E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

A-LAGET!

SPORTRINGEN/MEDLEMMAR

GULDFEMMAN

SHAYANS FLIK

CRANTZ FOND

SPELARBLOGGAR

DELA SIDAN

Nybro IF A-laget

Välkomna till Nybro IF's A-lags hemsida!
12:03 22 jul | Skrivet av: A-laget

Vi har för ett tag sen fått namnen på dem som har anmält sig till TV-lagets trupp inför vår match tisdag 5 augusti på Victoriavallen. Och här kommer d... Läs mer

Waiting
23:58 21 jul | Skrivet av: A-laget

På lördag så är det fotbollsfest på Victoriavallen.
Kom och kolla in ditt lag med en trevlig sommarcup där vi samlat 8 lag från närområdet.

Patrik... Läs mer

Waiting
22:07 12 jul | Skrivet av: A-laget

Vi är nu framme i kvartsfinalen i Hyundai Cup, och vi får där åka och möta Div.2 laget Tenhults IF från Jönköping. Och speldag är nu satt till tisdag ... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
IFK Hässleholm12110133
IFK Osby13100330
Räppe GOIF1181225
Nybro IF1280424
IFÖ Bromölla IF1280424
FK Älmeboda/Linneryd1362520
Saxemara IF1244416
Älmhults IF1250715
Sölvesborgs GoIF1241713
Ronneby BK122288
Växjö BK1210113
Tollarps IF1100110
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
17:00 3 aug
Älmhults IF
VS
Nybro IF
VS
19:00 25 jun
Nybro IF
3-1
Ronneby BK
3-1

NÄSTA MATCH

19:00 Imorgon
Nybro/Trekanten B
VS
Ängö BK B
VS

SENASTE MATCHEN

17:00 29 jun
IFK Berga B
3-1
Nybro/Trekanten B
3-1

SENASTE UPPDATERADE ALBUM

NIF Logga
2 bilder

BESÖKARTOPPEN