Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 12:40

      Stuvsta Indoor Cup F-07


      00:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Stuvsta Indoor Cup F-07

    • 10:00

      Futsal Cup P-06


      13:00
    • 12:00

      Minicup F-05


      17:00
    • 14:00

      Träning F-07


      16:00
    • 16:15

      Stuvsta Indoor 2020 P-06


      22:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Stuvsta Indoor Cup F-07


      16:30
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
  • 6Mån
    v.2
  • 7Tis
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 10Fre
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandy P08 Örby IS


      21:00
    • 19:00

      Nacka Juniors FF (borta) F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 11Lör
    • 09:00

      IFK Aspudden-Tellus 1 (borta) P-09


      10:00
    • 10:15

      Farsta IBK (A) (borta) P-09_IB


      12:15
    • 10:30

      Arlanda FutsalCup P-06


      17:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 14:15

      Silverdals IF (B) (hemma) F08/F09_IB


      15:15
    • 14:15

      Älta IF (borta) P-04_IB


      16:15
    • 15:15

      Värmdö IF (A) (hemma) F-06_IB


      16:15
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:30

      Hammarby IF IBF (B) (borta) A-lag Damer


      18:30
    • 17:00

      Hammarby IF FF 1 (borta) F-09


      19:00
    • 17:00

      Nacka Juniors FF (hemma) P-07


      19:00
    • 17:15

      Träning F-07


      18:15
    • 19:15

      Karlbergs BK (borta) P-08_IB


      20:15
  • 12Sön
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning F-07


      15:00
    • 14:00

      Tungelsta IF (borta) P-06_IB


      16:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:30

      Träning P-12 Fotboll


      16:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      Enskede IK 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch i Sätrahallen F-09


      16:30
    • 16:00

      Bowling med laget F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Sörskogens IF 1 (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
    • 20:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK 1 (borta) F-07


      22:00
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning F-07


      19:15
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Mixmatch med Örbys F08-lag! F-09


      10:00
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 09:30

      Motståndare (hemma) PF-11_IB


      13:45
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Multistjärnan Cup F-07


      22:30
    • 11:45

      Ängby IF (B) (hemma) F-06_IB


      12:45
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Skogås-Trångsunds FF (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) P-06_IB


      15:00
    • 13:15

      Sickla IF (borta) F08/F09_IB


      15:15
    • 14:00

      Träningsmatch DIF P06A P-06


      16:00
    • 14:30

      IBF Offensiv Lidingö (B) (hemma) P-09_IB


      16:30
    • 15:30

      Hässelby SK IBK (hemma) P-03_IB


      17:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:30

      Täby FC (C) (hemma) P-07_IB


      18:30
    • 16:45

      Älta IF (hemma) A-lag Damer


      18:45
    • 18:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) P-07


      20:00
  • 19Sön
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF 1 (borta) F-09


      11:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Hammarby Lag 7 P-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 11:00

      Match mot Gröndal OBS Sjöängen!!! F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Gazoliners futsalsserie, match mot Lidingö 13 P-07


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot TP Tullinge P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch 11-manna mot Vendelsö F-05


      16:00
    • 14:30

      P06 Team-aktivitet - Se Svenska Futsal Ligan Live Eriksdalshallen! P-06


      17:30
    • 15:00

      Träning F-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Boo FF 1 (borta) P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
  • 24Fre
    • 15:00

      Göransson Cup dag 1 F-09


      00:00
    • 19:30

      IFK Stocksund (borta) F-05


      21:30
    • 21:00

      Täby Blixten 2020 F-07


      23:00
  • 25Lör
    • 00:00

      Göransson Cup dag 1 F-09


      21:00
    • 08:00

      Göransson Cup dag 2 F-09


      21:00
    • 08:20

      Inomhus CUP COPA CARRERA P-12 Fotboll


      12:00
    • 09:00

      KLUBBLOKALEN: P06 bokat Örby IS


      13:00
    • 09:15

      Älvsjö AIK IBF (A) (hemma) P-08_IB


      10:15
    • 10:00

      Planering Iggesund P-06


      12:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:45

      Djurö-Vindö IF (hemma) P-06_IB


      14:45
    • 13:00

      Ersan Cup - Mälarhöjden P-08 Fotboll


      14:00
    • 14:00

      Täby FC (B) (borta) P-03_IB


      16:00
    • 14:25

      Gazoliners futsalsserien, match mot Djursholm P-07


      15:25
    • 15:00

      Insamlingsaktivitet - hämtning av granar, återvinning och pant F-05


      17:00
    • 15:30

      Skogås/Trångsunds IBK (B) (hemma) P-09_IB


      17:30
    • 15:30

      Träning F-07


      16:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:15

      P-06 - Team- och muskel-building den 25/1! P-06


      19:30
    • 16:30

      Sköndals IK (hemma) F08/F09_IB


      17:30
    • 18:00

      Älvsjö AIK FF 1 (hemma) P-09


      19:00
    • 18:30

      Stureby SK 1 (hemma) F-05


      20:30
    • 20:00

      Ekerö IK (borta) F-06_IB


      21:00
  • 26Sön
    • 08:45

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Nacka Juniors FF (hemma) F-09


      11:00
    • 09:00

      Träning P-06


      14:00
    • 09:00

      Skogås/Trångsunds IBK (borta) P-07_IB


      11:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 09:00

      Futsal-match för F09 F-10


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch Vendelsö 11-manna F-05


      11:30
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F08/F09_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-13_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:15

      Träningsmatch Sollentuna P-06


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch med P06 mot Sollentuna FK P-07


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-11


      14:30
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Insamlingsaktivitet - hämtning av granar, återvinning och pant F-05


      17:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Stureby SK 1 (borta) F-08


      18:00
    • 17:00

      Älvsjö AIK FF 1 (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Ledarmöte F-06_IB


      20:00
    • 18:00

      Anmälning till domareutbildning P-07


      18:15
    • 20:00

      Täby Blixten 2020 F-07


      22:00
    • 20:00

      Saltsjö-Boo IF 1 (borta) P-07


      22:00
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:45

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-03_IB


      21:45
    • 19:45

      Träning P-06


      21:00
  • 31Fre