Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
  • 2Lör
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
    • 11:30

      Futsal serie. Rynninge vs Syrianska P-06 Vit


      13:00
    • 11:40

      IK Sturehov (borta) U-Herr


      13:40
    • 13:00

      Internmatch (Dm laget vs Ladies night laget) U-Dam


      14:00
    • 15:00

      Hovsta IF (hemma) U-Herr


      16:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Vasalunds IF Kista (hemma) P-06 Vit


      16:00
    • 15:15

      Sköllersta IF (borta) Damlaget


      16:15
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) P-06 Vit


      17:00
    • 16:40

      Hammarby IF FF 9 (borta) P-06 Vit


      17:40
    • 17:40

      Djurgårdens IF FF 2 (hemma) P-06 Vit


      18:40
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning P-06 Vit


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06/07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
  • 6Ons
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Dam


      20:30
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:30

      Träning F-06/07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
      Norrby bollhall
      Anteckning: Futsal
    • 13:00

      IF Eker (borta) U-Dam


      14:00
    • 16:00

      BK Forward Gul (hemma) P-06 Vit


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 13:00

      BK Forward Trängen Gul (hemma) P-06 Vit


      14:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
    • 16:00

      Bingolotto F-05


      21:00
    • 16:30

      Träning P-06 Vit


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
    • 18:15

      Träningsmatch U-Dam


      20:30
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
    • 21:10

      Örebro SK Söder (hemma) Damlaget


      22:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      21:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 15Fre
    • 16:00

      Bingolotto ICA-Maxi F-06/07


      20:00
    • 20:00

      Bingolotto Pass P-07


      21:00
  • 16Lör
    • 10:00

      Träning F-05


      11:00
    • 13:00

      Ösk (borta) U-Dam


      15:00
    • 16:00

      Frövi IK (hemma) U-Herr


      17:00
    • 17:15

      IFK Askersund (hemma) U-Herr


      19:15
    • 18:00

      Laxå IF (hemma) P-06 Vit


      19:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P-11


      10:30
    • 09:45

      Träning P-07


      11:15
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 13:00

      BK Forward Gul Lundby (hemma) P-06/07


      15:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Träning U-Dam


      16:00
  • 18Mån
    v.51
    • 16:00

      Bingolotto Pass P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Bingolotto Pass P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 20:00

      Bingolotto Pass P-07


      21:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning P-06 Vit


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
  • 20Ons
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 19:00

      Träning U-Herr


      20:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 16:45

      Fjugesta/Lekeberg 2 (borta) P-06 Vit


      17:45
    • 17:30

      Träningsmatch Adolfsbergs IK P-07


      19:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
    • Heldag

      Örebro Cupen Gruppspel U-Dam

    • Heldag

      Örebrocupen i Futsal F-03

    • 07:40

      IF Eker Vit (borta) P-06 Vit


      08:40
    • 09:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P-06 Vit


      10:00
    • 10:40

      IFK Kumla (hemma) P-06 Vit


      11:40
    • 11:40

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-06 Vit


      12:40
    • 12:00

      Karlslund IF HFK 2 (hemma) P-06 Vit


      13:00
    • 13:40

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-06 Vit


      14:40
    • 14:20

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-06 Vit


      15:20
    • 15:20

      Lillån FK (hemma) P-06 Vit


      16:20
    • 17:00

      Degerfors IF Sweskills (borta) P-06 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 21:00

      Träning Damlaget


      22:00
    • 22:00

      ÖSK P13 U (hemma) P-06 Vit


      23:00
  • 28Tor
    • Heldag

      Örebrocupen P-07

    • 08:00

      Örebrocupen futsal F-04


      19:00
    • 15:40

      IFK Hallsberg (borta) F-04


      16:40
    • 17:00

      Adolfsberg IK gul (borta) F-04


      18:00
    • 18:20

      Örebro SK F05 svart (borta) F-04


      19:20
    • 19:40

      KIF Örebro DFF blå (hemma) F-04


      20:40
    • 21:00

      Örebro SK f04 (hemma) F-04


      22:00
  • 29Fre
    • 08:00

      Örebro SK Vit 1 (borta) P-06 Vit


      09:00
    • 10:20

      Karlslund IF HFK Röd (hemma) P-06 Vit


      11:20
    • 11:40

      Karlslund IF HFK Vit (hemma) P-06 Vit


      12:40
    • 13:00

      Karlslund IF HFK Svart (hemma) P-06 Vit


      14:00
    • 16:20

      Örebro SK Röd (borta) P-06 Vit


      17:20
  • 30Lör
    • 07:00

      Örebrocupen futsal F-04


      19:00
    • 08:40

      Adolfsberg ik svart (borta) F-04


      09:40
    • 10:00

      Karlslund IF HFK P13 Röd (hemma) P-06 Vit


      11:00
  • 31Sön