Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Mars 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.9
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:45

      Kamratcupen sportlov (hemma) P-11


      13:40
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:20

      IFK Haninge 11:6 vit (borta) P-11


      11:20
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:00

      Träning F08/F09_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      IFK Haninge 11:5 vit (hemma) P-11


      13:00
    • 12:40

      IFK Haninge 11:2 Blå (borta) P-11


      13:40
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:20

      IFK Aspudden-Tellus gul (hemma) P-11


      14:20
  • 2Mån
    v.10
  • 3Tis
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandy Örby IS


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:00

      Boxningsfys F-07


      21:00
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 13:00

      Träningsmatch DIF akademi P-06


      15:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P11 Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:30

      Ledarmöte Örby P-11 P-11


      21:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:15
    • 18:00

      Träningsmatch F-07


      19:30
    • 20:00

      Drop in fotboll F-08


      21:15
  • 7Lör
    • 10:00

      Match Älvsjö - L P-09


      11:00
    • 10:00

      Utepremiär! Match nr 1 mot Segeltorp! F-09


      11:00
    • 10:00

      KALLELSE Match Tullinge P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Stuvsta IF 1 (hemma) P-07


      11:00
    • 10:15

      Marscupen P11-2 P-11


      13:45
    • 10:15

      IF VP Uppsala Blå (hemma) P-11


      11:15
    • 10:30

      Älta IF (B) (hemma) P-08_IB


      12:30
    • 11:00

      Utepremiär! Match nr 2 mot Segeltorp! F-09


      12:00
    • 11:15

      IFK Lidingö FK 11 (hemma) P-11


      12:15
    • 11:30

      Match Älvsjö - S P-09


      12:30
    • 11:30

      Sundbybergs IK (borta) F08/F09_IB


      13:30
    • 12:20

      IFK Aspudden-Tellus Röd1 (borta) P-11


      13:20
    • 13:00

      Träningsmatch div 1 F-07


      15:00
    • 13:25

      Irsta IF Grön (borta) P-11


      14:25
    • 13:45

      Träningsmatch IFK Haninge U P-06


      16:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) F-06_IB


      15:00
    • 14:05

      Boo FF F11:4 (hemma) P-11


      15:00
    • 14:05

      Marscupen P11-1 P-11


      17:55
    • 14:30

      FBI Tullinge (A) (hemma) P-09_IB


      16:30
    • 15:05

      Reymersholms IK 2 (hemma) P-11


      16:00
    • 16:15

      Skogås-Trångsunds FF Blå1 (borta) P-11


      17:15
    • 17:00

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-09_IB


      18:00
    • 17:35

      IF VP Uppsala svart (borta) P-11


      18:35
    • 17:45

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-04_IB


      19:45
    • 18:00

      Ungdomsledarutbildning F-07


      19:00
  • 8Sön
    • 07:30

      motståndare (hemma) P-12 IB


      10:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Match Tullinge P-09


      11:00
    • 10:00

      Ersan Pokal P-08 Fotboll


      11:10
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Minicup P-07


      14:00
    • 11:00

      Gazoliners futsalsmatch mot Lidingö 13 P-07


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch Arlanda P-06


      13:30
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:30

      Träningsmatch Mälarhöjden P-06


      14:30
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch Tullinge P-09


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:15

      Åkersberga IBF (borta) P-03_IB


      15:15
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:30
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 18:30

      IBF Offensiv Lidingö (borta) P-06_IB


      20:30
  • 9Mån
    v.11
  • 10Tis
    • 18:00

      Klubblokalen: P07 bokat Örby IS


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-03_IB


      21:15
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Ledare möte P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      Välkommen till F09's Lagdag! F-09

    • 11:00

      Enskede IK Röd (hemma) F-10


      12:00
    • 11:00

      Ersan - Viggbyholm P-09


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch Vasalund P-06


      13:30
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Div 2 träningsmatch med P06/P07 mixlaget mot Vasalund P06 P-07


