E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

A-LAGET!

SPORTRINGEN/MEDLEMMAR

GULDFEMMAN

SHAYANS FLIK

CRANTZ FOND

SPELARBLOGGAR

DELA SIDAN

Nybro IF A-laget

Välkomna till Nybro IF's A-lags hemsida!
23:56 21 aug | Skrivet av: A-laget

Efter lvarje omgång så la jag ut vilka som vann en fribiljett med tillhörande matbiljett.
Men detta har jag missat att göra, så nu redovisar jag här o... Läs mer

Waiting
20:01 20 aug | Skrivet av: A-laget

Jag har ju glömt att lägga ut de som kom på prispallen i vår ICA Kvantum tävling. Alla kastade först tennisbollar, sen slog de 5 bästa straffar på Dav... Läs mer

Waiting
22:23 17 aug | Skrivet av: A-laget

Ännu en 1-0 seger mot Älmeboda, det var tredje gången i rad, och för oss så känns det ju fantastiskt skönt. Och vi som kollade på matchen idag tror ja... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
IFK Hässleholm15121237
IFK Osby15120336
IFÖ Bromölla IF15110433
Räppe GOIF15103233
Nybro IF15100530
FK Älmeboda/Linneryd1563621
Älmhults IF1560918
Saxemara IF1545617
Sölvesborgs GoIF1551916
Ronneby BK1533912
Växjö BK1521127
Tollarps IF1501141
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
15:00 Imorgon
Växjö BK
VS
Nybro IF
VS
17:00 17 aug
Nybro IF
1-0
FK Älmeboda/Linneryd
1-0

NÄSTA MATCH

15:00 Imorgon
Växjö BK
VS
Nybro IF
VS

SENASTE MATCHEN

17:00 17 aug
Nybro IF
1-0
FK Älmeboda/Linneryd
1-0

SENASTE UPPDATERADE ALBUM

BESÖKARTOPPEN

1. (2) Nybro IF A-laget
2. (1) IFK Kalmar
3. (190) Silly - Högsby
4. (3) Färjestadens GOIF
5. (8) Runsten-Möckleby IF
6. (11) Emmaboda IS
7. (4) Lindås BK Lindås BK/Långasjö GoIF
8. (5) IK Oskarshamn J18
9. (7) Smedby Boll O IK
10. (22) Nybro IF P-01
Listar de tio mest besökta sidorna i Kalmar län igår