Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 09:00

      Stockholm Football Cup F-10


      00:00
    • 09:00

      Stockholm Football Cup P-08 Fotboll


      00:00
  • 2Fre
    • Heldag

      Stockholm Football Cup F-10

    • Heldag

      Stockholm Football Cup P-08 Fotboll

    • 08:00

      Stockholm Football Cup P-07


      00:00
    • 09:00

      Flygfyren Cup F-07


      00:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Stockholm Football Cup F-10

    • Heldag

      Stockholm Football Cup P-08 Fotboll

    • Heldag

      Stockholm Football Cup P-07

    • Heldag

      Flygfyren Cup F-07

  • 4Sön
    • 00:00

      Stockholm Football Cup F-10


      19:00
    • 00:00

      Stockholm Football Cup P-08 Fotboll


      19:00
    • 00:00

      Stockholm Football Cup P-07


      19:00
    • 00:00

      Flygfyren Cup F-07


      17:00
  • 5Mån
    v.32
    • 08:45

      Camp / Träningsläger P-06


      00:00
    • 09:00

      Träningscamp med P06 och Carlos Banda P-07


      00:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandysektionen Örby IS


      20:00
  • 6Tis
    • 00:00

      Camp / Träningsläger P-06


      17:00
    • 00:00

      Träningscamp med P06 och Carlos Banda P-07


      17:00
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 7Ons
    • 18:40

      Träning F-07


      20:30
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 06:45

      Forwardcupen P-06


      19:00
  • 10Lör
    • 09:10

      9 manna spel F-07


      13:00
  • 11Sön
  • 12Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 13Tis
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:15

      Älvsjö AIK FF Rosa 1 (hemma) P-06


      21:15
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
      Örby bollplan - Örbyskolan
      Anteckning: Välkommen till fotbollsträning på Örby BP!
      Kom ihåg benskydd och vattenflaska.

      Svara alltid JA eller NEJ på träningskallelsen, senast dag före träning, för att tränarna ska ha möjlighet att planera träningen för rätt antal spelare.
      Starttiden kl 17.00 avser samling på planen, ombytt och fotbollsklar.

      Fotbollshälsningar från Coacherna!
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P11 Örby IS


      21:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
  • 16Fre
    • 18:00

      Sörskogens IF F10_2 (borta) F-10


      19:00
    • 19:45

      Huddinge IF 2 (borta) F-07


      21:45
    • 20:00

      Sorunda IF (hemma) A-lag Herrar


      22:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Bajen 4 T-match cup F-11


      14:00
    • 10:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (borta) F-08


      11:15
    • 10:15

      Vendelsö IK 5 (hemma) P-08 Fotboll


      12:15
    • 11:45

      Saltsjö-Boo IF Svart (borta) F-05


      13:45
    • 12:00

      Uppstartsläger - dag 1 F-09


      17:00
    • 14:00

      Boo FF 17 (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Stureby SK Vit (hemma) F-05


      16:30
  • 18Sön
    • 09:00

      Santis Sommarcup F-11


      11:30
    • 09:30

      Fiket P10 P-10


      11:00
    • 10:00

      Huddinge IF 7 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Tyresö FF Röd (hemma) F-10


      11:00
    • 11:00

      Uppstartsläger - dag 2 F-09


      15:00
    • 11:00

      Saltsjö-Boo IF Vit (hemma) F-05


      13:00
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:30

      Stureby SK 1 (borta) P-06


      18:30
    • 18:00

      Lidingö SK 1 (borta) P-06


      20:00
  • 19Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:15
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06_IB


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Reymersholms IK 1 (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 20Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Intressamälan SVFA extraträning F-05


      19:00
    • 18:00

      SvFA varje vecka 2019 F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06_IB


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Hanvikens SK Vit (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
    • 20:00

      Örbydagen - uppsamlingsmöte P-10


      22:00
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06_IB


      19:30
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: F10 föräldramöte Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Föräldarmöte F-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 23Fre
    • 16:00

      SvFA extra träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Anmälan SvFA P-06


      18:00
    • 17:00

      SvFA träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Förfrågan extraträningar SvFA F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA varje vecka F-08


      18:00
    • 18:45

      Hammarby IF FF 22 vit (borta) P-09


      20:45
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 24Lör
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Vit 2 (borta) F-10


