Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      12:00
    • 12:00

      IK Sturehov (hemma) F-03/04


      14:00
    • 15:00

      ÖSK Söder 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Skinnskattebergs SK F02/03 (hemma) F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Match med F02 F-03


      19:30
    • 19:00

      Norrby SK 2 (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Norrby SK 2 (hemma) U-Dam


      21:00
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) F-05


      21:00
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 19:00

      Surahammars FK F02-03 (borta) F-03


      21:00
  • 6Lör
    • 00:00

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) P05/06


      02:00
    • 09:30

      Träning P-07


      11:30
    • 10:00

      BK Forward Lundby Gul (hemma) P05/06


      12:00
    • 14:00

      Södertälje FK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Töcksfors IF (borta) Damlaget


      17:00
    • 15:00

      IK Oden (borta) U-Herr


      17:00
  • 7Sön
    • 10:00

      IFK Kumla 1 (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      14:00
    • 10:00

      Rynninge IK F08/09 (hemma) F-08/09


      12:30
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Slätta SK (borta) U-Herr


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) Damlaget


      16:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) U-Dam


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Match med F02 F-03


      20:00
  • 8Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Match med F04 F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (borta) F-03/04


      20:30
    • 18:30

      IF Eker Örebro (hemma) U-Dam


      20:30
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      SMÅ IF (borta) Herrlaget


      21:00
  • 10Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:40
    • 18:00

      Seriepoolspel P-07


      20:00
  • 13Lör
    • 09:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      00:00
    • 09:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      00:00
    • 09:20

      Seriematcher Blå hemma F-06/07


      13:00
    • 10:00

      Finnerödja IF (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Träning Herrlaget


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      12:00
    • 11:00

      Match med F-02 F-03


      13:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-06/07


      13:15
    • 15:00

      Bollkalle F-08/09


      17:00
    • 15:00

      Skövde KIK (hemma) Damlaget


      17:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      19:00
    • 00:00

      Träningsläger med övernattning F-05


      19:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 10:00

      Poolspel P-10


      13:00
    • 11:00

      IFK Västerås FK F01-03 (borta) U-Dam


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 2 (F02-04) (hemma) F-03


      13:00
    • 16:00

      IK Sleipner (borta) Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 15Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U-Dam


      21:00
    • 19:15

      Match med F-04 mot Hallsberg F-03


      21:00
    • 19:15

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) F-03/04


      21:15
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Arboga Södra IF F01-02 (borta) U-Dam


      19:30
    • 18:30

      IFK Askersund (hemma) F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (hemma) F-03/04


      20:30
    • 18:30

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 19Fre
    • 16:45

      Serieomg 2 BLÅ kallelse-samling F-06/07


      20:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Glanshammars IF 2 (borta) F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Nora BK/FK (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:15

      Garphyttans IF (hemma) F-06/07


      21:15
  • 20Lör
    • 08:30

      Tjäna pengar till lagkassan U-Herr


      10:30
      Grenadjärsvallen
      Anteckning: Städa efter sommarfest på Grenadjärsvallen. Städpeng + pant.
      / Håkan Carlsson
    • 10:00

      Nora BK Svart (borta) P05/06


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 10:00

      Poolspel F-08/09


      13:00
    • 11:15

      Nora BK Röd (hemma) P05/06


      13:15
    • 14:00

      Huddinge IF (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 14:00

      Ämterviks FF (borta) Damlaget


      16:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Serieomg 2 VIT kallelse-samling F-06/07


      13:30
    • 10:00

      Seriepoolspel flyttat P-07


      12:00
    • 10:00

      Olika lag (hemma) P-08


      16:00
    • 11:15

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      13:15
    • 12:30

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-06/07


      14:30
    • 13:00

      Tillberga IK (borta) U-Dam


      15:00
    • 13:00

      Match med 02 F-03


      15:00
    • 13:45

      Poolspel 1 P09


      19:00
    • 16:00

      IK Arvika Fotboll (borta) U-Herr


      18:00
    • 18:00

      Kopparberg BK (F02-04) (borta) F-03


      20:00
  • 22Mån
    v.21
  • 23Tis
    • 12:00

      Träning F-03


      00:00
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Västerås BK 30 F15-16 Vit (hemma) U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 24Ons
    • Heldag

      Träning F-03

    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      HOIF/SMÅ (borta) F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 19:30

      IFK Haninge (borta) Herrlaget


      21:30
  • 25Tor
  • 26Fre
    • Heldag

      Träning F-03

    • 11:00

      Hanvikens SK (hemma) P05/06


      12:00
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 14:00

      FC Nacka (hemma) P05/06


      15:00
    • 16:00

      IK Sirius (hemma) P05/06


      17:00
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Damlaget


      21:00
  • 27Lör
  • 28Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 11:00

      Träningsmatch P-07


      12:30
    • 13:00

      Bollkallar P-07


      16:00
    • 14:00

      Assyriska IF i Norrköping (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Västerås IK F03-04 Svart (hemma) F-03


      20:00
  • 29Mån
    v.22
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:30

      Lagfotografering U-Dam


      18:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-05


      20:30
    • 19:00

      Askersund/Skyllberg 2 (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Askersund/Skyllberg 2 (hemma) U-Dam


      21:00
  • 31Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:00
    • 18:45

      Träning och grillkväll med tjejerna i föreningen F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Tjejkväll F-05


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll F-03


      21:00
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll på Grenadjärvallen U-Dam


      21:00
    • 19:00

      RIK Tjejkväll Träning-Grill F-06/07


      21:00
    • 19:00

      Tjejkväll F-08/09


      20:30