Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
  • 3Tis
    • Heldag

      Träning F-09

    • 16:00

      Extra träning med Svenska Fotbollsakademin! F-09


      18:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
    • 21:00

      Träning P-00-01_IB


      22:30
  • 4Ons
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07_IB


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06_IB


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-06_IB


      11:15
    • 10:30

      Kamrat9an P-06


      00:00
    • 11:00

      Träningsspel mot Farsta P-07


      13:00
    • 11:15

      Sickla IF (hemma) P-07_IB


      13:15
    • 11:45

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (hemma) A-lag Damer


      13:45
    • 12:00

      Hammarby IF IBF (borta) P-08_IB


      13:00
    • 12:15

      Älvsjö AIK IBF (hemma) F-06_IB


      13:15
    • 13:15

      Mariebergs SK (hemma) P-04_IB


      15:15
    • 13:30

      Enskede IK Svart (hemma) F-05


      15:30
    • 17:00

      Ekerö IK (B) (hemma) P-00-01_IB


      19:00
    • 17:45

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-03_IB


      18:45
  • 8Sön
    • 00:00

      Kamrat9an P-06


      16:00
    • 08:30

      Boys & Girls Spring Cup P-09


      14:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch - Jarlaberg P-06


      12:00
    • 12:10

      Knatteligan F08/F09_IB


      15:00
    • 14:45

      Träning P-11


      16:00
    • 15:00

      Pappas Pojkar FF Vit (hemma) P-05


      16:00
    • 16:30

      Match mot Stuvsta F-05


      18:30
    • 17:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2 (borta) P-03


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 9Mån
    v.15
    • 16:50

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Ledarmöte P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 20:00

      Tränarmöte P-08 Fotboll


      21:30
    • 20:00

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 14:00

      Katrineholm Innebandy Cup P-06_IB


      00:00
    • 15:50

      Mälarenergi Cup F-06_IB


      00:00
    • 16:30

      Andra delen av tränarutbildningen F-05


      19:00
    • 16:30

      Uppföljande ledarutbildning P-03


      18:30
    • 18:00

      Mälarenergicup Västerås P-04_IB


      00:00
    • 19:20

      Katrineholmscup P-06_IB


      20:20
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:30

      Storvreta IBK Storvreta IBK -1 (borta) P-04_IB


      21:30
  • 14Lör
    • Heldag

      Katrineholm Innebandy Cup P-06_IB

    • Heldag

      Mälarenergi Cup F-06_IB

    • Heldag

      Mälarenergicup Västerås P-04_IB

    • 10:00

      Bootcamp 1, Liseberg! F-09


      12:00
    • 10:00

      Attunda cupen P-08 Fotboll


      00:00
    • 10:15

      Långshyttans IBK (hemma) P-04_IB


      11:15
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) P-07


      12:00
    • 11:20

      Katrineholmscup P-06_IB


      12:20
    • 12:00

      Minicup lördag 14/4 mot Årsta, Mälarhöjden och Tellus Aspudden F-05


      16:00
    • 12:00

      April 9an P-06


      00:00
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) P-07


      15:00
    • 14:40

      Attundacupen F-07


      00:00
    • 15:30

      Katrneholmscup P-06_IB


      16:30
    • 16:15

      STC Kungälv IBK (hemma) P-04_IB


      17:15
    • 20:45

      Huddinge (hemma) P-04_IB


      21:45
  • 15Sön
    • 00:00

      Katrineholm Innebandy Cup P-06_IB


      20:00
    • 00:00

      Mälarenergi Cup F-06_IB


      18:30
    • 00:00

      Mälarenergicup Västerås P-04_IB


      19:00
    • 00:00

      Attunda cupen P-08 Fotboll


      19:00
    • 00:00

      April 9an P-06


      16:00
    • 00:00

      Attundacupen F-07


      18:59
    • 08:30

      Andra lag (hemma) F-08


      16:00
    • 09:00

      Spånga (hemma) F-10


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Bootcamp 2, Bäckahagen! F-09


      13:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 11:00

      Tullinge TP FK 1 (borta) F-05


      13:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Bollstanäs SK (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Bollstanäs SK (hemma) P-07


      14:00
    • 13:50

      Katrineholmscup P-06_IB


      14:50
    • 14:05

      Värmdö IF Blå (borta) P-03


      16:00
    • 14:30

      Sörskogens IF 2 (borta) P-05


      15:30
    • 14:45

      Träning P-11


      16:00
    • 15:45

      Älvsjö AIK FF 2 (borta) F-05


      17:45
    • 20:00

      Tränarmöte F08 F-08


      21:00
  • 16Mån
    v.16
    • 16:50

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 20:15

      Föräldramöte F-08


      21:15
      Park (Götalandsvägen 181)
      Anteckning: Alla föräldrar är välkomna på föräldramöte!
      Vi ses och pratar om den kommande säsongen;
      - träningar
      - cuper; Aros och St Erikscupen
      - Fikaförsäljning
      - Sponsring
      - Attityd och inställning
      - Kläder
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:00

      Extraträningar med SvFA - enbart för anmälda P-08 Fotboll


      17:00
    • 17:00

      Extraträning SVFA (anmälda) P-06


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 18:00

      Skogås-Trångsunds FF Röd (borta) F-09


      19:30
    • 18:45

      Älvsjö AIK FF Grön 1 (hemma) P-06


      19:45
    • 19:30

      Sörskogens IF 1 (borta) P-10


      21:30
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 21Lör
    • 09:00

      Örby - Stuvsta P-08 Fotboll


      10:00
    • 09:00

      Enskede IK Vit (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:00

      Vendelsö IK 5 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Segeltorps IF 2 (borta) P-06


