Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 08:30

      Future Stars Futsal Cup 2018 P-06


      16:00
    • 17:00

      Träning P-09_IB


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      19:30
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 11:00

      Andra lag (borta) F-08


      13:45
    • 15:00

      Stuvsta indoor - gruppspel F-05


      18:15
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Kamratcupen P-07

    • 09:45

      Kamratcupen P-11


      13:00
    • 09:45

      Kamratcupen - lag blå P-11


      13:00
    • 10:15

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) A-lag Damer


      12:15
    • 10:30

      Duvbo IK (borta) P-04_IB


      12:30
    • 12:30

      Kamratcupen - lag röd P-11


      16:30
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:00

      Träning F-05


      14:30
  • 7Sön
    • Heldag

      Kamratcupen P-07

    • 08:30

      Minicup, Hammarby Sjöstad P-09_IB


      14:15
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:00

      Andra lag (borta) F-08


      12:20
    • 09:00

      Träning P-05


      10:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      11:00
    • 11:00

      Föräldrarna (hemma) F-06_IB


      12:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF (borta) F-05


      14:00
    • 12:30

      AIK IBF (B) (borta) P-06_IB


      14:30
    • 13:00

      Stuvsta indoor, slutspel F-05


      16:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Knatteligan F08/F09_IB


      15:45
    • 15:00

      Träning F-05


      17:00
  • 8Mån
    v.2
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: lokalen bokad seniorerna Örby IS


      21:00
    • 20:00

      Träning P-00-01_IB


      21:30
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P-09_IB


      18:00
    • 18:30

      Seriematch mot Mariebergs SK P-06_IB


      21:00
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: Styrelsemöte fotbollssektionen Örby IS


      21:00
    • 19:00

      Mariebergs SK (borta) P-06_IB


      21:00
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 17:45

      Nacka Wallenstam IBK (B) (borta) P-00-01_IB


      19:45
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 13Lör
    • 10:00

      Träning F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:00
    • 10:30

      Farsta IBK (borta) P-08_IB


      11:30
    • 11:45

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-04_IB


      13:45
    • 11:45

      Inomhuscup Fryshuset P-06


      14:00
    • 12:45

      Huddinge IBS (A) (borta) P-03_IB


      14:00
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:15

      Ingarö IF (hemma) P-07_IB


      15:15
    • 13:30

      Träning P-03


      15:00
    • 14:15

      Ekerö IK (borta) F-06_IB


      15:15
    • 14:30

      Träning P-09


      16:00
    • 15:45

      Inomhuscup P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
  • 14Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:25

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:15

      Lidingö Gazoliners FC (hemma) P-03


      12:15
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 12:15

      Enskede IK (hemma) F-05


      14:15
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      KLUBBLOKALEN: lokalen bokad F08 Örby IS


      16:00
    • 14:15

      Futsal match - Stuvsta P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning F-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 18:00

      Match mot Enskede F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 17:30

      Träning F-06_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:10

      Träning F-07


      20:30
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning P-00-01_IB


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 19Fre
    • 18:15

      Huddinge IBS (D) (borta) P-07_IB


      20:15
    • 19:00

      IBF Offensiv Lidingö (A) (borta) P-00-01_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 20Lör
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 10:00

      Miniturnering P-07


      13:00
    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:15

      FBI Tullinge (hemma) F-06_IB


      11:15
    • 11:15

      Vendelsö IK (A) (hemma) P-03_IB


      12:15
    • 11:15

      Bromma KFUM (hemma) P-08_IB


      12:15
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 14:00

      KickOff - Spelare P-06


      17:30
    • 15:00

      Träning F-07


      16:30
    • 15:15

      Träning F-05


      17:00
    • 15:15

      Boo KFUM IA (borta) A-lag Damer


      17:15
    • 16:00

      Match mot Sickla F-05


      18:00
    • 16:15

      Farsta IBK (C) (hemma) P-00-01_IB


      18:15
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Djurgårdens IF IBS (borta) P-04_IB


      20:00
  • 21Sön
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:25

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:15

      Futsal match - Hässelby P-05


      12:00
    • 11:45

      Träning PF-11_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:30

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:15

      Stureby SK (borta) F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 18:15

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) P-03


      20:15
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 22Mån
    v.4
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 20:30

      Träning P-00


      22:00
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • Heldag

      Skiljebo SK Futsalcup P-03

    • 19:00

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 27Lör
    • Heldag

      Skiljebo SK Futsalcup P-03

    • 10:00

      Träning F08/F09_IB


      11:30
    • 10:00

      Träning F-07


      12:00
    • 10:45

      Värmdö IF (A) (hemma) A-lag Damer


      12:45
    • 12:00

      Träningsmatcher P-10


      13:00
    • 12:45

      Farsta IBK (B) (borta) P-03_IB


      14:45
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:15

      Hammarby IF IBF (borta) P-00-01_IB


      15:15
    • 15:00

      Nacka Wallenstam IBK (B) (borta) F-06_IB


      16:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 28Sön
    • Heldag

      Skiljebo SK Futsalcup P-03

    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 09:25

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:15

      Stockholm United FF (borta) F-05


      13:15
    • 12:00

      Träning F-05


      14:00
    • 12:00

      AIK IBF (B) (borta) P-06_IB


      14:00
    • 12:00

      Träning P-00


      13:30
    • 13:15

      Futsal match - Älvsjö P-05


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08 Fotboll


      18:00
    • 17:15

      Futsal match .- Årsta P-05


      18:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 19:15

      Reymersholms IK (hemma) P-03


      21:15
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons