30Fre
    • Heldag

      SKADEVI CUP 2017 U-Herr