Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
  • 2Lör
    • 10:00

      9-manna träningsmatch mot Mälarhöjden IK P-07


      12:00
    • 11:00

      Spånga IS FK 2 (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK IBF (B) (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:00

      Spårvägens FF (hemma) P-09


      13:00
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF 1 (borta) F-05


      16:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Boo FF (hemma) P-11


      14:30
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:30

      Boo FF (borta) P-11


      10:30
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:50

      Mälarhöjdens IK (hemma) P-11


      11:50
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 12:10

      Åkersberga FC P-11 blå/svart (borta) P-11


      13:10
    • 16:00

      Älvsjö AIK FF 1 (borta) F-08


      17:00
  • 4Mån
    v.45
  • 5Tis
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P06 Örby IS


      22:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:00

      Ingarö IF (borta) P-04_IB


      22:00
    • 20:30

      Ledarmöte P-06


      22:00
  • 8Fre
    • 17:00

      Träningsmatch mot Stureby P-07


      18:30
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 9Lör
    • 08:45

      FBI Tullinge (C) (borta) P-09_IB


      10:45
    • 09:00

      11-mannachocken F-05


      00:00
    • 10:00

      Värtans IK 1 (hemma) F-09


      11:30
      Liljeholmshallen 3
      Serie: Futsal Flickor 10-2 (födda 09)
      Anteckning: Välkommen till match i futsalserien, inomhusfotboll med 5-spelarlag!
      Samling 45 minuter före matchstart, dvs kl 09.15 vid Liljeholmshallen (hall 3!) på Mejerivägen 4 i Liljeholmen.

      Matchen spelas i 4 X 10 minuter med korta pauser. Färdigspelat lite före kl 11.00.

      Kom ihåg: skor lämpliga för innefotboll - inga "vanliga fotbollsskor"!
      Matchtröja, benskydd och vattenflaska.

      Svara snarast på kallelsen. Dock absolut senast på onsdag 6 november.

      Vi ses i Liljeholmshallen. Heja Örby!
      Coacherna
      Resultat och referat
    • 10:15

      Huddinge Cup P-06


      00:00
    • 10:30

      9-manna träningsmatch mot Tullinge TP P-07


      12:30
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK F07 (borta) F-07


      13:10
    • 13:20

      Bagarmossen Kärrtorp BK F07 (borta) F-07


      14:30
    • 15:00

      Futsal serie, match mot Älvsjö P-07


      16:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:30

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-06_IB


      18:30
  • 10Sön
    • 00:00

      11-mannachocken F-05


      19:00
    • 00:00

      Huddinge Cup P-06


      19:00
    • 08:00

      KLUBBLOKALEN: Utbildning Totte Örby IS


      12:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:30

      Utbildning för ledare IB Sektionen


      13:00
    • 09:45

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) F08/F09_IB


      12:00
    • 11:00

      AIK IBF (B) (borta) P-07_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:00

      Ersan pokal P-08 Fotboll


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK Blå (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      Tungelsta IF (hemma) P-06_IB


      17:00
    • 16:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (hemma) F-08


      17:15
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
  • 11Mån
    v.46
    • Heldag

      Träning P-07

    • 17:30

      Träning P-09_IB


      18:30
    • 17:45

      Träning F-07


      19:15
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:15
    • 18:30

      Träning P-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:50

      Skador och förebyggande träning – Så gör du om olyckan är framme IB Sektionen


      21:00
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: P-06 Örby IS


      21:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Föräldrarmöte P-06


      21:00
    • 20:00

      Träning F-06_IB


      21:00
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 12Tis
    • 18:00

      Träning P-03_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:50

      Mental träning – Praktiska verktyg att använda sig av i rollen som ledare IB Sektionen


      21:00
    • 18:50

      Kost – Hur påverkas vi och vår framtid av vår livsstil och det vi äter? IB Sektionen


      21:00
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: Huvudstyrelsen Örby IS


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning F08/F09_IB


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09_IB


      18:30
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08_IB


      19:30
    • 18:50

      Mental träning – Praktiska verktyg att använda sig av i rollen som ledare IB Sektionen


      21:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-06_IB


      21:00
  • 14Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 18:50

      Spelsystem – Varför och till vilken nytta? IB Sektionen


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 20:00

      Träning F-05


      21:30
  • 15Fre
    • 19:00

      Novemberpokalen P-06


      00:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 16Lör
    • Heldag

      Novemberpokalen P-06

    • 09:00

      Träningsmatch v Stuvsta F-07


      10:30
    • 10:30

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) P-08_IB


      12:30
    • 11:30

      Värmdö IF (B) (hemma) P-07_IB


      13:30
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 13:30

      Träningsmatch mot AIK P-07


      15:00
    • 14:00

      Saltsjö-Boo IF 1 (borta) F-05


      16:00
    • 14:15

      Huddinge IBS (borta) P-04_IB


      15:15
    • 14:15

      Huddinge IBS (borta) P-03_IB


      16:15
    • 15:00

      Träningsmatch v Stuvsta F-07


      16:00
    • 16:00

      Hammarby IF F08 (borta) F-08


      17:15
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Enskede P-06


      18:00
  • 17Sön
    • 00:00

      Novemberpokalen P-06


      20:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Nacka Juniors FF (hemma) P-09


