Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lidingö SK Handboll

Följ

Lidingö SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      F03 - USM Boka klubblokalen

    • 08:45

      Sollentuna HK 2 (borta) F-05


      10:45
    • 09:00

      Skuru IK 2 (hemma) F-03


      11:00
    • 09:00

      Kolla F03 P-03


      10:00
    • 10:35

      Skogås HK 2 (borta) F-05


      12:35
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 14:15

      NKIK Handboll Norrköping (hemma) F-03


      16:15
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 15:00

      Arbrå HK (borta) Damer A


      17:00
    • 15:40

      Sollentuna HK 3 (borta) FA


      17:40
    • 16:15

      IK Bolton (borta) Herrar A


      18:15
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:30

      Träning PA


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning F-03


      17:45
    • 17:30

      Träning FA


      19:00
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 17:00

      Träning PA


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      18:15
    • 18:00

      Träning Herrar A


      20:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
  • 6Fre
    • 15:30

      Träning PA


      17:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
  • 7Lör
    • 09:00

      4 Matcher - 2 lag F-05


      13:15
    • 09:00

      Huddinge HK 2 (hemma) F-05


      11:00
    • 09:45

      Djurgårdshof IK HK (hemma) F-05


      11:45
    • 10:30

      Tyresö Handboll (borta) P-04


      12:30
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 12:00

      Träning F-07


      13:00
    • 12:00

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-05


      14:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 12:30

      AIK (borta) F-03


      14:30
    • 12:45

      Årsta AIK HF (hemma) F-05


      14:45
    • 13:00

      Träning P-08


      14:00
    • 14:00

      Spånga HK (hemma) Herrar A


      16:00
    • 14:00

      Hallstahammars SK HK (borta) PA


      16:00
    • 16:00

      Härnösands HK (hemma) Damer A


      18:00
    • 17:45

      Vassunda IF (hemma) FA


      18:45
  • 8Sön
    • 09:00

      Skuru IK 2 (hemma) F-06


      11:00
    • 09:45

      IK Bolton (hemma) F-07


      14:00
    • 09:45

      AIK (hemma) P-06


      11:45
      Gångsätrahallen
      Serie: Nivå C/3 2017/18
      Samlingsinfo: Gångsätra
      Samlingstid: 09:10
      Anteckning: Dags för första matcherna i Gångsätra. Samling kl.9:10 .
      Första matchen kl.9:45, andra kl. 12:45.
      Resultat och referat
    • 11:00

      Skogås HK (borta) PA


      13:00
    • 12:00

      Skogås HK (hemma) F-06


      14:00
    • 12:45

      IFK Tumba HK (hemma) P-06


      14:45
    • 13:30

      lag 2 (hemma) P-07


      18:00
    • 13:45

      IFK Tumba HK 2 (hemma) F-03


      15:45
    • 14:00

      Falu HK (hemma) PA


      16:00
    • 14:00

      Gurrabergs HK (borta) Damer C


      16:00
    • 14:45

      Sollentuna HK (hemma) P-03


      16:45
    • 16:00

      Träning P-04


      17:15
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:05

      Westermalms IF HK (borta) F-04


      19:00
    • 17:15

      Träning FA


      18:30
    • 18:45

      Enköpings HF (hemma) Damer J


      20:45
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:30

      Träning PA


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning F-03


      17:45
    • 17:30

      Träning FA


      19:00
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 18:00

      Förberedande möte inför Handbollsskolan FA


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 17:00

      Träning PA


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      18:15
    • 18:00

      Träning Herrar A


      20:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      LSK Fotboll - Årsmöte/Tränarmöte Boka klubblokalen


      21:00
    • 19:00

      Lidingö SK Handboll årsmöte Boka klubblokalen


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
  • 13Fre
    • 15:30

      Träning PA


      17:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 14Lör
    • 09:00

      Sannadals SK (hemma) P-05


      16:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Åkersberga HK (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Stockholmspolisens IF HF (hemma) F-04


      13:00
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 12:00

      Stockholmspolisens IF HF (hemma) F-03


      14:00
    • 12:15

      Sammandrag F-08


      15:30
    • 12:45

      HK Ceres Norrtälje (borta) Herrar A


      14:45
    • 14:00

      Enköpings HF (hemma) Damer A


      16:00
    • 15:45

      IFK Tumba HK (hemma) Damer C


      17:45
    • 17:00

      Övernattning F-04


      00:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Övernattning F-04


      12:00
    • 09:00

      Lidingö SK (hemma) P-08


      11:30
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 12:00

      Skuru IK 3 (borta) F-03


      14:00
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:00

      Skuru IK (borta) P-03


      15:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 14:00

      Bollskoj F-03


      16:00
    • 14:00

      New Body Cup F-05


      19:30
    • 14:00

      Hammarby IF HF (borta) F-05


      15:00
    • 14:00

      Uppsala HK (borta) PA


      16:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 16:00

      Träning Handbollskola F/P-2010


      17:00
    • 16:25

      IK Bolton 2 (hemma) F-05


      17:25
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Skånela IF (borta) Damer J


      19:00
    • 18:00

      Träning FA


      20:00
    • 18:50

      Årsta AIK HF (borta) F-05


      19:50
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:30

      Träning PA


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 18Ons
    • 16:30

      Träning F-03


      17:45
    • 17:30

      Träning FA


      19:00
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 17:00

      Träning PA


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      18:15
    • 18:00

      Träning Herrar A


      20:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
  • 20Fre
    • 15:30

      Träning PA


      17:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
  • 21Lör
    • Heldag

      USM steg 1 P-03

    • 09:00

      Åkersberga HK (borta) P-06


      11:00
    • 09:00

      lag 2 (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Spårvägens HF (hemma) F-07


      13:30
    • 10:20

      IK Bolton (borta) P-06


      12:20
    • 11:00

      Träning F-04


      12:30
    • 11:30

      IFK Tumba HK (borta) F-05


      13:45
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:00
    • 13:00

      Vallentuna HK (hemma) F-05


      15:00
    • 13:30

      Eskilstuna Guif 2 (hemma) PA


      15:30
    • 14:15

      Skå IK (borta) FA


      16:15
    • 14:45

      Hammarby IF HF 3 (hemma) PA


      16:45
    • 16:00

      Stockholmspolisens IF HF 2 (hemma) F-03


      18:00
    • 17:00

      Sävar/Guif P02/01 (borta) P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer A


      19:00
  • 22Sön
    • Heldag

      USM steg 1 P-03

    • Heldag

      Bollskoj F-04

    • 10:20

      Årsta AIK HF (borta) P-03


      12:20
    • 12:20

      Sollentuna HK (borta) F-03


      14:20
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:00

      A-lagsmatch F-04


      14:00
    • 13:00

      Vassunda IF (hemma) Herrar A


      15:00
    • 13:00

      Herrmatch Damer J


      15:00
    • 13:20

      Gimonäs Umeå IF (borta) P-03


      15:20
    • 13:40

      Hammarby IF HF 2 (borta) F-06


      15:40
    • 15:00

      Träning P-06


      16:30
    • 15:00

      Tumba HBK (borta) Damer A


      17:00
    • 15:20

      Älta IF (hemma) F-06


      17:20
    • 15:30

      Skogås HK (borta) P-05


      18:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Stockholmspolisens IF HF (borta) P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning FA


      20:00
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:30

      Träning PA


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F-03


      17:45
    • 17:30

      Träning FA


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 19:30

      VästeråsIrsta HF (borta) Damer J


      21:30
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P-03


      17:45
    • 17:00

      Träning PA


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:55

      Lagfotografering F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-05


      18:15
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
    • 19:45

      Träning Damer A


      22:00
    • 20:00

      IF Swithiod HK (hemma) Herrar A


      22:00
  • 27Fre
    • 15:30

      Träning PA


      17:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer J


      19:15
  • 28Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:00
    • 14:00

      Rimbo HK Roslagen (hemma) Damer A


      16:00
    • 14:00

      Damerna spelar F-04


      19:00
    • 14:00

      Damlaget spelar F-05


      15:30
  • 29Sön
    • 10:15

      Sollentuna HK 2 (borta) F-03


      12:15
    • 12:05

      Vassunda IF (borta) PA


      14:00
    • 12:30

      Kungsängens SK (borta) Herrar A


      14:30
    • 13:00

      Träning F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-06


      15:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning FA


      20:00
  • 30Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning FA


      19:15
    • 17:30

      Träning Damer J


      19:15
    • 18:30

      Träning Damer A


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer C


      21:00
  • 31Tis
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      20:45
    • 20:00

      Träning Damer A


      22:00