Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 09:00

      Älvsjö Svart (borta) F-11


      10:15
    • 10:15

      Västerhaninge IBK (borta) P-03_IB


      12:15
    • 11:00

      Täby FC (B) (hemma) F-06_IB


      12:00
    • 11:15

      Match Djursholm 1 - Ersans Pokal P-06


      13:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Ängby IF (B) (borta) P-08_IB


      13:00
    • 13:00

      Älta IF (borta) F-08


      14:00
    • 13:00

      Stureby SK 1 (hemma) F-07


      15:00
    • 13:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK 1 (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Stureby F07 (hemma) F-07


      15:30
    • 14:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-07_IB


      16:15
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 18:00

      Enskede IK 1 (borta) F-09


      20:00
  • 2Sön
    • 08:00

      NFF Cupen F-07


      16:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch mot Älvsjö P-07


      11:00
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      Match mot Enskede! F-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 11:00

      Duvbo IK (borta) F08/F09_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:30

      Huddinge IK (A) (borta) A-lag Damer


      13:30
    • 12:00

      Älta IF (borta) P-09_IB


      14:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Djurgårdens IF FF 1 (borta) P-09


      13:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot BP08 Akademi P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      Hammarby IF FF 1 (borta) F-07


      17:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:15

      Vendelsö IK (borta) P-06_IB


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träningsmatch BkBk P-06


      19:30
    • 18:00

      Spårvägens FF (hemma) P-07


      19:00
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 3Mån
    v.6
  • 4Tis
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 20:00

      Ledarmöte F-08


      21:00
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: Föräldramöte F08 Örby IS


      21:00
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
    • 20:00

      Obligatoriskt Föräldramöte F08 F-08


      21:00
  • 7Fre
    • 15:00

      Iggesund träningsläger dag 1 P-07


      22:00
    • 15:00

      Träningsläger Iggesund P-06


      00:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 20:00

      Frivillig Drop in fotboll F-08


      21:15
  • 8Lör
    • Heldag

      Träningsläger Iggesund P-06

    • Heldag

      Iggesund träningsläger dag 2 P-07

    • 09:45

      Segeltorps IF (borta) P-09_IB


      11:45
    • 10:00

      Älvsjö AIK IBF (borta) F08/F09_IB


      11:00
    • 10:15

      Täby FK F07 2 (borta) F-07


      11:15
    • 11:00

      Enskede IK 1 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      FBI Tullinge (B) (hemma) A-lag Damer


      13:30
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Erikslunds KF Grön (hemma) F-09


      13:30
    • 12:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (borta) P-07_IB


      14:00
    • 12:15

      Miniturnering P-09


      15:15
    • 14:15

      Sköndals IK (hemma) P-09_IB


      16:15
    • 15:30

      Motståndare (hemma) P-11


      17:00
    • 16:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (hemma) F-07


      18:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Match mot Segeltorp! F-09


      18:30
  • 9Sön
    • 00:00

      Träningsläger Iggesund P-06


      19:00
    • 09:00

      Hammarby IF FF 1 (hemma) F-08


      10:00
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      Extra ledarmöte F-06_IB


      11:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) PF-11_IB


      12:30
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Iggesund träningsläger dag 3 P-07


      20:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:30

      Duvbo IK (B) (borta) P-08_IB


      12:30
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:30

      Motståndare (hemma) PF-11_IB


      14:45
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Älvsjö Vit (borta) F-11


      14:00
    • 13:30

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-04_IB


      15:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 19:30

      Hammarby IF FF 1 (borta) F-05


      21:00
    • 20:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) P-03_IB


      22:00
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 10Mån
    v.7
  • 11Tis
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      KLUBBLOKALEN: Styrelsemöte Fotbollssektion Örby IS


      21:00
    • 19:30

      Träningsmatch mot BP 18/22 P-07


      21:00
    • 20:15

      Djurgårdens IF IBS (A) (hemma) P-04_IB


      22:15
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Kristinehamnscupen F-05

    • 08:00

      Vintercupen M P-09


      13:30
    • 09:00

      NFF-cupen 2020 F-10


      18:00
      Botkyrkahallen, Brunnavägen. 6 Norsborg
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: Hej,

      Anmälan till NFF-cupen (futsal) i Botkyrkahallen, Hallunda den 15 februari. Som vanligt vid cuper blir spelschemat inte klart förrän någon vecka innan cupstart. Svara på anmälan senast 14 januari om ditt barn har möjlighet att vara med eller inte, så vi vet hur många lag vi har möjlighet att anmäla.

