E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

A-LAGET!

SPORTRINGEN/MEDLEMMAR

GULDFEMMAN

SHAYANS FLIK

CRANTZ FOND

SPELARBLOGGAR

DELA SIDAN

Nybro IF A-laget

Välkomna till Nybro IF's A-lags hemsida!
22:20 28 jul | Skrivet av: A-laget

Vi har kommit fram till kvartsfinalen i årets upplaga av Hyundai Cup och A-laget beger sig imorgon tisdag till Jönköping för att möta division 2 laget... Läs mer

Waiting
01:09 28 jul | Skrivet av: A-laget

Vi spelade ju den första upplagan av Sportringen Sommarcup i lördags under en strålande fin dag (lite för fin kanske!).
Alla lagen vi pratade med verk... Läs mer

Waiting
23:43 25 jul | Skrivet av: A-laget

Om 12 timmar (kl 12.00) så startar vi upp Sportringen Sommarcup med matcherna Kalmar AIK - Orrefors på A-planen, och Trekanten - Pukeberg på B-planen.... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
IFK Hässleholm12110133
IFK Osby13100330
Räppe GOIF1181225
Nybro IF1280424
IFÖ Bromölla IF1280424
FK Älmeboda/Linneryd1362520
Saxemara IF1244416
Älmhults IF1250715
Sölvesborgs GoIF1241713
Ronneby BK122288
Växjö BK1210113
Tollarps IF1100110
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
17:00 3 aug
Älmhults IF
VS
Nybro IF
VS
19:00 25 jun
Nybro IF
3-1
Ronneby BK
3-1

NÄSTA MATCH

17:00 3 aug
Älmhults IF
VS
Nybro IF
VS

SENASTE MATCHEN

17:00 29 jun
IFK Berga B
3-1
Nybro/Trekanten B
3-1

SENASTE UPPDATERADE ALBUM

NIF Logga
2 bilder

BESÖKARTOPPEN