      14:00
    • 12:30

      Träningsmatch Mälarhöjden P-06


      14:30
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:45

      Träningsmatch Jarlaberg P06:A P-06


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch F-08


      16:30
    • 15:00

      Träningsmatch F-07


      16:30
  • 15Sön
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:40

      Träningsmatch BKBK P-08 Fotboll


      10:40
    • 10:00

      Ersan - Karlbergs BK P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Ersan Pokal mot Segeltorp P-07


      12:00
    • 11:00

      Spånga F10-3 (borta) F-10


      12:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
  • 16Mån
    v.12
  • 17Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Ersan åttondel F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Domarutbildning F-07


      17:00
    • 10:00

      Träningsmatch Tullinge P-09


      11:00
    • 10:00

      KALLELSE Match Tullinge P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:30

      Minicup i Vega F-10


      15:30
    • 11:00

      Match mot Järla på Örby BP! F-09


      12:00
    • 11:15

      Match Danderyd - Ersan 1/8 final P-06


      13:30
    • 11:20

      Träningsmatch Hanviken P-06


      13:30
    • 12:00

      P06 Div 3 träningsmatch mot Hanviken P-07


      14:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
  • 22Sön
    • 08:00

      KALLELSE Farsta Cupen P-12 Fotboll


      15:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Träning F-11


      11:00
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      Sörskogens IF (borta) P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:30

      Match mot Enskede, samling 10.00 F-09


      12:00
    • 11:00

      KLUBBLOKALEN: F11 Örby IS


      14:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Ersan pokal, sista gruppspelsmatch mot Täby United P-07


      12:00
    • 13:00

      Träning F-14


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träningsmatch div 1 F-07


      18:30
  • 23Mån
    v.13
  • 24Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
      Liseberg BP
      Samlingstid: 17:40
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      19:30
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: Ledarmöte Örby IS


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 27Fre
    • 15:00

      INSTÄLLT! Intresseanmälan Träningsläger F-08


      00:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
  • 28Lör
    • Heldag

      INSTÄLLT! Intresseanmälan Träningsläger F-08

    • 08:00

      Future Stars Cup- INSTÄLLD P-08 Fotboll


      00:00
    • 08:30

      Träning F-10


      00:00
    • 09:00

      Motståndare (hemma) P-11


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch mot Lidingö P-07


      11:00
    • 10:00

      "Hemmaträningsläger" F-08


      14:00
    • 10:00

      Match-Huddinge (Liseberg) P-08 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Tullinge P-09


      11:30
    • 10:30

      Träningsmatch Mälarhöjden P-09


      11:30
    • 11:15

      Träningsmatch Tumba P-06


      13:30
    • 12:30

      Träningsmatch Bromma P-06


      14:30
    • 13:30

      Träningsmatch mixlag P08/P07/P06 Div 4 mot Ösmo P-07


      15:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Match mot Spånga! Samling 1330 F-09


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch div 1 F-07


      16:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK FF F08 (borta) F-08


      16:15
    • 15:00

      Match mot Spånga! Samling 1430 F-09


      16:00
  • 29Sön
    • 00:00

      INSTÄLLT! Intresseanmälan Träningsläger F-08


      19:00
    • 00:00

      Future Stars Cup- INSTÄLLD P-08 Fotboll


      17:00
    • 00:00

      Träning F-10


      18:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Match-Enskede (Liseberg) P-08 Fotboll


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch div 1 F-07


      12:30
    • 11:00

      Ersan - Huddinge P-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 12:00

      Älta IF (borta) F-08


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Hammarby lag 11 P-09


      13:00
    • 12:15

      Träningsmatch Älta IF P-06


      14:30
    • 12:30

      Träningsmatch Div 3-4 F-07


      14:00
    • 13:00

      Mixlag träningsmatch P-07


      14:30
    • 13:00

      Träning F-14


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:30
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
  • 30Mån
    v.14
  • 31Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandyn Örby IS


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Registerutdrags inläming IB Sektionen


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45