Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lidingö SK Handboll

Följ

Lidingö SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      F03 - USM Boka klubblokalen

    • 08:45

      Sollentuna HK 2 (borta) F-05


      10:45
    • 09:00

      Skuru IK 2 (hemma) FA


      11:00
    • 09:00

      Kolla F03 PA


      10:00
    • 10:35

      Skogås HK 2 (borta) F-05


      12:35
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 14:15

      NKIK Handboll Norrköping (hemma) FA


      16:15
    • 15:00

      Arbrå HK (borta) Damer A


      17:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 16:15

      IK Bolton (borta) Herrar A


      18:15
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning PA


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:30

      Träning FA


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning PA


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning PA


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning Herrar A


      20:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 7Lör
    • 09:00

      Huddinge HK 2 (hemma) F-05


      11:00
    • 09:00

      4 Matcher - 2 lag F-05


      13:15
    • 09:45

      Djurgårdshof IK HK (hemma) F-05


      11:45
    • 10:30

      Tyresö Handboll (borta) P-04


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 12:00

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-05


      14:00
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 12:30

      AIK (borta) FA


      14:30
    • 12:45

      Årsta AIK HF (hemma) F-05


      14:45
    • 13:00

      Träning P-08


      14:00
    • 14:00

      Spånga HK (hemma) Herrar A


      16:00
    • 16:00

      Härnösands HK (hemma) Damer A


      18:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Skuru IK 2 (hemma) F-06


      11:00
    • 09:45

      IK Bolton (hemma) F-07


      14:00
      Skanstullshallen
      Serie: Sammandrag HT2017
      Samlingsinfo: Stadshusets lilla parkering
      Samlingstid: 09:30
      Anteckning: Hej!

      Äntligen dags för säsongens första Sammandrag. Det är IK Bolton som är värd i Skanstullshallen.

      OBS! Jag har fått kännedom om att det är några spelare som har fått kalasinbjudan som delvis krockar med matcherna. Jag tror att laget kan spela den första matchen men till den andra kommer att antal spelare att behöva avvika till kalaset. Nu önskar jag veta, SÅ SNART SOM MÖJLIGT, vilka som kommer att delta hela eller delar av Sammandraget. Jag har därför tvingats sätta satt sista datum för att anmäla sig till nu på onsdag 27/9 kl21:00. Sorry för min röriga inbjudan och usla framförhållning - men ibland har allt kul en förmåga att komma samtidigt.

      //Lagledar- Peter
      Resultat och referat
    • 09:45

      AIK (hemma) P-06


      11:45
    • 12:00

      Skogås HK (hemma) F-06


      14:00
    • 12:45

      IFK Tumba HK (hemma) P-06


      14:45
    • 13:30

      lag 2 (hemma) P-07


      18:00
    • 13:45

      IFK Tumba HK 2 (hemma) FA


      15:45
    • 14:00

      Gurrabergs HK (borta) Damer C


      16:00
    • 14:45

      Sollentuna HK (hemma) PA


      16:45
    • 16:00

      Träning P-04


      17:15
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:05

      Westermalms IF HK (borta) F-04


      19:00
    • 18:45

      Enköpings HF (hemma) Damer J


      20:45
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning PA


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:30

      Träning FA


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning PA


      21:00
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 14Lör
    • 09:00

      Sannadals SK (hemma) P-05


      16:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Åkersberga HK (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:00

      Stockholmspolisens IF HF (hemma) F-04


      13:00
    • 12:00

      Stockholmspolisens IF HF (hemma) FA


      14:00
    • 12:15

      Sammandrag F-08


      15:30
    • 12:45

      HK Ceres Norrtälje (borta) Herrar A


      14:45
    • 14:00

      Enköpings HF (hemma) Damer A


      16:00
    • 15:45

      IFK Tumba HK (hemma) Damer C


      17:45
    • 17:00

      Övernattning F-04


      00:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Övernattning F-04


      12:00
    • 09:00

      Lidingö SK (hemma) P-08


      11:30
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 12:00

      Skuru IK 3 (borta) FA


      14:00
    • 13:00

      Skuru IK (borta) PA


      15:00
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 14:00

      Bollskoj FA


      16:00
    • 14:00

      New Body Cup F-05


      19:30
    • 14:00

      Hammarby IF HF (borta) F-05


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:25

      IK Bolton 2 (hemma) F-05


      17:25
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Skånela IF (borta) Damer J


      19:00
    • 18:50

      Årsta AIK HF (borta) F-05


      19:50
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning PA


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:30

      Träning FA


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning PA


      21:00
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning PA


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning Herrar A


      20:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 21Lör
    • Heldag

      USM steg 1 PA

    • 09:00

      Åkersberga HK (borta) P-06


      11:00
    • 09:00

      lag 2 (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Spårvägens HF (hemma) F-07


      13:30
    • 10:20

      IK Bolton (borta) P-06


      12:20
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:30

      IFK Tumba HK (borta) F-05


      13:45
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:00
    • 13:00

      Vallentuna HK (hemma) F-05


      15:00
    • 16:00

      Stockholmspolisens IF HF 2 (hemma) FA


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer A


      19:00
    • 17:00

      Sävar/Guif P02/01 (borta) PA


      18:00
  • 22Sön
    • Heldag

      USM steg 1 PA

    • Heldag

      Bollskoj F-04

    • 10:20

      Årsta AIK HF (borta) PA


      12:20
    • 12:20

      Sollentuna HK (borta) FA


      14:20
    • 13:00

      Herrmatch Damer J


      15:00
    • 13:00

      A-lagsmatch F-04


      14:00
    • 13:00

      Vassunda IF (hemma) Herrar A


      15:00
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:20

      Gimonäs Umeå IF (borta) PA


      15:20
    • 13:40

      Hammarby IF HF 2 (borta) F-06


      15:40
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 15:00

      Tumba HBK (borta) Damer A


      17:00
    • 15:20

      Älta IF (hemma) F-06


      17:20
    • 15:30

      Skogås HK (borta) P-05


      18:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Stockholmspolisens IF HF (borta) P-05


      19:15
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning PA


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 25Ons
    • 17:30

      Träning FA


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:30

      VästeråsIrsta HF (borta) Damer J


      21:30
    • 19:45

      Träning PA


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning PA


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:55

      Lagfotografering F-07


      18:15
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
    • 20:00

      IF Swithiod HK (hemma) Herrar A


      22:00
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 28Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 14:00

      Damlaget spelar F-05


      15:30
    • 14:00

      Rimbo HK Roslagen (hemma) Damer A


      16:00
    • 14:00

      Damerna spelar F-04


      19:00
  • 29Sön
    • 10:15

      Sollentuna HK 2 (borta) FA


      12:15
    • 12:30

      Kungsängens SK (borta) Herrar A


      14:30
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis