Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      Scorpions cup P-04_IB


      00:00
    • 10:40

      Täby (hemma) P-04_IB


      11:40
    • 11:00

      Hammarby IF IBF (hemma) P-00-01_IB


      13:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:00
    • 15:20

      Nykvarns (borta) P-04_IB


      16:20
    • 19:20

      SK Vide (borta) P-04_IB


      20:20
    • 21:00

      1/8 A slutspel 2:a gruppen (hemma) P-04_IB


      22:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Scorpions cup P-04_IB


      19:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-05


      11:30
    • 10:15

      Hammarby IF FF (borta) F-05


      12:15
    • 10:40

      1/4 Aslutspel 1:a gruppen (hemma) P-04_IB


      11:40
    • 15:00

      Träning P-11


      16:00
    • 16:15

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) A-lag Damer


      18:15
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
    • 17:30

      Fotbollsavslutning, egen för F09! F-09


      19:30
    • 17:30

      KLUBBLOKALEN: bokad av f09 Örby IS


      19:30
    • 19:00

      Träning F-10


      20:00
    • 21:30

      Träning P-00-01_IB


      23:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Yoga, lokalen uthyrd Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Styrelsemöte FS (ej i klubblokalen) Örby IS


      21:00
    • 19:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:45

      Träning P-00-01_IB


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
  • 10Fre
    • 16:00

      KLUBBLOKALEN BOKAD: Gamla ÖISare Örby IS


      23:59
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 11Lör
    • 10:00

      KLUBBLOKALEN BOKAD: Gamla ÖISare Örby IS


      14:00
    • 10:00

      Träningsmatch Sollentuna P-06


      11:30
    • 10:15

      FBI Tullinge (hemma) F-06_IB


      11:15
    • 10:30

      Avslutning - Laserdome + Lorans Pizzeria P-09


      14:00
    • 12:00

      Nynäshamns IBK (borta) P-03_IB


      13:00
    • 12:15

      Sköndals IK (A) (hemma) P-07_IB


      14:15
    • 14:00

      Sickla IF (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Träning P-05


      15:00
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 16:00

      Avslutning - Laserdome och efterföljande pizzafrossa F-05


      19:00
    • 16:00

      KLUBBLOKALEN: bokad av medlem Örby IS


      22:00
    • 16:00

      Träning P-00-01_IB


      18:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Träning P-06_IB


      10:30
    • 09:00

      Nacka Wallenstam IBK (B) (borta) P-08_IB


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:30

      Träning F-06_IB


      11:30
    • 10:45

      Höstavslutning F-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:00

      Knatteligan F08/F09


      13:00
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:00

      Föräldramöte P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot Hammarby P-07


      14:00
    • 13:30

      Huddinge IK (A) (borta) F-06_IB


      14:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Saltsjö-Boo IF (hemma) F-05


      15:15
    • 14:15

      Hammarby IF IBF Cup (borta) P-10_IB


      16:30
    • 15:00

      Hallowencup F-07


      19:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:15

      Älvsjö AIK FF (borta) P-03


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
  • 13Mån
    v.46
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Föräldramöte P06 Örby IS


      21:00
    • 18:30

      P06 Föräldrarmöte P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 18:00

      Säsongsvslutning Örby IS A-lag Herrar


      20:00
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Yoga, lokalen uthyrd Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:00

      Avslutning Öis F-07


      20:00
    • 18:00

      Avslutning Öis P-10


      20:00
    • 18:00

      Fotbollsavslutning Sturebygskolan P-11


      20:00
    • 18:00

      Fotbollssektionens traditionella avslutning F-05


      20:00
    • 18:00

      Fotbollsavslutning F-10


      20:00
    • 18:00

      Fotbollssektionens traditionella avslutning F-08


      20:00
    • 18:00

      ÖIS fotbollsavslutning F-09


      20:00
    • 18:00

      Avslutning Örby P-06


      20:00
    • 18:00

      Fobollssektionens avslutning P-08 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Örbys årsavslutning P-07


      20:00
    • 18:00

      Föreningens årsavslutning P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10_IB


      19:00
    • 18:00

      Föreningens årsavslutning P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      20:00
    • 18:00

      Gemensam avslutning för alla Örby IS fotbollslag P-12 Fotboll


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte F-06_IB


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 19:45

      Träning P-00-01_IB


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:30

      Träning P-03


      21:30
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Tumba GOIF (A) (hemma) F-06_IB


      10:00
    • 10:00

      Rågsveds IF (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F08/F09


      11:30
    • 10:15

      Tumba GOIF (borta) P-07_IB


      12:15
    • 10:30

      Träningsmatch Arlanda FC P-06


      12:00
    • 12:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (hemma) P-03_IB


      14:00
    • 13:00

      Träning P-11


      15:00
    • 13:45

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) P-04_IB


      15:45
    • 14:00

      Norrtulls SK (borta) P-08_IB


      15:00
    • 14:45

      Vendelsö IK (A) (hemma) A-lag Damer


      16:45
    • 15:00

      Träning F-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-03


      16:30
    • 15:05

      IFK Lidingö FK (borta) F-05


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:15

      Mariebergs SK (hemma) P-00-01_IB


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
  • 19Sön
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:45
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot Högdalen AIS P-07_IB


      14:00
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 17:00

      IF Brommapojkarna (hemma) P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Futsal match - Nacka P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 19:15

      IFK Lidingö FK (hemma) P-03


      21:15
  • 20Mån
    v.47
  • 21Tis
    • 19:00

      Träning F-10


      20:00
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Yoga, lokalen uthyrd Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-04_IB


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 19:30

      Träning F-07


      20:30
    • 20:00

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
  • 24Fre
  • 25Lör
    • Heldag

      Flemingcupen Futsal 2017 P-03

    • 09:00

      Knatteligan F08/F09


      16:00
    • 09:00

      Snabbhet/Friidrott P-06


      11:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:30

      Ekerö IK (B) (borta) P-06_IB


      11:30
    • 10:00

      Salems IF (borta) F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 10:30

      Ekerö IK (hemma) P-04_IB


      12:30
    • 12:00

      Futsal-minicup F-05


      15:00
    • 12:15

      Mariebergs SK (hemma) P-08_IB


      13:15
    • 13:00

      Träning P-11


      15:00
    • 13:00

      Extra träning storhall P-10


      14:00
    • 14:30

      Tungelsta IF (borta) P-03_IB


      16:30
    • 14:30

      Duvbo IK (borta) P-00-01_IB


      16:30
    • 15:00

      Träning F-07


      16:30
    • 16:00

      Träning F-08


      18:00
  • 26Sön
    • 08:00

      Adventcup F-07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08_IB


      10:30
    • 10:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 10:00

      IFK Stocksund (borta) P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:15

      Futsal match - Aspudden P-05


      12:00
    • 12:15

      Värmdö IF (B) (borta) F-06_IB


      13:15
    • 12:30

      Minicup mot Enskede P-08 Fotboll


      14:30
    • 12:30

      Träning P-03


      13:30
    • 13:00

      Träning P-12 Fotboll


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Älta IF (borta) P-07_IB


      16:00
    • 14:15

      Stockholm United FF (hemma) F-05


      16:15
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-11


      17:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06_IB


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04_IB


      20:00
    • 19:15

      Hammarby IF FF (borta) P-03


      21:15
  • 27Mån
    v.48
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
  • 28Tis
    • 19:00

      Föräldramöte Örby IS F-09 F-09


      21:00
    • 19:00

      Träning F-10


      20:00
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: lokalen bokad F09 Örby IS


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor