Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • 09:00

      Älvsjö AIK IBF (A) (borta) P-06_IB


      11:00
    • 09:00

      FBI Tullinge (A) (borta) P-08_IB


      11:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:30
    • 11:15

      Huddinge IBS (B) (borta) P-09_IB


      13:15
    • 12:00

      Tumba GOIF (borta) F-06_IB


      13:00
    • 14:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (borta) P-04_IB


      16:00
    • 14:00

      Kärrtorps IBK (hemma) P-07_IB


      16:00
    • 14:30

      Träning P-07


      15:30
    • 15:00

      Träning F-07


      17:00
    • 15:15

      Träningsmatch Jarlaberg P-06


      17:00
    • 16:00

      Täby FC (B) (hemma) F-06_IB


      17:00
    • 17:00

      Träningsmatcher inomhus P-09


      19:00
    • 17:00

      Tungelsta IF (hemma) F08/F09_IB


      18:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch mot Älta F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp Blå P-09


      12:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 12:30

      Träningsmatch lag Blå mot Älvsjö P-07


      13:30
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:15

      Järfälla IBK (borta) P-03_IB


      15:15
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 20:00

      Huddinge IF (borta) P-06


      21:00
  • 3Mån
    v.49
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08 Fotboll


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 19:15

      Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS (hemma) P-03_IB


      21:15
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      Träning P-08 Fotboll

    • Heldag

      20% på Stadium F-06_IB

    • 08:30

      Luciacupen - futsal i nykvarn 300kr/pers F-05


      23:00
    • 09:15

      Vendelsö IK (hemma) P-04_IB


      11:15
    • 10:30

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-03_IB


      11:30
      Högdalshallen
      Serie: Pantamera Pojkar Mör
      Samlingstid: 09:45
      Resultat och referat
    • 12:00

      Nacka Wallenstam IBK (borta) F08/F09_IB


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch Huddinge - Futsal P-06


      15:00
    • 14:00

      Träning F-07


      15:30
    • 15:00

      BP 07-3 (borta) P-07


      16:00
    • 15:30

      Vaxholms IBF (B) (borta) F-06_IB


      16:30
    • 16:00

      Västerhaninge IBK (hemma) P-06_IB


      18:00
    • 17:00

      Stuvsta IF (hemma) F-07


      19:00
    • 18:00

      IF Brommapojkarna (hemma) F-08


      19:00
    • 18:10

      Decembercupen P-08 Fotboll


      21:40
  • 9Sön
    • Heldag

      Träning P-08 Fotboll

    • Heldag

      20% på Stadium F-06_IB

    • 08:00

      Adventscupen, inomhus i Upplands Väsby F-09


      14:00
    • 08:00

      Fut5aLucia 2018 F-07


      14:00
    • 09:00

      Nacka Wallenstam IBK (G) (borta) P-09_IB


      10:30
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F-08


      12:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      IF Brommapojkarna (hemma) P-09


      11:00
    • 10:30

      BP 08 Akademi 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Lek istället för träning! P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp Blå P-09


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Älta F-05


      13:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Knatteligan PF-11_IB


      15:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:15

      Träning P-06


      14:30
    • 13:50

      Snöbollen Cup P-09


      17:30
    • 14:15

      Hässelby SK IBK (borta) P-10_IB


      17:15
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 10Mån
    v.50
  • 11Tis
    • Heldag

      Träning P-08 Fotboll

    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 19:00

      Träningsmatch mot Älvsjö P-06


      20:30
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 16:00

      Träning F-06_IB


      17:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 17:45

      Träning P-06


      19:15
    • 17:50

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:00
  • 14Fre
    • 16:00

      Lussecupen P-06_IB


      22:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Nacka Juniors FF (borta) F-07


      21:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Örby IS Röd (hemma) F-08


      10:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:15

      Sköndals IK (hemma) F-06_IB


      10:15
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 11:30

      Hammarby IF IBF (borta) P-07_IB


      13:30
    • 12:45

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) P-04_IB


      14:45
    • 14:30

      Snöbollen cup, 150 kr/spelare F-05


      20:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK IBF (A) (hemma) P-09_IB


      16:30
    • 15:15

      Skogås/Trångsunds IBK (hemma) A-lag Damer


      17:15
    • 16:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Salems IF (B) (hemma) P-08_IB


      18:00
  • 16Sön
    • 08:50

      Snöbollen 2018 F-07


      14:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:00

      Hammarby IF FF (borta) P-06


      11:00
    • 10:30

      Rågsveds IF Vit (hemma) P-07


      11:30
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-05


      13:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp Blå P-09


      12:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Bele Barkarby IF IBF (borta) F-06_IB


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 17Mån
    v.51
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 15:30

      Träning P-09


      17:30
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.52
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 08:00

      Johan Björkmans pokal P-07


      00:00
    • 08:00

      ST Cupen P-07


      00:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Johan Björkmans pokal P-07

    • Heldag

      ST Cupen P-07

    • 09:00

      Stuvsta Indoor Cup P-06


      00:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Johan Björkmans pokal P-07

    • Heldag

      ST Cupen P-07

    • Heldag

      Stuvsta Indoor Cup P-06

    • 08:30

      Jullovs cupen i Linköping F-07


      15:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 13:30

      Minicup Sollentuna hallen (konstgräs) P-06


      19:15
    • 15:30

      Träning P-09


      17:30
  • 30Sön
    • 00:00

      Johan Björkmans pokal P-07


      19:00
    • 00:00

      ST Cupen P-07


      19:00
    • 00:00

      Stuvsta Indoor Cup P-06


      19:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
  • 31Mån
    v.1