      11:00
    • 10:15

      Stureby SK F07 Blå (hemma) F-07


      12:15
    • 10:15

      Huddinge IF 53 (hemma) P-09


      12:15
    • 10:15

      Hammarby IF FF 11 grön (hemma) P-07


      12:15
    • 10:15

      Solberga BK P05 (hemma) P-06


      12:15
    • 10:30

      Boo FF 7 (borta) P-06


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch F-12 fotboll


      12:00
    • 11:00

      Stuvsta IF 9 (borta) P-10


      13:00
    • 11:30

      Huddinge IF 1 (hemma) F-08


      12:45
    • 11:30

      FoC Farsta FF Blå (hemma) P-07


      13:30
    • 11:30

      FoC Farsta FF Blå (hemma) P-09


      13:30
    • 11:30

      Rågsveds IF Gul (borta) P-08 Fotboll


      12:30
    • 12:45

      Älvsjö AIK FF Blå (hemma) F-08


      14:00
    • 12:45

      Boo FF 3 (hemma) F-09


      14:45
    • 13:00

      Enskede IK Grå 1 (borta) P-10


      15:00
    • 13:00

      Ingarö IF 2 (hemma) F-05


      15:00
    • 14:00

      Bagis Ultras BK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Sickla IF Svart 2 (hemma) P-08 Fotboll


      15:00
    • 14:30

      Djurgårdens IF FF 2 (hemma) F-05


      16:30
    • 15:00

      Segeltorps IF 2 (borta) F-09


      17:00
    • 16:00

      Nockebyhovs IF 2 (borta) F-07


      18:00
    • 16:15

      Vendelsö IK 11 (borta) P-08 Fotboll


      17:15
    • 16:30

      Älvsjö AIK FF Vit 2 (borta) F-08


      17:45
  • 25Sön
    • 08:30

      Intresseanmälan Knatteserien P-12 Fotboll


      11:30
    • 09:00

      Kallelse till Knatteserien 25/8 P-12 Fotboll


      11:30
    • 09:00

      FoC Farsta FF Gul (hemma) P-11


      10:00
    • 09:30

      Fiket P10 P-10


      11:00
    • 10:00

      Stureby SK Vit (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Segeltorps IF 2 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Vit (hemma) F-10


      11:00
    • 10:00

      Vega FC F10 (borta) F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Enskede IK Zebra (hemma) F-11


      12:00
    • 11:00

      IFK Aspudden-Tellus Röd 4 (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Boo FF 7 (hemma) P-11


      14:00
    • 12:30

      Vendelsö IK 3 (hemma) P-08 Fotboll


      13:30
    • 13:00

      9-manna träningsmatch mot BP08-2 P-07


      15:30
    • 13:00

      Träning F-14


      14:00
    • 13:00

      Domarinsats Örby IS Domare


      14:00
    • 13:00

      Stuvsta IF 6 (hemma) P-11


      15:00
    • 13:00

      Enskede IK Orange (borta) F-11


      14:00
    • 13:30

      IFK Haninge U (hemma) P-06


      15:30
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
    • 14:00

      Träning F-13


      15:00
    • 14:30

      Träning P-12 Fotboll


      16:00
    • 15:45

      Grödinge SK Grön (borta) P-09


      17:45
    • 17:30

      Träning F-12 fotboll


      18:30
    • 20:30

      Enskede IK Ljusblå1 (borta) P-07


      22:30
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      SvFA varje vecka 2019 F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:00

      Tränarmöte F-08


      22:00
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 20:00

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 30Fre
    • 16:00

      SvFA extra träning P-09


      17:00
    • 17:00

      SvFA träning P-06


      18:00
    • 17:00

      SvFA varje vecka F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA varannan vecka (udda) F-08


      18:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 20:00

      Stureby SK (hemma) A-lag Herrar


      22:00
  • 31Lör
    • 09:00

      Hammarby IF FF 2 vit (borta) P-06


      11:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Blå 2 (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 3 (borta) P-11


      12:00
    • 10:15

      Stureby SK F07Svart (hemma) F-07


      12:15
    • 10:15

      IF Brommapojkarna 3 (hemma) F-07


      12:15
    • 10:15

      Värmdö IF Vit (borta) F-08


      12:15
    • 10:15

      Boo FF 3 (hemma) F-08


      12:15
    • 10:15

      Älta IF vit (borta) P-09


      12:15
    • 10:15

      FoC Farsta FF Vit (hemma) P-07


      12:15
    • 11:00

      Älta IF gul (borta) F-11


      13:00
    • 11:30

      Sörskogens IF F10_3 (hemma) F-09


      13:30
    • 11:30

      Rågsveds IF 2 (borta) P-07


      13:30
    • 11:30

      Årsta FF 4 (hemma) P-09


      13:30
    • 11:30

      Gustavsbergs IF FK P08 Svart (hemma) P-08 Fotboll


      12:30
    • 12:00

      IFK Stockholm FK Vit (borta) P-10


      14:00
    • 12:45

      Tyresö FF Str Gul (hemma) P-08 Fotboll


      13:45
    • 13:45

      IFK Haninge 24 (borta) P-07


      15:45
    • 14:00

      Saltsjöbadens IF 4 (hemma) P-08 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch DIF Akademi P-06


      16:00
    • 14:00

      Värmdö IF 2 (borta) F-05


      16:00