Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Januari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.1
  • 2Ons
    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 12:00

      ST Cupen Svår, gruppspel P-07


      16:00
    • 12:00

      Storvretacupen P-04_IB


      00:00
    • 12:50

      Storvreta (borta) P-04_IB


      14:50
    • 17:30

      Iskra (hemma) P-04_IB


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      21:00
  • 3Tor
    • Heldag

      Storvretacupen P-04_IB

    • 08:20

      Andra lag (hemma) F-08


      12:40
    • 11:45

      Jakobsberg (borta) P-04_IB


      13:45
    • 15:15

      ST Cupen P-06


      21:00
    • 15:40

      Lillån (hemma) P-04_IB


      16:40
    • 17:00

      Stuvsta Indoor Cup F-07


      00:00
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 4Fre
    • 00:00

      Storvretacupen P-04_IB


      19:00
    • Heldag

      Stuvsta Indoor Cup F-07

    • 09:00

      Stuvsta indoor cup, obs spel både fredag och söndag F-05


      00:00
    • 14:00

      Slutspel - ST Cupen P-06


      17:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 5Lör
    • 00:00

      Stuvsta Indoor Cup F-07


      20:30
    • Heldag

      Stuvsta indoor cup, obs spel både fredag och söndag F-05

    • 08:20

      Andra lag (hemma) F-08


      10:20
    • 11:20

      Andra lag (hemma) F-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-06


      16:00
    • 15:30

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      ST Cupen Svår, slutspel P-07


      22:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Stuvsta indoor cup, obs spel både fredag och söndag F-05


      12:30
    • 08:00

      GUSK flickcup - OBS konstgräs inomhus (7-manna) F-05


      17:30
    • 08:00

      Future Stars Cup F-10


      16:00
    • 09:00

      Future Stars Futsal Cup F-09


      19:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-06_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 13:30

      Future Stars Cup F-11


      17:00
    • 14:15

      Träningsmatch Sollentuna FK Norrviken P-06


      16:00
    • 18:00

      Årsta FF (borta) P-06


      19:00
  • 7Mån
    v.2
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Segeltorps IF (borta) P-06_IB


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
      Högdalshallen stor hall
    • 19:30

      Träningsmatch futsal mot Enskede F-05


      21:00
  • 12Lör
    • 08:30

      Tränarkick-off F-08


      22:00
    • 09:00

      Hammarby IF IBF (borta) P-09_IB


      10:00
    • 09:15

      Ekerö IK (hemma) F-06_IB


      10:15
    • 12:00

      Hammarby IF IBF (borta) F-06_IB


      13:00
    • 12:00

      Ingarö IF (borta) P-04_IB


      14:00
    • 12:30

      Träningscup P-09


      16:00
    • 12:45

      Ängby IF (hemma) P-03_IB


      13:45
    • 15:00

      Älta IF (A) (hemma) P-07_IB


      17:00
    • 15:00

      Miniturnering P-09


      18:00
    • 17:00

      Vendelsö IK (hemma) F-07


      19:00
    • 17:00

      Nacka Juniors FF (hemma) F-08


      18:00
    • 17:00

      Huddinge IBS (A) (hemma) P-06_IB


      19:00
  • 13Sön
    • 09:00

      Nacka Wallenstam IBK (C) (borta) P-08_IB


      11:00
    • 09:00

      Teknikträning grupp röd P-09


      11:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:30

      Uppvärmning F-06_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      13:00
    • 11:00

      Reymersholms IK (hemma) P-06


      12:00
    • 11:10

      Åkersberga IBF (A) (hemma) F-06_IB


      12:10
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 12:50

      Träning P-06


      14:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:30

      Gröndals IK (hemma) F-07


      16:30
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Järfälla IBK (B) (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 14Mån
    v.3
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:45
    • 09:50

      Minicup Stuvstahallen F-05


      11:45
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:20

      Minicup Stuvstahallen F-05


      14:00
    • 13:00

      Träning P-13


      14:00
    • 13:00

      Träning F-08


      15:00
    • 13:30

      Ledarmöte - Planera Iggesund P-06


      16:30
    • 14:15

      Skogås Trångsund IBK (A) (hemma) P-09_IB


      15:15
    • 15:00

      Träningsmatcher - Stureby P-09


      17:00
    • 15:30

      Inomhusmatch mot Mälarhöjden! F-09


      18:00
    • 18:00

      Norrtulls SK (hemma) F-08


      19:00
    • 18:00

      FOC Farsta (borta) F-07


      20:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 11:00

      Skogås/Trångsunds IBK (B) (hemma) P-08_IB


      13:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp röd P-09


      12:00
    • 11:00

      IFK Aspudden-Tellus (borta) P-06


      12:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Täby FC (A) (hemma) F-06_IB


      13:00
    • 12:00

      Sköndals IK (A) (borta) P-06_IB


      14:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 12:15

      Älvsjö AIK IBF (C) (borta) A-lag Damer


      14:15
    • 13:00

      Träning F-05


      15:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Gröndals IK (hemma) F-07


      15:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Spårvägens FF (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 21Mån
    v.4
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:00

      Göransson cup - futsal - 1200 kr/spelare F-05


      00:00
    • 17:15

      Täby Blixten F-07


      23:00
    • 19:30

      Sickla IF (borta) F-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 26Lör
    • Heldag

      Göransson cup - futsal - 1200 kr/spelare F-05

    • 09:00

      Fotboll och teambuilding, dag 1 F-09


      21:00
    • 09:15

      Skogås/Trångsunds IBK (A) (hemma) P-07_IB


      11:15
    • 11:30

      FBI Tullinge (hemma) P-04_IB


      13:30
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:45

      Ekerö IK (hemma) F-06_IB


      13:45
    • 13:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) F-11


      14:00
    • 13:00

      Värmdö IF (borta) F08/F09_IB


      14:00
    • 14:00

      Nacka Wallenstam IBK (E) (borta) P-09_IB


      15:00
    • 14:00

      Högalids IF (B) (hemma) A-lag Damer


      16:00
    • 14:15

      Farsta IBK (B) (hemma) P-06_IB


      16:15
    • 15:00

      Träning F-07


      16:00
    • 15:00

      Träningscup Mariefred P-09


      18:00
    • 15:30

      Träningsmatch Enskede P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      19:00
    • 17:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) F-07


      19:00
  • 27Sön
    • 00:00

      Göransson cup - futsal - 1200 kr/spelare F-05


      19:59
    • 08:00

      Fotboll och teambuilding dag 2 F-09


      14:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:00

      Enskede IK (hemma) P-06


      10:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:45

      Träningsmatch Sollentuna FK Norrviken P-06


      12:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp röd P-09


      12:00
    • 11:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (borta) P-08_IB


      13:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Vallentuna Futsal Club (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Träning F-10


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:15

      Töjnan IBK (A) (borta) P-03_IB


      17:15
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 28Mån
    v.5
  • 29Tis
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P13 Örby IS


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:30
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 09:00

      Intresseanmälan - Örebrocupen P-09


      09:00
    • 16:00

      Träning F-06_IB


      17:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Intresse anmälan - Flygfyren P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:30

      Träning P-05


      20:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00