      11:00
    • 10:00

      Stuvsta IF 4 (borta) P-08 Fotboll


      12:00
    • 10:00

      Segeltorps IF 1 (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      Gustavsbergs IF FK (borta) F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04_IB


      23:00
    • 11:30

      Fikaansvariga F-08


      14:00
    • 11:45

      SM Final i Innebandy P-03_IB


      17:00
    • 12:00

      Sätra SK MH2 (borta) F-05


      14:00
    • 12:00

      Skogås-Trångsunds FF Röd (hemma) F-08


      13:00
    • 12:00

      Boo FF 7 (borta) P-07


      14:00
    • 12:15

      Match mot Reymers (9M) F-05


      13:15
    • 13:00

      Segeltorps IF 2 (hemma) F-08


      14:00
    • 13:00

      Gröndals IK 1 (borta) F-07


      15:00
    • 13:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2 (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Enskede IK Röd (borta) P-09


      14:00
    • 14:00

      Mariebergs SK (hemma) P-08 Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Träningsmatch F-11


      16:00
    • 17:00

      Käk efter SM-finalen P-04_IB


      19:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:30

      Tyresö Trollbäcken IBK (borta) P-10_IB


      11:20
    • 09:45

      TTP Knatteserie P-11


      10:15
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Gul 1 (hemma) P-09


      11:00
    • 10:00

      FOC Farsta Svart (borta) P-10


      12:00
    • 10:30

      Huddinge IF 2 (hemma) P-06


      11:30
    • 10:30

      TTP Knatteserie P-11


      11:00
    • 11:00

      Grödinge SK Grön (hemma) F-10


      12:00
    • 11:00

      Hanvikens SK Vit (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      FOC Farsta Mix (borta) P-09


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 14:00

      Träningsmatch - Märsta P-05


      15:30
    • 14:00

      Cup P-09_IB


      16:15
    • 14:15

      Minicup P-03_IB


      19:00
    • 15:00

      Högdalens AIS (hemma) P-03_IB


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch internt P-06


      17:00
    • 16:00

      Hammarby IF FF 22 grön (borta) P-10


      18:00
    • 16:30

      Djurgårdens IF FF 1 (borta) F-05


      18:30
    • 17:00

      Farsta IBK (borta) P-03_IB


      18:00
    • 18:20

      Saltsjöbadens IF (hemma) P-03_IB


      19:20
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 20:15

      Farsta IBK (borta) P-03_IB


      21:15
  • 23Mån
    v.17
    • 16:50

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Ledarmöte F-06_IB


      21:00
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 24Tis
    • 16:00

      Extra träning SVFA P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      SvFA-träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Extra träning SvFA P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08 Fotboll


      19:15
    • 17:40

      Träning F-08


      19:15
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:00

      Extra träning med Svenska Fotbollsakademin! F-09


      17:00
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Extraträning SVFA (anmälda) P-06


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 17:15

      Sörskogens IF 2 (borta) P-08 Fotboll


      18:15
    • 17:30

      Älta IF vit (borta) F-08


      18:30
    • 18:30

      Huddinge IF 3 (borta) P-08 Fotboll


      19:30
    • 19:15

      Gröndals IK 2 (hemma) P-05


      20:15
    • 19:30

      Ingarö IF (borta) P-03


      21:30
    • 19:30

      Sörskogens IF Röd (borta) F-10


      21:30
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 20:00

      Rapa Nui FK (hemma) A-lag Herrar


      22:00
  • 28Lör
    • 09:00

      IFK Haninge 12 (borta) P-07


      11:00
    • 09:00

      Konyaspor Kultur och IF (hemma) P-08 Fotboll


      10:00
    • 10:00

      Reymersholms IK 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      FC Djursholm 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:00

      Sköndals IK FK 1 (borta) F-05


      11:00
    • 11:00

      Boo FF 6 (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF Vit 2 (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Högdalens AIS 1 (hemma) P-07


      13:00
    • 11:30

      Fikaansvarig F-08


      13:00
    • 12:00

      Sickla IF Röd (hemma) F-08


      13:00
    • 12:15

      Segeltorps IF 1 (hemma) F-05


      14:15
    • 12:45

      Enskede IK Vit 1 (borta) P-06


      13:45
    • 13:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2B (borta) P-09


      14:00
    • 13:30

      Stureby SK 2 (hemma) F-05


      15:30
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF Vit (borta) F-10


      15:00
  • 29Sön
    • 09:00

      TTP Knatteserie P-11


      11:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Sätra SK (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Hanvikens SK Gul (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 10:30

      Stureby SK 3 (hemma) P-06


      11:30
    • 10:30

      TTP Knatteserien P-11


      11:00
    • 11:00

      Rågsveds IF grön (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Hammarby IF FF 16 grön (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      Nackdala AIS 2 (hemma) P-10


      14:00
    • 12:00

      Tunisiska FC 1 (hemma) P-10


      14:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF Blå 2 (hemma) P-10


      15:00
    • 13:15

      Vänskapsmatch P-09_IB


      15:30
    • 14:45

      Sörskogen/Stuvsta (borta) F-05


      16:45
    • 15:00

      Tullinge TP FK Grön (borta) F-08


      16:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 30Mån
    v.18
    • 16:50

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:05

      Träning P-03


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30