      En mindre avgift kommer ev. att tas ut.
    • 09:45

      Träningsmatch P-06


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch Örby vs Örby P-07


      11:00
    • 10:00

      Värtans IK 1 (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F-07


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch mot Haninge 24 P-07


      12:40
    • 11:45

      Ingarö IF (hemma) P-04_IB


      13:45
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:45

      Träningsmatch mot Haninge 24 P-07


      14:00
    • 12:45

      Rönninge Salem Fotboll 1 (borta) F-08


      13:45
    • 13:30

      Nacka Wallenstam IBK (borta) P-09_IB


      15:30
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch 2 Segeltorp P-06


      16:30
    • 15:15

      Huddinge IK (hemma) F08/F09_IB


      16:15
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:15

      Huddinge IBS (A) (hemma) P-07_IB


      18:15
    • 16:30

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-06_IB


      18:30
    • 17:15

      Åkersberga IBF (A) (hemma) F-06_IB


      18:15
    • 17:15

      Salems IF (hemma) P-09_IB


      19:15
  • 16Sön
    • 00:00

      Kristinehamnscupen F-05


      19:00
    • Heldag

      Vintercupen P-10

    • 08:00

      Stuvsta IF 1 (borta) F-07


      10:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Örby IS P-10 (hemma) P-10


      12:40
    • 09:45

      Futsal Rönninge P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Tullinge P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F08/F09_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:45

      Vintercupen P-06


      20:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:00

      Sörskogens IF 1 (borta) P-09


      17:00
    • 17:00

      Älvsjö AIK FF 1 (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 17Mån
    v.8
  • 18Tis
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: Huvudstyrelsemöte Örby IS


      21:00
    • 19:00

      FÖRÄLDRAMÖTE P06 P-06


      20:30
    • 19:30

      Träningsmatch mot BP 18/22 P-07


      21:00
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: F10 Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
  • 21Fre
  • 22Lör
    • Heldag

      Rotebro Cupen P-04_IB

    • 09:30

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) P-06_IB


      11:30
    • 09:45

      Täby 04 vit (borta) P-04_IB


      10:45
    • 10:00

      Träning F-05


      11:30
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Väsby (borta) P-04_IB


      13:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:30

      Intresseanmälan Bjurfors vintercup P-11


      17:20
    • 14:30

      Bjurfors cup (hemma) P-11


      19:30
    • 15:00

      Segeltorps IF (borta) P-11


      16:00
    • 15:00

      Bele barkaby (hemma) P-04_IB


      16:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:20

      Gustavsbergs IF Fotboll (hemma) P-11


      17:20
    • 17:00

      Spånga IS FK 2 (hemma) F-09


      18:30
    • 17:20

      Mörtnäs IF (hemma) P-11


      18:20
    • 18:15

      Lottad motståndare (hemma) P-11


      19:30
  • 23Sön
    • 00:00

      Rotebro Cupen P-04_IB


      19:00
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Match mot Enskede! F-09


      10:00
    • 09:30

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      Träning F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Sörskogens IF (borta) P-10


      11:00
    • 10:00

      Sörskogens IF (borta) P-10


      11:15
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:30
    • 11:00

      Motståndare (hemma) PF-11_IB


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      HIF4 (borta) F-11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:00

      Älvsjö AIK FF 1 (hemma) F-08


      17:00
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      20:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P06 Mats Petterson Örby IS


      21:00
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 09:00

      Huddinge IF indoor cup! F-09


      19:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:45

      Vendelsö IK (B) (hemma) A-lag Damer


      14:45
    • 14:00

      Bjurfors Vintercup F-07


      20:00