Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 12:00

      Träningsturnering P-08_IB


      16:00
    • 14:00

      Nacka Wallenstam IBK (F) (hemma) P-09_IB


      15:00
    • 17:00

      Högalids IF (B) (borta) A-lag Damer


      19:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 14:00

      Spelarmöte P-03


      15:00
    • 14:00

      KLUBBLOKALEN: P-03 spelarmöte Örby IS


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatcher inomhus P-09


      16:00
  • 5Mån
    v.45
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Vendelsö IK (A) (borta) P-07_IB


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch Älvsö P-06


      12:00
    • 10:45

      Åkersberga IBF (hemma) P-03_IB


      11:45
      Liljeholmshallen 2
      Serie: Pantamera Pojkar Mör
      Samlingstid: 10:00
      Resultat och referat
    • 11:00

      Träningsmatch mot Enskede P-08 Fotboll


      12:00
    • 11:30

      Älvsjö AIK IBF (borta) F-06_IB


      12:30
    • 12:30

      Träning F-07


      14:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:15

      Tungelsta IF (hemma) A-lag Damer


      15:15
    • 14:30

      Älvsjö AIK (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (C) (hemma) P-08_IB


      17:00
    • 15:30

      Skå IK & Bygdegård (borta) P-09


      17:30
    • 16:00

      Ekerö IK (D) (hemma) P-06_IB


      18:00
    • 17:00

      Nacka Wallenstam IBK (hemma) F-06_IB


      18:00
    • 18:00

      Älvsjö AIK FF (borta) F-08


      19:00
    • 18:45

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-04_IB


      20:45
  • 11Sön
    • 09:00

      Västerhaninge IBK (borta) P-04_IB


      11:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-06_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Anmälan extra teknikträning inomhus P-09


      12:00
    • 11:00

      Nacka Vit/Sickla (borta) F-07


      13:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 12:00

      Avslutningsaktivitet P-03


      21:00
    • 13:00

      KLUBBLOKALEN: Totte utbildning Fotbollsektionen


      15:00
    • 13:00

      KLUBBLOKALEN: Totte utbildning Örby IS


      15:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:45

      Träning P-11


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot Enskede F-05


      16:30
    • 15:00

      Lagaktivitet - Bowling F-08


      17:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) P-06


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 12Mån
    v.46
    • 15:50

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Ledarmöte P-06


      20:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandy P06 Örby IS


      21:00
    • 18:50

      KOST - Föreläsare:Karin Dahlqvist IB Sektionen


      21:00
    • 19:00

      Träning F-06_IB


      21:00
    • 19:00

      Föräldramöte P-06_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Hässelby SK IBK (hemma) F08/F09_IB


      10:30
    • 10:15

      Ersan Pokal P-08 Fotboll


      11:15
    • 10:30

      Träningsmatch utomhus Älvsjö P-06


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-07


      12:30
    • 12:30

      Gröndals IK (hemma) P-10


      13:30
    • 14:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (hemma) P-07_IB


      16:00
    • 15:00

      Värmdö IF (A) (hemma) F-06_IB


      16:00
    • 15:30

      Ingarö IF (B) (borta) A-lag Damer


      17:30
    • 16:00

      Träningsmatch mot Stuvsta F-05


      18:00
  • 18Sön
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:45

      Saltsjöbadens IF (borta) P-08_IB


      11:45
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Orminge FC F08 (hemma) F-08


      11:15
    • 10:30

      Träningmatch mot Enskede F-05


      12:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp Blå P-09


      12:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 12:15

      Värmdö IF (A) (borta) P-06_IB


      14:15
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:15

      Värmdö IF (B) (borta) F-06_IB


      14:15
    • 13:15

      Huddinge IBS (C) (borta) P-09_IB


      15:15
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      Mälarhöjden F07 (hemma) F-07


      15:00
    • 14:00

      Stureby SK (borta) P-06


      15:00
    • 14:00

      Ersan pokal P-08 Fotboll


      15:00
    • 14:45

      Träning P-11


      16:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 17:00

      Sickla IF F08 (hemma) F-08


      18:00
    • 17:00

      Vallentuna IBK (borta) P-03_IB


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Stureby SK (hemma) F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 19Mån
    v.47
    • 15:50

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Föräldrarmöte P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06_IB


      21:00
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:00

      Träning F-06_IB


      17:00
    • 17:00

      Säsongsavslutning F-07


      20:00
    • 17:50

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Fotbollsavslutning i Sturebyskolan! F-09


      20:00
    • 18:00

      Fotbollsavslutning F-10


      20:00
    • 18:00

      Avslutning 2018 P-11


      20:00
    • 18:00

      Örby IS julavslutning F-08


      20:00
    • 18:00

      Avslutning P-06


      20:00
    • 18:00

      Sturebyskolans ljushall P-07


      20:00
    • 18:00

      ÖIS årsavslutning P-05


      20:00
    • 18:00

      ÖIS årsavslutning P-08 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08 Fotboll


      19:15
    • 18:00

      ÖIS Årsavslutning P-09


      20:00
    • 18:00

      Avslutning med hela Örby IS! P-12 Fotboll


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Sörmlands sparbanks cup F-05

    • 10:00

      Älvsjö 07 Vit (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      IFK Vaxholm (borta) P-07


      12:00
    • 11:30

      Rönninge Salem Fotboll (borta) F-08


      13:30
    • 11:45

      Salems IF (hemma) P-04_IB


      13:45
    • 13:00

      Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS (hemma) P-03_IB


      15:00
    • 15:00

      Täby FC (C) (borta) F-06_IB


      16:00
    • 15:15

      Högalids IF (borta) P-07_IB


      17:15
    • 15:30

      Huddinge IK (hemma) A-lag Damer


      17:30
    • 16:00

      Sköndals IK (hemma) P-09_IB


      18:00
    • 17:00

      Åkersberga IBF (hemma) F-06_IB


      18:00
    • 17:00

      Stockholm United FF (borta) F-07


      19:00
    • 18:00

      IFK Sollentuna (borta) P-09


      20:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07_IB


      11:00
    • 10:00

      Träning F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning F-05


      13:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Teknikträning grupp Blå P-09


      12:00
    • 11:00

      Ersan pokal P-08 Fotboll


      12:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK IBF (borta) F08/F09_IB


      12:00
    • 11:30

      Träning F-09


      13:00
    • 12:00

      IFK Stockholm FK (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Träning PF-12_IB


      13:00
    • 13:00

      Träning F-13


      14:00
    • 13:30

      Träning P-12 Fotboll


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      November indoor F-07


      19:30
    • 16:30

      Täby FC (C) (hemma) P-04_IB


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 26Mån
    v.48
    • 15:50

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:50

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06_IB


      21:00
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre