E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

A-LAGET!

SPORTRINGEN/MEDLEMMAR

GULDFEMMAN

SHAYANS FLIK

CRANTZ FOND

SPELARBLOGGAR

DELA SIDAN

Nybro IF A-laget

Välkomna till Nybro IF's A-lags hemsida!
11:52 Idag | Skrivet av: A-laget

På söndag spelar vi match 6 av 8 som vi kännt oss tvingade att vinna för att ha chans på de två översta placeringarna som kan innebära uppflyttning. O... Läs mer

Waiting
11:40 15 sep | Skrivet av: A-laget

I den svåra bortamatchen mot jumbon Tollarp lyckades vi att åka hem med 3 väldigt sköna poäng efter en 3-2 seger. Innan matchen hade Tollarp varit obe... Läs mer

Waiting
22:10 12 sep | Skrivet av: A-laget

Imorgon lördag spelar A-laget bortamatch mot Tollarps IF på bortaplan. Morgondagens gästerna har haft en motig säsong bakom sig och man har efter 18 s... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
IFK Hässleholm18141343
IFÖ Bromölla IF18131440
Nybro IF19131540
IFK Osby18131440
Räppe GOIF18104434
FK Älmeboda/Linneryd1884628
Älmhults IF18801024
Saxemara IF1855820
Sölvesborgs GoIF18611119
Ronneby BK18341113
Växjö BK1821157
Tollarps IF1913156
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
17:00 21 sep
Nybro IF
VS
IFK Hässleholm
VS
15:00 13 sep
Tollarps IF
2-3
Nybro IF
2-3

NÄSTA MATCH

17:00 21 sep
Nybro IF
VS
IFK Hässleholm
VS

SENASTE MATCHEN

15:00 13 sep
Tollarps IF
2-3
Nybro IF
2-3

SENASTE UPPDATERADE ALBUM