Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Mars 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.9
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 09:20

      Kamratcupen - lag B P-11


      12:00
    • 11:00

      Kamrat cupen - Sportlovscup P-06


      00:00
    • 12:00

      Träningsmatch P-00


      15:00
    • 14:00

      Träning F-06_IB


      16:00
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.10
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 16:00

      KLUBBLOKALEN BOKAD: Gamla ÖISare Örby IS


      23:59
    • 18:00

      Tigercupen 2018 F-07


      21:00
    • 19:30

      Sköndals IK (hemma) P-03_IB


      21:30
  • 10Lör
    • 09:00

      Match mot Sickla F-05


      10:15
    • 09:15

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-08_IB


      10:15
    • 10:00

      KLUBBLOKALEN BOKAD: Gamla ÖISare Örby IS


      14:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:15

      Älta IF (hemma) P-07_IB


      12:15
    • 11:00

      Träningsmatch - HIF P-09


      12:00
    • 11:15

      Salems IF (hemma) F-06_IB


      12:15
    • 12:15

      Ekerö IK (borta) P-04_IB


      14:15
    • 12:15

      Ekerö IK (B) (hemma) P-06_IB


      14:15
    • 12:45

      Tumba GOIF (A) (borta) F-06_IB


      13:45
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:15

      Tungelsta IF (hemma) P-03_IB


      15:15
    • 15:45

      Duvbo IK (hemma) P-00-01_IB


      17:45
    • 16:00

      Match mot Ingarö F-05


      18:00
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 16:45

      Hammarby IF Fotboll (borta) P-03


      18:00
  • 11Sön
    • 07:45

      Träningsmatch Futsal P-06


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Åkersberga FC (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch HIF P-09


      13:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Match mot Hammarby (ute, konstgräs) F-05


      16:45
    • 15:40

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 18:30

      Vendelsö IK (A) (borta) A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 20:30

      Mariebergs SK (borta) P-00-01_IB


      22:30
  • 12Mån
    v.11
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Örby IS P10 (borta) F08/F09_IB


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10_IB


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09_IB


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07_IB


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06_IB


      20:30
      Bandhags hallen stora
      Anteckning: Träning i Bandhagshallen 19.00 - 20.30

      Ta med inneskor/klubba/glasögon och vattenflaska.

      /Ledarna för P06
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
  • 15Tor
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:10

      Träning F-07


      20:30
    • 19:45

      Träning F-05


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning P-00-01_IB


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 09:15

      IK Tomtberga (A) (hemma) F-06_IB


      10:15
    • 10:00

      Kungsängens IF (borta) P-08_IB


      11:00
    • 10:00

      Orminge FC F08 (borta) F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:15

      Värmdö IF (B) (hemma) F-06_IB


      11:15
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 12:15

      Tungelsta IF (hemma) P-07_IB


      14:15
    • 12:30

      Träning P-03


      14:00
    • 13:30

      Vendelsö IK (B) (hemma) P-04_IB


      15:30
    • 14:00

      Match mot Älta (inomhus) F-05


      16:00
    • 14:30

      InomhusCup - Högdalshallen P-06


      17:00
    • 15:30

      Inställd på grund av väderförhållanden! Träningsmatch P-08 Fotboll


      16:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK (hemma) P-07


      17:00
    • 16:05

      Inställd på grund av väderförhållanden! Träningsmatch P-08 Fotboll


      16:40
    • 16:30

      InomhusCup - Högdalshallen P-06


      19:00
  • 18Sön
    • 08:30

      PARK: Domarutbildning Örby IS


      16:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:00

      Domarkurs 2018 F-05


      16:00
    • 09:00

      Domarutbildning P-05


      16:00
    • 09:25

      Träning P-07


      11:00
    • 09:30

      Träningsmatcher F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 10:30

      Träning P-09_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Nacka Wallenstam IBK (A) (borta) P-06_IB


      14:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 12:15

      Tyresö Trollbäcken IBK (D) (borta) P-03_IB


      13:15
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:00

      Föräldramöte P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:40

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Huddinge IBS (hemma) F-06_IB


      19:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 20:30

      Älvsjö AIK IBF (C) (hemma) P-00-01_IB


      22:30
  • 19Mån
    v.12
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-00-01_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 16:30

      Kick-off för utesäsongen P-03


      22:30
    • 17:30

      Högdalens AIS (borta) F-06_IB


      18:30
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 24Lör
    • 08:30

      Boys & Girls Springcup F-07


      14:00
    • 09:15

      Huddinge IK (hemma) F-06_IB


      10:15
    • 10:30

      Match Rågsved Grön P-06


      12:00
    • 11:00

      Bowling F-10


      13:00
    • 11:15

      Ingarö IF (A) (borta) F-06_IB


      12:15
    • 12:15

      Salems IF (borta) P-07_IB


      14:15
    • 12:15

      Kickoff-cup F-05


      15:45
    • 12:30

      Träningsmatch 1 - Älvsjö P-06


      14:00
    • 12:30

      Andra lag (borta) F-08


      17:00
    • 12:55

      Bauhas vårcup P-10


      16:30
    • 13:00

      Tumba GOIF (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:30

      Träningsmatch 2 - Älvsjö P-06


      15:00
    • 14:15

      Högalids IF (hemma) P-08_IB


      15:15
    • 15:00

      Farsta IBK (A) (borta) P-04_IB


      17:00
    • 16:30

      Ingarö IF (B) (borta) P-00-01_IB


      18:30
  • 25Sön
    • Heldag

      Bauhaus vårcup 25 mars. Påminnelse! F-09

    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning F-12 fotboll


      11:00
    • 10:15

      Djurö Vindö IF (borta) P-10_IB


      14:10
    • 11:00

      Foc Farsta (borta) F-10


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch P-09_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 12:30

      Segeltorps IF (borta) P-03


      14:00
    • 12:40

      Kickoff-cup F-05


      16:00
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Vårcupen P-07


      18:00
    • 15:00

      Träning P-05


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:40

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Mariebergs SK (hemma) P-06_IB


      19:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 20:30

      Västerhaninge IBK (hemma) P-03_IB


      21:30
  • 26Mån
    v.13
  • 27Tis
    • 17:00

      Träningsmatch - Jarlaberg P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 19:00

      Träning F-10


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 21:30

      Träning P-00-01_IB


      23:00
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Skärgårdscupen P-09


      20:30
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 30Fre
    • 08:00

      Cup 9:manna P-06


      13:00
    • 08:45

      Tullinge (borta) P-04_IB


      09:45
    • 09:30

      Påsknian P-05


      16:00
    • 13:15

      Västerhaninge (borta) P-04_IB


      14:15
    • 16:15

      Täby (borta) P-04_IB


      17:15
    • 18:00

      Påskcup Tullinge P-04_IB


      19:00
  • 31Lör
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatc - Tyresöpojkarna P-06


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch - IFK Haninge P-06


      13:00