      10:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 09:45

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch P-08 Fotboll


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 12:00

      Djurö-Vindö IF (borta) P-06_IB


      14:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK Vit (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      Ersans pokal 19/20 Örby IS Domare


      16:00
    • 15:30

      Vendelsö IK (B) (borta) A-lag Damer


      17:30
    • 16:00

      Hammarby IF FF 1 (borta) F-08


      17:15
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:15

      Åkersberga IBF (A) (borta) F-06_IB


      18:15
    • 18:00

      Erikslunds KF Grön (borta) F-09


      19:30
  • 18Mån
    v.47
  • 19Tis
    • 18:00

      Träning P-03_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandymöte Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 18:00

      Avslutning Örby IS P-06


      20:00
    • 18:00

      Säsongsavslutning P-10


      20:00
    • 18:00

      ÖIS Fotbollsavslutning F-12 fotboll


      20:00
    • 18:00

      Gemensam avslutning på utomhussäsongen P-12 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Avslutning - SVARA SENAST 14 NOVEMBER P-11


      20:00
    • 18:00

      Örby IS årliga fotbollsavslutning P-07


      20:00
    • 18:00

      Örby IS årliga fotbollsavslutning F-05


      20:00
    • 18:00

      Julavslutning F-08


      20:00
    • 18:00

      Sektionsavslutning F-10


      20:00
    • 18:00

      Örby IS årliga fotbollsavslutning! F-09


      20:00
    • 18:00

      Örby IS årliga fotbollsavslutning P-08 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Årsavslutning ÖIS P-09


      20:00
    • 18:00

      Örby IS föreningsavslutning F-11


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 22Fre
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 19:45

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-03_IB


      21:45
    • 19:45

      Nacka Wallenstam (borta) P-04_IB


      20:45
  • 23Lör
    • 08:00

      November indoor cup F-07


      17:00
    • 09:45

      Huddinge IK (borta) F08/F09_IB


      10:45
    • 11:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-04_IB


      13:00
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:15

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (hemma) A-lag Damer


      14:15
    • 13:30

      Träningsmatch Haninge P-06


      15:30
    • 14:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Mariebergs SK (borta) P-07_IB


      16:00
    • 14:15

      Älvsjö AIK IBF (B) (hemma) F-06_IB


      15:15
    • 15:30

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:00

      Nacka Juniors FF (hemma) F-07


      18:00
    • 17:00

      Enskede IK 1 (hemma) F-09


      19:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Täby FC (C) (borta) P-08_IB


      19:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:45

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Ersan pokal P-08 Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Segeltorps IF (borta) P-09_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning P-12 Fotboll


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch Värmdö P-06


      14:00
    • 12:00

      Träning F-14


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-08


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      Rågsveds IF Gul (borta) P-09


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Jarlaberg P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:45

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) P-06_IB


      18:45
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Älta IF (hemma) F-08


      19:00
  • 25Mån
    v.48
  • 26Tis
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
  • 29Fre
    • 08:00

      Advent cupen F-07


      12:00
    • 19:00

      Nacka Juniors FF (borta) F-09


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 30Lör
    • 00:00

      Hammarby IF FF 1 (hemma) P-09


      02:00
    • 10:15

      Silverdals IF (B) (hemma) P-08_IB


      12:15
    • 11:00

      Träningsmatch Aspudden P-06


      13:00
    • 11:15

      Salems IF (hemma) P-07_IB


      13:15
    • 11:50

      Träning P-11


      13:30
    • 12:15

      Hammarby IF IBF (hemma) F-06_IB


      13:15
    • 14:00

      Ersan Pokal mot Täby United P-07


      16:00
    • 14:00

      Match AIK - Ersans Pokal P-06


      16:00
    • 14:15

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (hemma) P-09_IB


      16:15
    • 14:45

      Järfälla IBK (hemma) P-04_IB


      15:45
    • 14:45

      Järfälla IBK (hemma) P-03_IB


      16:45
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:00

      Ingarö IF (A) (borta) A-lag Damer


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Sundbybergs IK (hemma) F08/F09_IB


      18:15
    • 20:00

      Vallentuna BK DF 1 (borta) F-05


      22:00